notification_importantFotologi pliiatsi puudumisel = mitteleid. Kanna oma kirjutusvahendit kaasas.
Kasutajanimi:

Parool:


Pole kontot? Registreeri!

Unustasin parooli


Toeta uue veebilehe valmimist!


Kiri administraatoritele


Viimasel hetkel

!!! Arhiveeritud !!!

Peitis 17.08.12 kartenbeks, zaichiks, Icikinsh, fihais, reinfeldc [geocaching]

Tüüp: Multiaare
Maakond / linn: Harjumaa
Raskusaste: peidukoht 3.0, maastik 3.5
Suurus: väike
Aarde asukohainfo nägemiseks logi sisse!

Kirjeldus:

Aarde asupaiga leidmiseks pead külastama kõiki vahepunkte. Aare on väikeses konteineris ning sisaldab logiraamatut ja pliiatsit. Aarde leidmiseks pead külastama nelja kohta ning tegema lihtsad arvutused.

NB! Aare asub Rammu sihtkaitsevööndis, kus on inimeste viibimine keelatud 1. aprillist kuni 20. juulini, välja arvatud:

  1. teaduslikel välitöödel ning järelevalve- ja päästetöödel;

  2. Rammu ja Rohusi sihtkaitsevööndis liiklemisel merel kaitseala valitseja poolt tähistatud liiklusteel;

  3. Rammu, Rohusi ja Koipsi saare sihtkaitsevööndisse jääval osal randumisel tähistatud sadamakohtades ja viibimisel teedel ja radadel.

Viide: Kolga lahe maastikukaitseala kaitse-eeskirja ja välispiiri kirjelduse kinnitamine

Kõik vahepunktid on teede ja radade peal ning aarde otsimine igal ajal legaalne.

Rammu on peaaegu asustamata saar. Saarel on vaid mõned suvemajad, mis on enamus aega tühjad. Seega on see ideaalne koht inimestele, kes tahaksid kogeda elamist asustamata saarel.

2012. aasta augustis elasid saarel nädal aega kuus lätlast. Ainus ühendus välisilmaga oli üks kalamees, kellel oli paat ning kes pidi ellujäänud kaheksa päeva pärast mandrile tagasi toimetama. Kalamees maabus Rammu saarel kokkulepitud päeval, kuid lätlased olid kadunud. Ta vaatas saare igasse nurka, kuid leidis ainult vihjeid, mis viisid ta lõpuks aardeni. Pärast aardeleidu mõistis ta, et lätlastega oli midagi juhtunud, kuid nad suutsid siiski VIIMASEL HETKEL saarel oma aarde ära peita.

17.augustil 2012 oli ilus suvepäev, kui kalamees oma paadiga Rammu saarele maabus. Lätlastest robinsone ei paistnud kusagilt, nii läks ta neid otsima. Tal polnud aimugi, kus lätlased võiksid olla, nii läks ta kõigepealt mahajäetud majaka juurde, et neid sealt tipust otsida.

Kalamees oli vana ning majaka tippu ronimine oli tema südamele ja liigestele tõeline katsumus. Ta luges minnes astmed kokku ning oli tippu jõudes päris hingetu. Mõned minutid puhkust ning ta asus kadunud lätlaste jälgi ajama. Majaka tipust paistis suur kivi ning talle meenus, mis lätlased olid öelnud: „Me ei telgi rannikul, sest seal on liiga tuuline. Me paneme oma laagri püsti seal, kus tuul meid kätte ei saa.“ Kalamees arvas, et kivi taga võikski olla ideaalne laagriplats. Ta pöördus, vaatas veel korra kaunist Rammu saart ning laskus redelist alla. Kivi lähedalt ei leidnud kalamees midagi. Ta istus maha, vaatas taevasse ja mõtles omi mõtteid. Äkki paistis midagi sooja päikese käes sätendavat. Mees püüdis selle kinni – see oli osake õngeridvast.

Mõned minutid hiljem leidis kalamees end jooksmast järve poole, ta teadis, et augustikuu ei ole merel kalastamiseks parim aeg, niisis pidid lätlased olema järve ääres, kuid..... neist polnud jälgegi.

