notification_importantAasta Aarde 2024 valimine. Hääleta nüüd!
Kasutajanimi:

Parool:


Pole kontot? Registreeri!

Unustasin parooli


Toeta uue veebilehe valmimist!


Kiri administraatoritele


Kamba aare

Peitis 09.09.01 Sarmite, Lauri, Timo ja Sixten Sild, Jaak ja Vahur Teppan, Kaspar Russak, Martti Kivi, Toomas Sõukand ja Tiit Tali [notreg]

Tüüp: Tavaline aare
Maakond / linn: Valgamaa
Raskusaste: peidukoht 1.5, maastik 3.0
Suurus: normaalne
Aarde asukohainfo nägemiseks logi sisse!

Kirjeldus:

Peitsid 9.09.01 Sarmite, Lauri, Timo ja Sixten Sild, Jaak ja Vahur Teppan, Kaspar Russak, Martti Kivi, Toomas Sõukand ja Tiit Tali tiitta@mail.ee

Aare on taastatud uutel koordinaatidel.

Pildid on tehtud aarde esimesel peitmisel ja seetõttu ei maksa neid otsimisel aluseks võtta.

Vihje: pole

Lingid: pole

Aarde sildid:

Geocaching.com kood: GC1C0E

Logiteadete statistika:   94 (91,3%)  9   8   2   2   1   0  Kokku: 116






29 märts 2025 leidis Kaupo&Liis [luurebuss]

Hommikul lõime massinale kell 7 hääled sisse ja läksime hommikusele matkale. Siin jäi vanake kiiresti-kenasti silma. Aitäh!

7 juuli 2024 leidis Inge [aunad]

Vanakese juurde jõudmiseks tuli ralli rada ületada, milleks ma õnneks loa sain tänu varajasele ärkamisele.

Tänan peitmast.

15 oktoober 2023 leidis peetervandersell [peetervandersell]

Vanake leitud peale väikest jalutuskäiku metsas. Aitäh!

3 september 2023 leidis Siim ja Anna [taevamanna]

"Lähme ju ainult korraks metsa, võtame igaks juhuks ainult väikse ämbri kaasa" - päeva kõige suurem viga. Aardega on kõik hästi. Meie nimed ka nüüd logiraamatus kirjas. Tänud selle koha tutvustamise eest!

3 august 2023 leidis Christine [catiberg]

Öösel ei õnnestud käidavat rada leida. Ööbisime läheduses ja proovisime hommikuvalguses uuesti. Hommikukaste tegi oma töö ja riided said päris märjaks, aga kohale me jõudsime ja logitud saime. Leitud. Aitäh!

3 august 2023 leidis Herki [wingman]

Ööbisime aardest 300 meetri kaugusel. Hommikul logisime ära. Aardele lähenedes sain alles asukohast aru. Kolme maakonna kohtumispunkt. Aitäh!

13 juuli 2022 leidis Raido, Katre [khk001]

Olin juba tükk aega mõelnud, et võiks seda aaret püüdma minna, kuid siiani polnud õnnestunud. Nüüd oli selleks aeg küps. Mets oli suht normaalselt läbitav, kuigi sekundikski ei saanud pidama jääda - sääsed ja muud putukad oleks lihtsalt otsa peale teinud. Üks väärikas aare jälle logitud!

13 juuli 2022 leidis Katre ja Raido [sedemicra]

Vaiksel hakkas hämarduma, kaste tõmbas heina märjaks ja sääsed lendasid tormi, aga leidmise kihk oli suurem. Jälgede järgi oli nagu keegi hiljuti seal kandis liigelnud, ja oleks kangem massin, saaks ise ka ligemale, aga oma madala käru pidin teeotsa jätma. Lähenemistee oli siiski õige valitus, sest metsaalune oli suht lahedalt kõnnitav, kui kõige madalamast kohast veidi kaarega mööda minna. Leid tuli kiiresti. Välimine konteiner näitab väsimuse märke, aga sisemine on tubli ja töökas, ning kestab veel kenasti. Täname vanakese peitjaid ja hooldajaid!

4 oktoober 2021 leidis Priit [sasip]

Vaatasin, et on vaba aega topsikule minna. Aga sajab. Tuule kätte ei tahtnud, matkarajale ei tahtnud, märga võssa ei tahtnud ja linna ei tahtnud hoopiski. Päris metsas on vihmase ilmaga ikkagi kuidagi talutavam kui kusagil mujal. Ainult kummikud oleks tark olnud jalga panna, crocsidega 500+ meetrit oli mõningane väljakutse. Ägedalt vastupidav topsik on küll. Kuiv ja korras, aitäh peitjatele ja käigus hoidjatele.

20 august 2021 leidis Maile, Tarvo, Willem, Richard, Johannes [pyhawaim]

Tatsasime läbi võsa ja lõpuks leidsime. Seal oli ka valvur: 7 cm nälkjas, kohe aarde kõrval.

8 august 2021 leidis Marko [markosu]

Kuna natukene ootamatult sai ennast aardest paari kilomeetri kauguselt avastatud, siis tuli ikka seda ka otsima tulla. Mööda teid õnnestus umbes paarisaja meetri kaugusele saada, edasi oli vaja metsa sukelduda. Vihm ja hämarus ei teinud otsimist eriti mõnusaks, aga lambivalguse abil sai aare siiski leitud.

6 august 2021 leidis Krissu ja Dauno [yksk6ik]

Kambakat ei teinud, kõigest kaks meid oli. Tänud aarde eest

16 juuni 2021 leidis Iljar [jan007]

See pole küll koht kuhu suvel rattaga lühikeste riietega kohale vändata - verest imetakse tühjaks. See sääskede, kärbeste ja parmude pinin on ikka kõrvulukustav. Aardeleid tuli lihtsalt aga logi kirjasaamine oli valus kogemus.

30 mai 2021 leidis Ove [ove]

Tänan aarde eest!

2 aprill 2021 leidis Mihkel [speedsta]

Veel üks atraktiivne aare, mida suurepärasel kevadpäeval noppida. Kohalikud kruusateed on veel üsna märjad ja auklikud aga rmk “kiirteed” kuivad ja heas korras. Päris nulli lähedale ei hakanud siiski trügima, väike jalutuskäik on alati hea. Siis läks aga ekslemiseks. Kas täpp ekraanil vôi mets ise olid eksitavad. Esiteks suutsin mitusada meetrit mööda minna ja tagasi minnes oli ka paras segadus, môni mets on lihtsalt selline. Vanake ise aga suurt raskust ei pakkunud, oli seal, kus olema pidi. Tundub, et kunagi on puu küljes olnud aga nüüd veidi maalähedasem. Sellest hoolimata oli kuiv ja heas seisukorras. Minust jäi maha logikirje ja väike rinnamärk. Igatahes soovitan, koht on mônusalt mittekusagil. Kes tahab aga nautida ronkade pulmapidu, peab kiirustama, Kamba aarde piirkonnas oli see täies hoos ja mina olin justkui kutsumata külaline.

29 juuni 2020 leidis Loona ja Kristjan [sportlane]

Siin läks täitsa sõidetav rada peaaegu, et aardele kõrvale. Mis nii viga. Autost aardeni jäi astuda mugavad sadakond meetrit. Kohale jõudes tuli ikka kõik valed kohad enne topsi leidmist läbi vaadata ning alles pärast imestada, et miks kohe ei näinud, tänud.

29 juuni 2020 leidis Kristjan ja Loona [paulaloona]

Minule harjumatu geopeiturist autojuhi enesekindlusega sõidutas Kristjan meid nii kaugele kui võimalik. Mina olen harjunud ikka selliste "ainult asfalt sobib" autojuhtidega ning kohe täitsa omamoodi kogemus oli sõita läbi nii kõrge heina. Aga ära see end tasus, sest läbi metsa oli meil tõesti vähe tatsata. Karp oli ilusas kuues ja heas seisus. Kambakesi on alati toredam. Aitäh!

18 aprill 2020 leidis Tõnu, Margit, Marta ja Kaspar [t6nnmann]

Lähenesime autoga põhja poolt. Metsateelt edasi läks ainult Tõnu. Pärast logimist otsustasin Tõnule lääne poolt mööda kruusateed vastu sõita. Viimases lõigus jõudsin poole peale, sest üle tee oli langenud kuusepuu ja edasi enam ei saanud. Ootasime siis Tõnu ära ja tagurdasin kogu tee ristmikuni tagasi. Aga aardega oli kõik hästi. Peaks veel mainima, et enne ja pärast aardevõtmist kohtasime elamutest mööda sõites mitmeid lahtisi koeri. Täname!

12 oktoober 2019 leidis Priit ja [fahrenheit451]

Oli suur au sellist veteraniaaret otsimas käia. Mis sest, et uues kuues (uus kuub pole ka muidugi enam päris uus, aga siiski kena ja kõbus). Meie panime ikka auto seisma kohe, kui tee pehmeks kiskus ning tegime edasi-tagasi päris mitu kilomeetrit jalgsirännakut. Mis oli tore - mitmekesine maastik, isegi mägi jäi teele ette ning ma saan täiesti aru, miks orienteerujad meile seda kohta tutvustada tahtsid.

PS: üks sita jopega mees on Priidu pildi peale jäänud. Prantsusmaal vedasid sellised kunagi prügi, nüüd nuusivad, mida Eestimaa metsadest ära vedada saaks...

12 oktoober 2019 leidis Madis ja [peakas]

Et tee oli üsna pehme ja serva tõmmata ei kannatanud, siis jätsime auto planeeritust vähe kaugemale. Jalutuskäik aardeni oli mõnus, üsna otsejoones saime kohale. Aare leitud, nimed kirjas, hakkasime tagasi minema. Kuidagi õnnestus marsruudist vähe kõrvale kalduda ja siis oli korraks hämming. Jõudsime teele, mida googel kitserajaks pidas, aga see oli täies mõõdus autotee. Natuke klaarisime seal tee peal segadust ja kuna selle koha peal oli soovitud suunas üsna tihe võsa, siis otsustasime, et läbi võsa rassimine olulist ajalist eelist ei anna ja jalutasime viisakalt mööda teed autoni. Tänud aarde eest!



31 august 2019 leidis Taimo [unserializable]

Rattaring: Kiirusmägi -> Kamba aare -> BrokRogain VII -> Uandi

Kiirusmäelt viib kolme maakonna ristumispunkti paigutatud Kamba aarde suunas Sulaoja sängiga varmalt kaasa looklev kruusatee. Kaasliiklejad puuduvad, minust ei mööduta teel Kamba aardeni päri- ega vastassuunas. Krüüdneri külas on aasta alguse seisuga registreeritud 40 elanikku. Maju tee ääres näen umbes ühe käe sõrmede jagu, kõik heas seisukorras. Üks lühike asfaldilõik on pöördel, sellelt lahkudes avaldub maaliline vaade nädalalõppu suikunud Krüüdneri karjäärile.

Pärast järgnevat pööret kruusale saab taas aduda liiklusvoota kruusateel rahuliku kulgemise intiimsust, juhtimisse sugenevat teadlikkust, leebet nüansikontrolli lenksus, veeremist tee valitud siledaimatel millimeetritel. Mina, ratas ja tee.

Aardele lähemal on ühel hetkel vajalik pöörduda metsateele. Esimesel raielangil võtab vastu ergastavalt rammestav päikesepaiste ning malbe vaikus. On vaid vares, lendlemas aeg-ajalt puult puule, tiivalöögid langil tärkavas võsas sumbuvaid helilaineid tekitamas. Teised linnud ja loomad on siestal. Või on elu kusagil mujal? Võrratu. Võtan siin hetke mulliveega ning söön ära oma ainsa geosnickersi.

Tõstan ~155 meetri kaugusel aardest oma jalgratta diskreetselt metsavõsasse ja jalutan läbi metsa aarde poole. On suuri võimsaid pokusid, kes seisavad kuival ja kõval pinnal nagu harjutusi alustav rahvatantsurühm. Jalutan ligikaudu nulli, vaatan ringi. Piirivalvur, väga väärikas ning iseteadlik aare, lausa naeratab siin vastu.

Teen esimest korda aardes vahetust, jätan Guardtime'i logoga pastaka ning võtan Geojaan 2016 sinimustvalgetes toonides kaelapaela. Lisan logiraamatule ka sulguriga kilekoti, aare võiks ju veel kaua kesta.

Tagasiteel rattani näen läbi metsa vilksamisi rajal liuglemas ühtlasel kõrgusel istuvat kogu. "Kas tõesti ratturid? Geopeiturid?!", mõtlen. Madalad tümpsud ja veel kaks mööduvat veidi üles-alla liuglevat eksimatult ratsakostüümides kogu hajutavad esimese kahtluse. Mina ega maskeeritud ratas neile silma jääda ei saanud. Liigun edasi, päästan puu küljest oma kaherattalise ja naasen metsarajale, ratsanikud pole aga enam vaadeldavad üheski suunas. Polnud geopeiturid.

Hästi veereval rattal mõtlen muigega, et oleks ju aristokraatlik geojalgratta või geomobiili asemel aaretejahil käia kuuleka ja rahuliku georatsuga, kes mängeldes sooritaks hüppeid üle väikeste ojade, ujuks üle jõgede, sammuks ettevaatlikult pokude vahel ning peletaks klähvivaid koeri hoiatava korsatuse ning elegantse kabjatõstega.

Jälitan rautatud kapjade jälgi, esmalt mööda rada ning hiljem Vana-Otepää maantee poole kulgeval kruusateel. Ühel hetkel pööravad jäljed aga sügavale raielangile, kuhu ma enam ei järgne. Vana-Otepää maanteele keerates jääb esmalt silma ponikasvatus. Kuid vilksamisi möödunud ratsud polnud kindlasti ponid.

Vaid natuke rohkem Otepää poole jääb siiski ka üks täismõõdus hobuste koppel. Toredad potentsiaalsed georatsud, väga toredad!

Tänan peitjaid ning aarde taastajat ja korrastajaid!


Potentsiaalsed georatsud.


Krüüdneri karjäär.


10 august 2019 leidis   [tunk]

GP aare #11 sai just mõni tund varem leitud, nüüd siis jõudis järg #30 kätte. Järjekorranumber suurelt konteinerile märgitud ja puha :o) Muidugi, uhkuse asi ju ikkagi - nagu aastakäik veinipudelil. Ei pea alati tingimata kvaliteeti tähistama, küll aga väärtust! Siin lõunas jagub neid vanemaid lausa kambakesi, Harjumaal ei kipu nad päris sama hästi säilima. Kummardus peitjatele ning hooldajatele.