„Mis siis, kui neil lõppes toit? Kuhu nad veel oleksid võinud minna?“ mõtles kalamees. „Suvilad!“

Ta teadis, et saarel on vaid üks koht, kus on võimalik mõnda elavat hinge kohata. Kui lätlased sattusid hätta, võisid nad sinna minna. Mõned minutid hiljem seisis ta väikese majakese ees, kuid ta ei läinud isegi õue peale – oli juba kaugelt näha, et majake oli tühi. Kalamees oli juba valmis otisngud lõpetama ja alla andma, kui ta nägi silti ning teadis, kust kadunud ellujäänuid otsida tuleks.

Mõned hetked hiljem oli ta õige koha leidnud, kuid lätlastest polnud mingit märki, kõik, mis neist alles oli jäänud, oli väike konteiner aardega.

Nüüd mõistis ta, et pole enam tema võimuses kadunud robinsone leida ning ta läks tagasi paati, et nende hingede eest palvetada.

Lõpppunkti koordinaatide leidmiseks pead tegema lihtsa arvutuse kasutades väärtusi X, Y, Z and W.

Lõpppunkti laiuskraad on N 59° 34.A

A=(W-X)/Y-Z+2Y-112

Lõpppunkti pikkuskraad on E 025° 13.B

B=W-Y(Z+X+112)-587

Kontrolli, kas tegid kõik õigesti: X+Y+Z+W=1933

  1. Multiaarde esimene vahepunkt on majakas. Mitu ümmargust akent majakal on? See on Z.
    See oli hea vahepunkt saare ja ülejäänud vahepunktide nägemiseks – suurim kivi saarel, järv ja taastatud suvilakesed. Kahjuks on majakas nüüd suletud ning juurdepääs puudub.

  2. NB! Y väärtus on 3, paljastasin selle vahepunkti väärtuse, kuna püramiid on kadunud (kivi on siiski veel alles).

  3. Kui jõuad järve äärde, mine vaatetorni ning leia X väärtus.

  4. Saarel on OLMI nimeline majake, mis taastati 2007.aastal. Mis aastal ta algselt ehitati? See on väärtus W.

Aarde omanik on Läti geopeitur, palun logige võimalusel oma leid ka rahvusvahelisel lehel

Inglise keelest rahvusvaheliselt lehelt tõlkinud [caro]

Vihje: Xviv – iääeghf ba 8 Wäei – nyy wn üyriny BYZV – NAAB Yõccchaxg – INFNXHY

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M|0|1|2|3|4
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z|5|6|7|8|9

Lingid: pole

Lisapunktid Tüüp Koordinaadid
Lõppaare Lõpp-punkt Geokontroll 5/7
Majakas Raja algus 59° 34.3950' 25° 13.9120'
Suur kivi Vahepunkt 59° 34.3410' 25° 13.8610'
Suvila Vahepunkt 59° 34.3481' 25° 12.7940'
Vaatetorn Vahepunkt 59° 34.4410' 25° 13.2740'

Aarde sildid:

Geocaching.com kood: GC3VDPZ

Logiteadete statistika:   13 (100,0%)  0   7   0   0   0   0  Kokku: 20


6 august 2018 kommenteeris Carolina [caro]
Muutsin aarde staatust. Uus staatus on "Arhiveeritud".
5 august 2018 leidis Suure seltskonnaga [meteta]

Viimasel hetkel sai see aare ka veel logitud. Torn oli veidi kahtlane, aga kannatas ronimist küll, kuigi õige numbri leidis ikkagi hoopis Hannes maapinnal olles. Majakas nägi isegi pikali kukkunult äge välja, mis neist purunenud aknaklaasidest..saabki rohkem mõnusat mereõhku sisse;). Lõpus kästi kõigepealt pikimal upitada, ei ulatunud, järgmise ülesanne oli ronida. Saime nimed kirja ja tähtsate ninade käsul läks logiraamat seejärel arhivaari taskusse. Tänud.

5 august 2018 leidis Piret jt [sylli]

Ja uuesti väikese ajavahega Rammu saarel. Eelmine kord seda aaret ei otsinudki koos noortega. Nüüd siis uuesti ja aare leitud. Oli igati super ilm! Ja super seltskond!