1 juuni 2019 leidis Anna & [kallo]

Vaatasime kaarti ja esiti tundus, et saame umbes 600m peale ja siis tuleb hakata läbi võsa end rammima. Õnneks lugesin Karli logi ning sisuliselt mööda tema veel jahtumata jälgi saime meiegi täpselt samasse kohta. See 160m oli suisa kerge jalutuskäik kuusemetsas ja sai kiirelt tehtud. Aare kenasti taastatus ja korras. Aitäh.

30 mai 2019 leidis Karl [zdrk]

Puhkuse geotuuri 6. hommik venis natukene pikale, sest Umbjärve ääres oli lihtsalt nii kuradi mõnus. Ilus päev nõudis aga metsast välja ronimist. Esimeseks aardeks GP vanur No.30. Autoga sai jälle veidi rallit sõidetud. Sõitsin veidi ringiga, et saada Lõuna-Eesti teedest maksimumi. Viimased sajad meetrid sain natukene muruniidukit mängida aga 160m peale saamine probleeme ei valmistanud. Omal ajal on Matu selle aarde väga uhkelt taastanud. Nüüd asub see küll maapinnal, sest koormarihmad olid ära lagunenud. Võtsin need prügina kaasa. Muidu oli kõik tip-top korras. Aitäh!

18 mai 2019 leidis Kaupo [lepalind]

Võtsin Otepäält uue jäätise ja kärutasin kohale. Saingi 160m peale sõidetud, küll aga oli lahtine kruus, mille peale eriti ebamugav sõita. Välimuse järgi täitsa sõidetav, aga tegelikkuses nagu liivas sõitmine. Logisin aarde ja edasi sõitsin sama teed pidi põhja poole, kus üllatuseks jätkus sõidetav rada ning ka väiksest mudamülkast läks läbi.

6 aprill 2019 leidis Villem, Marta & Jaana [marta]

Aardele lähedale pääsemiseks pidime kõigepealt võitlema eriti mudase teega, et seejärel alla vanduda veetakistusele. Aga seda pikema ja parema jalutuskäigu me saime. Tänud!

7 juuli 2018 leidis Epp ja Indrek [karulinn06]

Selle päeva teine punkt. Enne seda oli BrokRogainVII. Teed alustasime omast arust lõikamisega ja see oli väga vale mõte! Parem kasutada teid nii palju kui võimalik :) Risu ja raie jäätmed ja minul jalas plätud! Ohtralt nõgeseid ka vastu paljaid sääri :D Aga... leides oli lõbus tunne , et kohapeal tiirutades külastasid ära kolm maakonda ja selle toreda mõtte eest ja koha valiku eest kiidan poisse!Ja aardes oli ka üks tore üllatus, mille me sinna järgmist ootama jätsime, sest suvi ja kuumad ilmad on ju alles ees! ;)EVEJ

25 mai 2018 leidis Heldur [heldur]

Tänud aarde eest!

3 veebruar 2018 leidis Mihkel [sookoll]

Geotuur 10/10. Plaan oli Munakal natuke lauda sõita, Pühajärvel murdmaad ja selle jooksul ka 10 aaret noppida. Viimane aare täna. Geomobiiliga sai peaaegu letti. Lumes täitsa äge praegu jaurata. Aardekonteiner hakkas juba eemalt silma. Kiidan tegijaid. Veel üks geograafiline koht korvis, Tartu, Valga ja Põlva maakondade kohtumisnurk.

16 juuli 2017 leidis Olavi [uulaf]

Päris korralik metsaretk :)
Tänud aarde peitjatele ja suur tänua aarde taastajatele! Aare oli väga hea tervise juures, tihemini võiks tal ainult rahvast külas käia :)

17 september 2016 leidis Piia ja Peeter [blondiin]

Meie jätsime automobiili küll umbes kilomeetri või enamagi peale. Sinna oli tehtud lausa suur parkimisala. Tee oleks kannatanud sõitagi, kui puid oli langenud ja samas oli puulõikajate autodega ka tee blokeeritud, seega otsus oli õige. Kulgesime vahelduvalt teel ja metsas. Lõpuks suutsime korra isegi eksida. Loomulikult leidsime ilusasti taasatatud aarde ja logisime mõnuga. Tänud matkaeest minugi poolt nii peitjale kui taastajale.

17 september 2016 leidis Peeter ja Piia [piuks]

Leidsime!
Täname väikese matka eest :)

2 september 2016 kommenteeris Carolina [caro]
Muutsin aarde staatust. Uus staatus on "OK / Aktiivne".
2 september 2016 hooldas Martin [matu07]

Aare taastatud. Endisest kohast 4-5 m piiripunkti poole, peidukoht 1,5. Õiget teed teades saab endiselt madalaga ~160 peale. Head leidmist!

5 aprill 2016 kommenteeris Martin [matu07]

Püüan lähitulevikus sealt läbi astuda, olud üle vaadata ja kui vähegi õnnestub, siis vanakese uuesti arhiivist välja sikutada.

5 aprill 2016 kommenteeris Carolina [caro]

Muutsin aarde staatust. Uus staatus on "Arhiveeritud". Veidi on kahju ikka ka :(

5 aprill 2016 soovis arhiveerimist Ave, Marko ja Georg [oiorokko]

Üsna mitmel põhjusel on selle teate sisuks arhiveerimissoov:

  1. tee või tina aga lähimas tulevikus (ilmselt mõned aastad) puudub meil võimekus metsa uus karp toimetada;

  2. viimaste leidjate käest saadud info kohaselt ei ole endisest ümbrusest enam suurt järel;

  3. tänast geomaailma vaadates pole sellel aardel ka enam muud väärtust kui kunagiste peitjate endi mälestused.

Seega teeme ruumi uutele mõtetele.

PS. kui keegi soovib siiski endist aaret taastada, siis minuteada saab aardeid ka arhiivist välja tuua.

PSS. aarde taaspeitja võib meie käest logiraamatu saada.

Tänan ja ilusat kevade jätku!

4 aprill 2016 kommenteeris Carolina [caro]
Muutsin aarde staatust. Uus staatus on "Ajutiselt kättesaamatu".
3 aprill 2016 kommenteeris Tiia [pagarid]

Aare ei ole looduses kättesaadav. Logiraamat taastajate käes.

3 aprill 2016 leidis Tiia, Einar [pagarid]

Lõunaosariikide kevadised teed on praegu üpris pehmed, ei julgenud lähemale kui 800m sõita. Nullis tundus, et aaret on üsna lootusetu leida. Värske harvendusraie oli äsja üle käinud ja metsaalune oksajäänuseid täis. Kogemata torkasid okste vahelt silma konteineri tükid. Karp koos sisuga oli traktorirataste alt läbi käinud. Õnneks oli logiraamat korras. Korjasime kogu krempli kokku, asenduskarpi meil muidugi kaasas ei olnud. Kogu sisu on nüüd eelmiste taastajate käes Tartus. Hetkel looduses karpi ei ole.


Karbi riismed


6 detsember 2015 leidis Aimi ja Tormi [aimike]

Siia sõites tekkisid nii meil kui ka elektroonilistel teenäitajatel erimeelsused. Esimese hooga sai valitud tee, mis lõppes majapidamise juures. Otse aardeni jäi üle põllu ja läbi metsa 600 m, aga millegipärast see saabuvas hämaruses ei ahvatlenud. Sõitsime siis ringiga teisele poole ja pääsesime umbes 160 m peale. Autot polnud eriti mujale jätta kui keset teed, aga väga ebatõenäoline tundus, et mõni hullumeelne veel sellisel ajal sinna ära eksib. Oi kui mõnus ragistamisvõsa ja suured potsakad pokud meid aardeni viisid. Hakkas pimenema, aga õnneks oli aare armuline ja andis end kiiresti kätte. Oli teine ilusti korras ka. Tagasi autosse istudes oli esmane soov siit pommiaugust välja saada. Musta huumorina mainisin, et kindlasti on nüüd torm tagasiteele vahepeal mõne puu maha visanud. Kilomeetrike sõitu ja ei või olla! Ära ikka tee nalja, kui see nali tõeks osutuda võib. Õnneks oli kõhetu isend ja saime temast oma jõududega võitu. Selline viis siis teist adventi tähistada.

6 detsember 2015 leidis Tormi [tormit]

Leitud. Tänud.

23 november 2015 leidis Anneli ja [meryt]

Auto sai kaugemale jäetud ja meeldiv jalutuskäik valgekarvalises metsas tehtud. Aga no need poleks meie, kui me tagasi tulles ära ei eksiks. Seekord siis sai üle langetatud võseriku ronitud, et tagasi teele saada.

23 november 2015 leidis Meryt & [anneli89]

J: stikeezi

25 juuni 2015 leidis Erki [erci]

Klassikaline metsa aare. Kena segamets. Jala tuli minna 155 meetrit. Kiire leid.

25 aprill 2015 leidis Taavi & Marit [taavik]

Leitud

25 aprill 2015 leidis Anne, Henriko ja Kleone [kleone]

Autodega saime jahimeeste pukini, aardest 370 m kaugusele. Muidu oli tee sinna täiesti ok, kui mitte lugeda suurt veelompi ojast ülesõidu kohal ja teele langenud peenikest kuuske, mille saime korraks kõrvale lükata. Edasi saime natuke mööda rohtunud teed ja seejärel tuli metsa keerata. Võsa alles võttis hoogu haljendama hakkamiseks ja seega saime muretult kohale. Leid tuli kiirelt. Tänud.

25 aprill 2015 leidis Anne, Kleone, Henriko [nuffi]

Ah, et siuke kamp on kunagi peitnud, nüüd pea 15 aastat hiljem on see kindlasti väärt ja naljakas pilt peitjatest, tänud siia juhatamast!

24 oktoober 2014 leidis Maku [maku]

Aarde juurde minnes pidin kellegi hoovist mööda sõitma, sealne peni väga mind mööda lasta ei tahtnud, kuid suurt ei takistanud ka. Siis juba tuli auto ära parkida ja jälle astuma hakata... Liikuda oli lihtne, viimased 200m tuli nati võsas ragistada kuid jah, järjekordselt uurisin endalt, miks sa seda teed? Tagasi tulles enam koeraga nii hästi ei läinud, blokeeris mul tee ära ja pidin ootama kui peremees ta ära kutsuks... Vaatasid mind imelikult kuid sellega on iga geopeitur vist juba harjunud :)

17 september 2014 leidis Arvet [arweto]

Auto jäi pea kilomeetri peale nullist.Aga suutsin teha sellest pea kolme kilomeetrise matka,mida ma mitte kuidagi ei kahetse.Suutsin teha ühe vale suunamuutuse,aga see viis otse kukeseenteni. Nii et metsast väljusin juba seenekorviks muutunud T-särgiga ja palja ülakehaga.Õnneks neid seeni niipalju kah polnud, nii et püksid jäid seekord jalga.Aare oli metsaall maas ja kilekoti tal ümber polnud.Ju oli mõni kohalik metsaelukas proovinud logida või seeneline laenas kotti.Muidu kõik kuiv ja korras.Panin arvatavasse peidukohta tagasi.Tänud!

10 august 2014 leidis Aare & Carolina [caro]

Siin sai käidud pea täpselt 9 aastat tagasi. Praegused vaated minu mälupiltidega küll kuidagi kokku ei läinud. Õnneks sai juhinduda gepsust. Nüüd see iidvana võlg ka likvideeritud.

23 juuli 2014 leidis Tanel ja Maris [phantom]

Tegelikult tahtsime Madisemäele minna, aga kuna kell oli liiga palju ja ei tahtnud väga pimeda peale jääda, siis valisime midagi lihtsamat. Autoga saime veidi lähemale kui kilomeetri kaugusele, edasi ei hakanud suruma. Ilmselt oleks ka lähemale saanud, aga ilusa ilmaga on metsateel jalutada ka tore. Leidmine ei valmistanud vähimaidki raskusi, võimalik peidik hakkas silma juba paarikümne meetri pealt. Aare ideaalses korras, vaid kilekott oli veidi räbal. Võtsime aardest kaasa elevandi ja lisasime omalt poolt mikroskeemi. Lisaks jätsime aardesse ka ränduri. Aitäh peitjatele-taastajatele.

14 juuli 2014 leidis Mikk, Jaanika [silmsirkel]

Leitud, autoga sai raiesmiku servale. Aitäh!

27 mai 2014 leidis Tints & [erts]

Leitud, logitud, evej.

26 jaanuar 2014 leidis Rudolf ja Martin [rudolf]

Paarutasime õhtul Martini geomobiiliga ringi, kui ühtäkki tuli mõte, et endal ju mõni aare siitkandist ikka veel leidmata. Meie suureks õnneks ei olnudki vahelduseks väljas -20 (12 külmakraadi tundus sellega võrreldes täitsa soe) ja nii saigi rattad siiapoole pööratud. Kuna Martin juba teadis teid, mida mööda läheneda, siis jõudsime erilise vaevata kohale, parkisime auto ära ja minek. Kuna lumega nagunii mingit georada polnud näha, siis võtsin gepsu ja jalutasin otse nulli. Geps töötas nulli juures üllatavalt täpselt ja üks kahtlane koht õnnestuski küllalt kiiresti tuvastada. Loomulikult oli kõik kinni jäätunud, nii et natuke aega läks, et aare oma pesast ja kilekotist välja saada midagi lõhkumata. Aga mis, lumega täitsa leitav, kui geoloogikaga läheneda. Logi läks kirja uue päeva esimesel tunnil. EV, J: elevant

Aitäh peitjatele!

28 detsember 2013 leidis Martin [matu07]

Ahaa! Seekord lähenesin puhtjuhuslikult teiselt poolt ja sõitsin madalapõhjalisega 150 meetri peale "like a boss". Isegi ärevaid hetki polnud. Seejärel mööda georada nulli ja logima, nii et isegi gepsu polnud vaja välja võtta. No tõesti, kohe uskumatult lihtsalt läks :D

Aitäh peitjatele ja taastajatele lampi kohta kutsumast!


Laikaboss


Jalutuskäik pargis


5 detsember 2013 ei leidnud Martin [matu07]

See katse sarnanes väga ühele vanale anekdoodile. "Lipsan autoga 200 meetri peale," mõtlesin. "Sittagi sa lipsad," mõtles maastik.

Maastiku argumendid olid väga veenvad, eriti arvestades plögasadu, kulunud lamelle, kellaaega ja fakti, et isegi lükkajaid polnud kaasas. Hakkasin siis ümber pöörama ja ühtäkki maastiku suhtumine muutus. "Ei tea, kas ongi mõtet ära minna - kell on juba palju ja pime ka... Äkki teeks ühed kohvid ja..."