5 august 2018 leidis Maret, Piret, Mari, Merle, Hannes, Krista, Kersti, Külli, Sirje, rene, Peep [mater7]

Leitud! Alustasime bussipeatusest. Olime suure pundiga, käisime läbi kõik vahepunktid ja enamgi veel. Ronisime kolme torni, kuigi majakas enam torni mõõtu ei olnud. Aknad olid veel täiesti loetavad, ainult uksed olid kadunud.Ilusad vaated ja üllatavad leiud. Mind üllatas, et saarel on nii suuri madusid ( ussinaha järgi otsustades), et saarel on nii suur väli rootsi kukitsat ja rohkesti kasutatavaid koskla pesasid.

Aardeleid oli kiire ja peidukoht etteaimatav. Tänud retkekaaslastele! Tänud aarde eest!








5 august 2018 leidis Kersti,Külli,Maret,Mari,Merle,Piret,Sirje,Hannes,Peep,Rene,Krista [krista]

Maajärve juures oli meil esimene peatus rootsi kukitsate vaibal, majakal aknad said ka üle loetud ja lõpus ka vajalikud protseduurid tehtud. Igati vahva päev oli täna vahvate kaaslastega Malusi ja Rammu saarel, suurepärase ilmaga.

5 august 2018 leidis HKKKMMMPRS [marx303]

Selle aarde välja arvutamine oli lihtne, aga kuna meil oli plaanis rahulikult saarega tutvuda, siis käisime kenasti kõik kohad looduses läbi, ainult talumehe hoovi jäi ronimata, sest tema külalisi ei armasta. Lõpus oli konteiner kenasti olemas. Viimane logi pärines gps-itult.
Kuna admin käskis konteineri sealt eemaldada, siis nii me tegime.
Aitäh aarde eest!








:(




5 august 2018 leidis Suure pundiga [hpalang1]

Niih, nüüd võib selle aarde siin lehel ka rahulikult arhiveerida. Kõik, mis vaja ja võimalik, on loodusest eemaldatud, peitjate omaaegne x vaatetorni küljes kestab ilmselt kuni torni lõpuni.

Kuigi, ega poleks olnud eriti põhjust arhiveerida. Tulepaak on küll suhteliselt kummalises asendis, aga aknad on kenasti loetavad, umbes nagu Makarovi flöödil. Ja kes, millal ja kuidas seda romu sealt liigutama hakkab? No eks me näe. X on igavene, ja kaks ülejäänud numbrit on logides avaldatud. A mis teha, mis läind, see läind, ja iga lõpp on alati millegi uue algus. Tänud kunagistele peitjatele ka!

5 oktoober 2017 kommenteeris Madis [madis1989]

GC lehel arhiveeritud, aga lõpp on looduses alles, nii et siin lehel ei saa arhiveerida.

19 jaanuar 2017 kommenteeris kartenbeks [caro]

Muutsin aarde staatust. Uus staatus on "Ajutiselt kättesaamatu". Kuniks omanik otsustab, mida aardega edasi teha.
I'm disabling this cache till I will decide how to update it, because the beacon fell down during a storm.

16 jaanuar 2017 kommenteeris Martin [matu07]

Tuletorn murdus ära, ilmselt muutub aarde otsimine raskemaks. LINK

7 september 2016 kommenteeris Carolina [caro]

Lisasin geokontrolli, et inimesed saaksid kindlust, kust otsida.

3 september 2016 leidis Erik, Annika, Peeter ja Andreas [gpsitu]

Peale "Kala ruudus" leidmist, suundus purjejaht "Elektra" meeskond linnuvaatlustorni, et sealt selle aarde leidmiseks viimased numbrid kätte saada. Majaka ümmargused aknad lugesin ühelt googeldatud fotolt üle juba kodus, kuid kuna polnud päris kindel, siis käisime ka majakat kaemas ja oh imet - kuna see oli lukust lahti - siis ka üleval ära. Ormi talu aastaarvu lugesin siitsamast logidest, sest nii on peremehe soov. Ning kivi juures vajalik number on kah otse kirjas.

Paraku ei õnnestunud linnuvaatlustornis mingisugust numbrit tuvastada, küll aga pakkus torn meile vihmavarju ja nii saime rahus "kirvetada" ning vajaliku numbri kontrollsumma kaudu tuvastada. Annikal oli ka kooliaritmeetika minust paremini meeles, nii et liitmine-lahutamine-jagamine-korrutamine sujus õiges järjekorras nagu valatult. Kui siis lõppaarde koordinaadi sisestatud sain ning telefoniekraanilt kaarti vaatasin, oli selge, et aare on tõesti seal, sest see koht oli meil juba varem saarel ringi käies nähtud.