Pean tunnistama, et pakkumine ei kõlanud kohe üldse ahvatlevalt, niisiis jõnksutasin ennast kuidagi mudast lahti, kaapisin mäest üles ja kadusin sealt... et juba järgmise aarde juures sarnast nippi proovida.

8 juuli 2013 leidis Horst [paddeltaucher]

KOs are exact, so it was easy to find after running 150m through the forrest. Maybe the most mosquitos were sleeping .

T4TC Paddeltaucher from Germany

9 mai 2013 leidis Mürakas ja [stanislav]

Leitud

9 mai 2013 leidis Stanislav ja [myrakas]

Geokährik kurat valetas, et talvel pole mõtet otsima minna. Minuarust oleks talvel tunduvalt parem seda otsida. No ei osanud kuidagi teistmoodi sellest armeepäevast rõõmu tunda kui, et pidi metsa jalutama minema. Tänud peitjatele!

14 oktoober 2012 leidis Andres [elektrik]

Leitud. EVJ: LED-võtmehoidja

29 juuni 2012 leidis Hannes, Kaur ja Mammu [kaurp]
Leitud.
29 juuni 2012 leidis Hannes, Kaur ja Mammu [hpalang1]
Orienteerujaloogikaga peidetud aare, ja mis muud loogikat sa tipporienteerujatelt ikka ootad. Orienteeruja vanasõna ütleb, et asi on halb siis, kui soos püsti juua saab või kui nõges kõrvu kõrvetab. Kuna kumbagi ei juhtunud, siis on kõik hästi. Vanakesega oli ka kõik hästi.
9 juuni 2012 leidis Kaja ja Bruno [kajaliis]
Kuidas sellistesse kohtadesse üldse sattutakse? Ja veel kambaga? Loendasime sipelgapesi teeveeres ja astusime. Seisma ei saanud jääda, sest ärasöömine tundus täiesti reaalselt eluohtlik. Kõige hullemaks osutuski leiujärgne logimine ja palun väga vabandust, kui mõned laibad raamatu vahele sattusid. Pool tundi edasi-tagasi ja tehtud. Tänud!
28 mai 2012 leidis Alex ja [pekadrip]
Taas ootamatult viisakas jalutuskäik kevadises (või sel päeval juba suvesoojas) metsas oleval teel... Isegi sääsed respekteerisid tõrjevahendeid ja lasid rahus elada. Viimasel lõigul tuli küll võssa sukelduda, kuid see vahemaa oli nii lühike, et olla liiga tüütav. Aarde leidsin enne, kui gepsu järgi oleks vaatama hakanud... See peidukoht oli lihtsalt nii silmatorkavalt teistmoodi. Tegin ka uuema vihjepildi. Logides ja tagasiteelgi veel, mõtlesime, et millega too peitja küll tegeles, et tema jalad küll sellistesse kohtadesse sattusid. Minu arvamus oli, et küllap ta ikka mingil moel metsade ja maadega tegutsema pidi. Kontorirott ei satuks... Igastahes käidud-tehtud-leitud-logitud. Viimane käänak tagasiteel ja juba majake paistis. Hiilisime vaikselt, et koer ei vaevaks ennast liigselt haukumisega ja lahkusime ikkagi kahe peni klähvimise saatel. :P Naabri-taks oli appi tulnud. Kläuh-kläuh-kläuh....
Aare korras. EVEJ


28 mai 2012 leidis Kadri ja [alex]
Väike jalutus mööda metsarada, väike võss ja siis arusaamatus, et miks kirevase pihta pidi sellises kohas mingi kamp luusima?Aga ju on metsa kambad ohutumad kui linna omad ja las nad siis kondavad ja poetavad oma kenasti vormistatud topsikuid...tänud taastajatele!
4 detsember 2011 leidis Triin & Hanno [hanno5000]
Mõnus värskendav jalutuskäik ja ilusti korras aare. Aitähh!
4 detsember 2011 leidis Hanno ja Triin [trine]
Raskusastmeid vaadates panime kummikud jalga (esimest korda kolmepäevasel geotuuril ja veel detsembris!), aga oleks ka ilma hakkama saanud. Kilomeeter jalutuskäiku sinna ja teine tagasi, kuna liiga mutta ei tihanud sõita. Ei midagi hullu, aare kaugelt näha ja hea tervise juures, aitäh taastajatele.
25 september 2011 leidis Urve ja Hannes [jussike]
Viimasel kilomeetril aardeni tegelesime ka talvevarude täiendamisega. EV, J: vile, nööbid.
25 september 2011 leidis Joonas [joonas444]
1881.
10 juuli 2011 leidis Sven [geokrahv]
Suundusin kambakat saama Energiasamba juurest, kuna seal hakkasid mugud segama. Kambaka sain mahalangenud puude käest. Kui olin oma mopeedi üle nende tõstnud, selgus, et edasi teed ei lähegi. Loomade jaoks oli seal hoopis kaera külvatud. Tassisin sama targalt oma masina tagasi ja siis uurisin gepsu. Olin teinud navigatsiooni vea ja seda teed mul kasutada vaja ei olnudki. Kokkuvõttes meeldejääv seiklus. Aare heas korras. Tänud!
5 juuli 2011 leidis sull ja ikea [sull]
müttasin ja müttasin võsas, lõpuks vaatasin gp.ee lehelt, et mul ju hoopis teised koordinaadid.. ei tea nüüd kas olidgi gpx failis valed või lihtsalt uuendamata. oh well. igatahes sääski oli metsikult, suures tuhinas vist isegi pliiats jäi tagasi panemata. vähemalt sai kõvasti rattaga ragistatud.
5 mai 2011 leidis Leopold & uduangerjas [leopold]
Uduangerjal oli ilmselt kindel plaan mind metsa eksitada või vähemalt kraavi lasta uppuda. Aga ei läinud läbi, peale mõningat seiklust ja valelt poolt lähenemiskatseid, saime ikka õige teeotsa peale ja ega siis oli edasine juba väga lihtne. :)
5 mai 2011 leidis Leopold, uduangerjas [uduangerjas]
Oh, aardele lähenemine oli üks mittejeebulise geomobiili kiusamine. Siis ründasime aaret valelt poolt vett. Ja märkamatult oli möödunud pea tund, läbi kõmbitud 2km, kuid logi sai kirja. Edasi läks otsingupäev taas kergemaks :)
19 aprill 2011 leidis Leho & Lauri [morgot]
Autoga läbi kraavide ja kohati põlveni lume sai sõita umbes 200meetri peale. Tegelikult läheb sinna küll ka tee mida mööda saab mõnel teisel ajal ka sõiduautoga sõita. Lõpus väike jalutus läbi metsa ja käes ta oligi.
19 aprill 2011 leidis Leho, Lauri [algaja]
Tee sinna oli kohati lumine ja mitte siuke pisike lumekriblakas. Kuna me just enne seda olime ligi tunnikese veetnud, et autot lumes edasi nügida (kusjuures ei jäänud kogemata kinni, lihtsalt üks koorem asju tuli kohast teise viia ja seega sai labida ja igasugu muude asjadega teed rajatud) siis võttis mitu korda mõtlema. Ikka hoog maha, tibake trampimist, jah kannab, ja siis jälle edasi. Umbes 200 meetrit enne aaret said kõik teed otsa ja siis polnud muud kui jalgsi kohale kakerdada. Ma ei tea miks aga pidasin seda asja ikka oluliselt keerulisemaks. Tegelikult läks autost autoni umbes 15 minutit.
21 märts 2011 ei leidnud Mannu ja Katrin [katrin]
Siinkohal peaks nyyd mainima, et kleit ja kontsakingad pole segavaks faktoriks, kyll seda on lumi:( Varsti uuele katsele...
31 oktoober 2010 hooldas Reino [errvee]
Aarde taastamisega on hooldusvajadus kadunud.
31 oktoober 2010 leidis Reino [errvee]
Auto sai jäetud viimase maja juurde, edasi oleks suurema või väiksema džiibiga vaid saanud. Mõnus jalutuskäik üsna kuivas ja päikesepaistelises metsas. Eks sügisesed muljed on teistsugused kui suvised täis sääski ja parmusid. Aitäh aaret taastamast. Vihjepildiga oli leid kiire. EV, J: punane kurat
6 oktoober 2010 leidis Ave ja Marko [oiorokko]
Sai ette võetud Kamba aarde otsimine/leidmine/taastamine. Terve suve on selle aarde otsimist edasi lükatud. Tundus täiesti suvaline mõttetu võsakas. Täna kohale minnes aga oli üllatus hoopis vastupidine. Mõnus jalutuskäik sügiseses metsas. Tundub, et seal on väga palju metsanotsusid (söötmiskohti nägime tee peal kolm/neli ja metsaalused olid korralikult üles songitud. Nulli jõudes hakkas kohe silma must kilekotiräbal (mille eelmine otsija oli sinna alles jätnud aga meie kaasa võtsime), milles ilmselt aardekarp varemalt olnud on. Vaatasime koha üle ja tegime ka kerge otsimistuuri paarikümne meetri raadiuses - silma midagi ei jäänud, geokepp ei tundnud ka midagi. Ei teagi kuidas sellisest kohast aare kaduda saab. Seal saavad ainult metsloomad seda otsida/leida, aga kuhu neil see viia... Igaljuhul otsustasime siis samma uue karbi asetada. Koht kuhu aarde asetasime on seesama, kuhu ta viimati peidetud oli ehk siis vihjepildi järgi on aare jälle leitav. Loodetavasti nüüd püsib.
Ahjaa, kuna kaasas oli ainult üks hädine rimi kilekott, siis võiks järgmine otsija ühe musta kilekoti kaasa võtta.
4 aprill 2010 kommenteeris Lauri [algaja]
Ja taastamise teema on igal juhul täiesti välistatud ? Isegi sellele mõelda ei tohi ?
4 aprill 2010 soovis hooldamist Triin [linnapreili]
Palun varemleidnutelt kinnitust, et aare on alles või kui mitte, siis arhiveerimist. aitäh
21 november 2009 soovis hooldamist Ove [ove]
Töenäoliselt on aare kaduma läinud. Palun omanikul aare üle vaadata ja vajadusel taastada.
21 november 2009 ei leidnud Ove [ove]
Otsisn seda aaret 1,5tundi nii uuel vihjepildil näidatud kohast kui ka kõikjalt mujalt. Konsulteerisin ka eelmiste leidjatega kuid kellegil ei olnud päris täpselt meeles kust nad selle aarde leidsid. Vihjepildil oleva kännu kõrvalt leidsin 2 musta kilekoti tükki, mis võivad olla aardest pärit. Praegu on kahtlus, et aare on kaduma läinud.
26 september 2009 ei leidnud Arvo [arvos]
Nagu hijem selgus sai otsitud vanast kohast. Järelikult tuleb kunagi teine ring
3 mai 2009 leidis Ants, Siim ja Mari [marx303]
aarde leidsime pärast 3päevast orienteerumist. Sellest jäi väheks ja orienteerusime veel aardeni ka. Kõik on korras.
2 mai 2009 leidis Aivar [aizar]
Jõudsin Lembitu mainit lombini ning sain kah 800m x2 jalutada. Eelmine kord, kui aare veel kadunud oli, lähenesin teisest küljest.. aga kartsin, et sealne madal pinnas on täiesti läbimatu. Koht tuttav, koordinaadid enam-vähem ja aare ka olemas. Vennad koprad elavad ka jätkuvalt aarde lähedal.
26 aprill 2009 leidis Lembit [polekala]
GPS juhendas väikesele metsateele mis oli kuni 800 m kaugusele aardest ilusti läbitav, seejärel oli üks suur lomp, kuhu sisse sõita ei tihanud. Seejärel sai mööda metsateed jätkatud ja jõutud aardest u 150 m kaugusele. Aardeni sai suht lihtsalt ja aare kiiresti leitud. Tänud! EVEJ
20 august 2008 leidis Tiiu ja Asta [kolla]
Suutsime omale orgunnida ekstreem-matka-geopeituse koos seeneotsimise lisaüritusega. Abiks üks sellekandi orienteerumiskaart, ikka raginal otse, läbi võsa ja alla-üles järsakutest. Vahepeal sattusime tohutu suurele haavapuraviku kasvandusele (nii et suur seenekorv ei olnudki ainult tüliks). Õnneks aare sai kohe leitud ja siis tuli veel auto ka uuesti kuskilt üles leida. Eks sinna saab ka sutsu lihtsamalt aga meil on oma stiil. Võtsime vihmakeebi mida läks kohe vaja ja jätsime „Teeme ära” märgi. Suur tänu, meie seenekohtade nimekirja lisandus uus koht.
17 detsember 2007 leidis telc [telc]
Sai Otepäält Tartu poole tuldud ja aare jäi teepeale. Kaarti ei vaadanud, põrutasin sinna, kus GPS suunas. Oli räme offroad. See tee, millele sattusin, oli läbitav ainult tänu külmadele, mis muda tahkeks on muutnud. Vahepeal läksid vaid rattajäljed üle künka, künka all sõitsin läbi kivise põhjaga madala oja või kraavi. Järgnesid tõusud, millest ülessaamine oli pusimine. Auto jätsin kohta, kus tee ära keeras ja gps näitas otse edasi 500m. Läksin esialgu ikkagi mööda teed edasi justkui aardest eemale. Lõpuks jõudsin õigesse teeotsa ning jalutasin aardele järele. Nullpunktis oli risuhunnik maa külge kinni külmunud. Vaatasin ringi, et mõnga mugavamat peidupaika leida. Oli. EVEJ Kusjuures eile oli ka seal käidud. Tagasi läksin auto juurde otse läbi metsa.Väga laheda sügava järsuseinalise oru leidsin.
16 detsember 2007 leidis jorruw, Nurkijarästik, Triibik, VKiisu, PihlaMarja [triibik]
Esimesena tabas meid vasikasuurune olend – keegi pruun koer. Püüdsime talle mitte käppade peale sõita ja arutasime, et kas avaks autoakna või mitte. Fotokat nähes ta kadus. Järgmisena oli teel ees suur jääga kaetud lomp. Sõitsime vapralt läbi. Otsima poleks tahtnud küll hakata ja ei pidanudki - jorruw tuli ja võttis. J: 2 auguga kümnesendist, V: õhupall. Tagasiteel august, ja nüüd juba ka veest läbi sõita oli päris närvekõditav. Vasikas ka vist magas, nägime rahumeelsemat hunti.
16 detsember 2007 leidis jorruw, Nurkijarästik, Triibik, VKiisu, PihlaMarja [jorruw]
Päris karm lähenemine oli me kambaga, logisid lugedes tundub, et tali ongi selleks parem kui suvi, pole putukaid ja teeolud mööndustega talutavad ka mittedžiibile. Koha peal pöörasime suurelt teelt ära veidi liiga vara ja rägistasime tihnikus, ent nulli lähedal ta oligi.
25 juuni 2007 leidis Osvald [osvald]
Kaart ei valeta. Regio teede atlas näitab et autoga saab aardest 150 meetri kaugusele. Keegi oli igatahes seda teed mööda üsna hiljuti sõitnud. Kuna ei teadnud minnes et tee sõidetav on jätsin auto natukene kaugemale ja lähenesin jala. Algul juhatas gps natuke õigest kohast eemale. Seal natuke otsinud liikusin natuke kaugemale ja siis järsku näitas tark aparaat peidukoha kätte. Võtsin pop stardika. Jätsin aardesse natuke eestis käibelolevat raha.
23 juuni 2007 leidis Paavo [speedy]
Erinevalt aarde algsetest peitjatest ja aarde nimest võtsin retke ette ihuüksinda. Üks ülimadal sportuniversaal jäi igatahes 900 m eemale, kus toimus riietevahetus pikkade vastu, et vähemalt alguses lõbus jalgsiretk alata võiks. Viimased 150 meetrit olid ikka päris koledas padrikus ja niiskel pinnasel. No ja siis muidugi veel pikk otsing keset elupakseimat sääseparve - vales kohas.. Niipea, kui taastatud aarde koordinaadid sisse toksisin, oli aare ka käes. V: küünal ja välgumihkel. J: POP! stardikas. Tagasi ma lausa jooksin, sest sääsed tapsid, mis kole.
1 mai 2007 leidis Pille-Riin ja Ermo [pioneer]
Polnudki selle kandi kõrvalteedele varem sattunud - olid väga lahedad künklikud teed. Teekond aardeni sujus samuti väga meeldivalt, kuna ei pidanud ühtegi kraavi ega jõge ületama. Aare peidetud eeskujulikult ja tervitan initsiatiivi "hüljatud" aarete taastamisel. Aare korras ja EVEJ.
14 aprill 2007 leidis Silver ja Aare [karuonu]
Aasta möödas ja samas kohas tagasi. Vihje oli hea, otsima eriti ei pidanud. Jätsime vurri. Tänud taastajale!
13 jaanuar 2007 leidis Miki ja Ede [boa]

Leitud ja logitud. :) TFTC!

13 jaanuar 2007 leidis Miki ja Ede [miki]
Seal kandis juba olles, otsustasime üle vaadata ka ühe elustatud aarde. Autoga pääsesime 350m kaugusele, edasi mõnus jalutuskäik öises metsas. Tore suur kraav suubus jõkke.. GPS loomulikult juhatas teisele kaldale. Peale edukat dessanti lumistel ja libedatel puutüvedel pimedas, tuli peale väikest jalutuskäiku välja, et me olime valel kaldal:) Õigele kaldale tagasi jõudes oli leidmine lihtne. Nii loogiline koht, et alguses kahtlustasime vähem loogilisi. Tänud taastajale, kui omanik ei ole paar aastat näidanud entusiasmi taastamiseks, siis pean seda igati tänuväärseks teoks.
13 jaanuar 2007 kommenteeris Ove [ove]
Väga huvitav, et nüüd on kombeks mitteleitud või hävinud aare ise taastada ja see siis ka veel leituks lugeda! Las aarde taastab ikka omanik kes teab kus aare täpselt asuma peab. Pites uue aarde tuleb see aga ka eraldi nime all vormistada.
12 jaanuar 2007 leidis Kalle [sookoll7]
Kuna üks ristumiskoht sai juba taastatud, siis võtsin ka ette selle taastamise. loodan, et aarde omanikud ei pahanda. Ennem veel igaks juhuks tegin otsingu ringi kah aga mida pole seda pole.Uus aare sai N58 07 292 E26 37 478 .Vihje pilt kah uus.

Vihjepilt


9 juuli 2006 ei leidnud Mare jt [mare]
Kuumuses ja kuivuses ei leidnud Kamba aaret. Hoolimata põuast tuli pisut autot lükata mudast välja. Parmud, risu-räsu, ristumispunkt, mõned maasikad, aga aaret ei näinud.
9 juuli 2006 ei leidnud Gerda, Kaarel, Priit, Mare ja Ain [ain]
Nagu eelmisedki otsijad leidsime meiegi metallposti ja metsaraie jäljed. Disketti ei leidnud, aga selle eest leidsime juba veidi varem surnud rebase või kähriku korjuse, ehk mõni zooloogist geopeitur läheb ja vaatab, mis loom see täpsemalt on. Maakondade piirikraav oli kuiv.
Kasutasime 21.novembri 2004 teates olnud täpseid koordinaate, aga ei olnud ei nullpunkti juures ega kaugemalgi ei 1 ega 10 meetri ulatuses muud kui see, mis eelnevalt siin teate alguses juba kirjas. Tõsi küll, looma laiba alla me ei vaadanud...
2 aprill 2006 ei leidnud Silver ja Aare [karuonu]
Kamba aarde kohta on muidugi raske öelda, et ta jäi meile tee peale. Aga pisut siiski jäi. Autoga pääsesime 1000m peale, korra istusime kergelt lumes kinni. Leidsime kollase patsiga metallposti ja tõstsime ringi teisel pool puud oleva oksahunniku, aga ei leidnud isegi disketti.
14 august 2005 ei leidnud Carolina ja Aigar [katsulas]
Kuna geocachingu lehel oli antud aarde kohta kirjas, et seal vähemalt üks travelbug juba pikemat aega resideerub, otsustas peale Leigo Järvemuusika kuulamist Travelbug Rescue Team (meie kahe tagasihoidlikus isikus) üles otsida Kamba aarde. Nullpunktini jõudsime eriliste vahejuhtumiteta, leidsime ka vettinud disketi. Võimalikest peidukohtadest nii meetri kaugusel kui eemalgi midagi ei leidunud, peale maasse löödud kollase ribaga peenikese metalltoru. Samas lähedal oli hiljuti toimunud ka suurem metsaraie... nii et jääme samuti ootama kinnitust aarde olemasolu (või kaotsimineku) kohta.
22 mai 2005 kommenteeris Lenno+Anne [vares]
1. paigutasime aarde täies mahus koos rändpõdraga suuremasse plastpurki
2. "nihutasime" aaret jõest 1m võrra metsa suunas.
Kui seda seal polnud, on ilmselt keegi sellega minema jalutanud. Võib juhtuda, et lähme ja vaatame koha lähitulevikus üle.
30 aprill 2005 ei leidnud Aivar [aizar]
Leidsin viimases logis toodud koordinaatidelt kilekoti disketiga, aaret ennast lähiümbruses ei tuvastanud. Paluks viimastel peitjatel kinnitada, kas aare sai liigutatud koos disketiga (mis juhul on aare kadunud) või ilma (mis juhul on aare väga hästi peidetud..).
21 november 2004 leidis Anne+Lenno [vares]
Külastasime üle lumiste päikesesäras maastike Kamba aaret. Aarde leidis Anne kell 15:35. Aardest läks loosi südamekujuline helkur. Omalt poolt panime aardesse Rändpõdra Uula-Aslak (TM) (Travel Bug #449968) ning kogu senise aarde koos põdraga suuremasse purki. Purk sai peidetud senisest asukohast 1m põhja suunas. Kuna algsed (kõpsu laaditud eesti aarete loendi) koordinaadid näitasid ~30 m valesti, mõõtsime aarde asukohas täpsed koordinaadid: (deg.ddddd) N 58.12148 E26.62473, kõrgus 156m (SporTrak Color, kohapeal "kaalumine" 11 minutit).


2 november 2004 leidis Taavo [taavo]
Õnnestus sõita tõesti ca 100 m peale, aga madala sõiduautoga ei maksa üritada. Sealtküljest tulles jõudsin aardeni täitsa kiva metsaalust pidi, ju olid raskuste kirjeldajad tulnud mujalt. Aare oli täiesti nähtav ja paremini teda selles peidukohas maskeerida ei õnnestunudki. Eemaldasin ligase olluse (arvatavasti logiraamat), võtsin kaasa 100 rubla, lisasin mündi.

Aare


Maastikumotiiv


18 aprill 2004 leidis Esko [atrivsolap]
18.04.04 - atrivsolap Soomest külastas Põlvamaa, Valgamaa ja Tartumaa piiride ristmikul. Kamba aare oli korras, äga logiraamat olid purgist väljä ja täiesti märjäks läinud ja hallitunud. Ma ei võtnud midagi, jätsin 100 vene rubla.
2 august 2003 leidis Hannes [hannes]
Järvemuusika raames külastas 02.08.03 Kamba aaret Hannes. Kohale õnnestus jõuda kuiva jalaga, mul olid kummikud jalas... Aga parmudest ja muudest vereimejatest parem ei räägiks! Võtsin nupu ja panin asemele plaastrid.
29 juuli 2003 leidis Helen [helen]
29.07.03 kell 21.15 leidsid Kamba aarde Helen ja Samuel. Peale rasket aaretejahi päeva võtsime suuna Kamba aardele ainult seetõttu, et esimene leidja oli leidnud koha, kus aardele saab hästi lähedale autoga. Hakkasimegi kõiki külavaheteid läbi sõitma, et aardele võimalikult lähedale jõuaksime. Leidsime ühe punkti, kus tee lõppes ja aardeni oli 400 m, ees aga ilus kollane viljapõld. Otsustasime talumehe varanduse rikkumata jätta ja edasi üritada. Ühel järgmistest teejuppidest jõudsime autoga aardele umbes 300 m kaugusele. Otsustasime edasi rännata jalgsi, sest tundus, et Ove Tiku poolt viidatud kohta me ei leia. Esmapilgul kerge maastik osutus tegelikult kohati hargini vees sumamiseks või kuusenoorendike vahelt läbipugemiseks. Aarde leidsime pildi järgi, GPS "vehkles" kord ühele, siis teisele poole. Puu oli siiski äratuntav ja aare kohe selle kõrval ilma igasugu maskeeringuta. Seega aarde raskusastme hindaks küll 1-le. Millegipärast oli purgist välja jäetud logiraamat ning see oli puu kõrval kilekotis aga täiesti läbimärg. Purk ise oli terve ja kuiv. Lisasime aardesse pastaka, embleemi ja helkuri.
25 aprill 2003 leidis Registreerimata [notreg]
Kamba aarde leidsid 25.04.03 Priit ja Triinu Vakmann ja Laura Kodres. Kellaaeg 19.30 paiku, teejuhiks Magellan SporTrek. Koordinaadid pidasid paika, leida lihtne, aare heas korras , vaid diskett oli vett saanud ja tõenäoliselt riknenud. Annan hetkenimekirja "varandusest": pesunäpits, nupp, pliiats, logi, 1-kroonine münt, 2 tähekest, äratuskell, diskett, paikkonna kaart, preservatiiv (kasutamata), GP infoleht. Aardest võtsime äratuskella (patarei oli küll tühjaks käinud- helisenud, aga muidu OK), asemele jätsime automaatpliiatsi, Barbie pildiga "tattoo" ja malli. Logiraamatusse tegime kande. Vahva koht, kevaditi ligipääs sõltuvalt lähenemissuunast üsna vesine. Lisan paar pilti. Pilt 1 Pilt 2
13 juuli 2002 leidis Toomas [toomass]
Toomas Saaliste teatas: 13.07.02 kell 15:25 Garmin eTrex. Kütid: Birgit (1a), Henri (5a), Heily (6a), Sigrit, Evely, Priit, Jaanika ja Toomas. Jõudsime läbi soo ja padriku mudaselt, aga õnnelikult leiu sihini. Õhusoojus küündis 25-le, mille-tõttu Birgiti piim pudelis läks juba hapuks. Matka see siiski ei mõjutanud. Aardesse jätsime äratuskella, mille sättisime helisema kella 10-ks hommikul ja õhtul, siis veel Post-It märkmepaberid. Omale võtsime disketi. Kõigile oli Kamba Aare jaht esimene tõsiselt võetav katsumus. Peale matkamist kulub ka jahutav suplus Valgjärvel ära: N 58° 05' 09'' E 26° 38' 40'' Tervitame geopeitjaid, -otsijaid. Pilt
20 juuni 2002 leidis Enn [enn]
20.06.02 leidsid aarde Kalle ja Sven Lange ning Elen ja Enn Veenpere. Leida oli lihtne, koordinaadid klappisid. Aare oli heas seisus. Ärandasime helikasseti, mis autoraadios ilusasti mängis ja panime asemele paar flopit programmide ja aaretefailidega ning geopeitust tutvustavaid tekste.
13 juuni 2002 leidis Reido [reido]
Reido Mugu teatas: 13.06.02 kell 11.44 leidsid Reido ja Kristo kamba aarde. Üsna lihtne oli leida, isegi koordinaadid klappisid. Võtsime musta vildika asemele sai pandud kaks tärni. (logiraamatu järgi on seda aaret peale Ove Tikku veel ühed külastanud, kuna netis nende kohta miskit märget polnd siis kirjutasin teksti üles): 27.10.01 kl 13.07 Taavi Maran võetud tulemasin asemele 1EEK, leitud juhuslikult põdrajahi käigus. (http://my.tele2.ee/reido/)
Pilt ka
17 september 2001 leidis Ove [oht]
17.09.01 kell 15:05 leidis aarde Ove Tikk. Teatas: Koordinaadid õiged, kuid pildid geopeituse leheküljel eksitavad. Pildil olevas asukohas aaret pole, õiged koordinaadid viitavad ca 35 m eemale. Kui otsida koordinaatide järgi sarnast puuharu, mille vahel aardepurk - siis leiab aarde hõlpsasti. Ja veel: olenevalt autost, autojuhist ja kuivast ilmast - saab aardele autoga lausa vähem kui 100 meetrini. Auto jätsin: N 58° 07'12,4'' E 26° 37'25,9''. Edasi on
väike jalutuskäik ilusas metsas. Ebameeldivaks lisandiks osutus massiline põdrakärbeste rünne, kuid üldmulje igati meeldiv. Aardest võtsin 1-kroonise mündi; aardesse lisasin musta vildika. Pildid ka:
Pilt 1
Pilt 2
Pilt 3
Pilt 4