Paraku tuli lõpp-punktis siiski teha geokõne viimati leidnud Mikile, kuna no kohe mitte kuidagi ei jäänud konteiner näppu. Samas Miki kinnitas, et kõik on õige ja edasine küünitamine viis sihile. Ütleme nii, et pikkus ja mitte ainult - ka käsivarte pikkus - on siin igati abiks. Püüdsin tagasi panna veidi kättesaadavamalt, aga karta on, et konteiner võib tagasi alla vajuda. Kuid ei kao ta sealt kuhugi, nii et edukat õngitsemist! :)

Seejärel suundusime tagasi jahile, et seal vahimadruse keedetud suppi süüa ning tagasi Kaberneeme purjetada. Tagasi jõudsime kui märjad kassid, sest hakkas sadama, aga see-eest õnnelikena, sest saarel oli väga lahe! Aitäh!


Ei, see ei ole geokõne. Peame sidet reidil oleva jahiga: "Kas sa ikka näed, kus ma olen?" :)


Ümmargused aknad üle loetud - edasi!


Arutame ja arvutame lõppaarde koordinaadid välja


6 august 2016 leidis Miki [miki]

Tegime pisikese georingi, seekord kummipaadiga. Aardeleid tuli mõistliku ajaga, tänan peitjat!

6 august 2016 leidis Miki, Liis ja Madis [cherub]

Kui Miki pakkus meile võimalust laidudele minna, ei saanud me muidugi ei öelda. Sõit sujus ja ilm oli ka täitsa meeldiv. Mõnus jalutuskäik! Aardeleid võttis mõne hetke aega ja kolm korda tuli samasse kohta vaadata, aga aare sai leitud. Aitäh!

6 august 2016 leidis Miki, Liis ja Madis [madis1989]

Avanes võimalus siia tulla ning kuna just iga päev selliseid pakkumisi ei tule, siis ei kahelnud hetkegi. Pea 4 aastat pärast peitmist saada kolmas leid, pole paha. Aare korras!

7 september 2015 kommenteeris Peep [kussu]

Hei aardekütid! Kuna selle aarde vihje on seotud minu kinnisvaraga, siis arvan, et võiksin siia postitada. Nimelt, Olmi talukohaga seotud number on üheks vihjeks, ma ei saa keelata Teil seda aastaarvu vihjeks kasutamast, kuid palun, et kui lähete vihjet Olmi sildilt otsima, siis kutsumata külalised ei ole õuealale teretulnud. Seega, et Teie jalavaeva vähendada, postitan selle vihje ka siia. Olmi talu on rajatud (Anno:) à - 1850 Video Rammu saarest, kus võib ka seda silti näha. Pilt lähedalt

6 september 2015 leidis Urve ja Hannes [jussike]

Alustasime saare lääneosas asuvast vihjepunktist. Suvilale lähenesime lõunast ja peatusime sildi ees. Pererahvas oli kodus, teretasime üle nö värava ning peremees tundis huvi meie tegevuse eesmärgi suhtes. Geopeitusega oli kursis ning teadis ka Kala ruudus asukohta. Peremees rääkis veel pikalt oma talu ajaloost, naabruses asuva paagi taastamisloost ning ka sellest, et korjas just ära oma maade ümbert eramaa sildid. Lõpp-punktis läks ikka aega, nii et tekkis kahtlusi aarde olemasolus. Kontrollkõne Carolinale julgustas jätkama, aga mina ilma abivahenditeta karpi kätte ei saanud. Edu järgmistele otsijatele.

18 september 2014 kommenteeris Märt [mart]
Muutsin aarde staatust. Uus staatus on "OK / Aktiivne".
14 september 2014 leidis Carolina, Marje, Aare, Andreas & Paavo [speedy]

See jupstükk oli tänase päeva üks peamisi sihte. Aare, mida pole teadaolevalt otsitud või vähemalt leitud kaks aastat. Muidugi minek, Scorpion kuumaks ja minek! Alustasime Kaberneeme sadamast, kus puha prii slipp paadi vettepäästmiseks. Juba peagi randusime Rammul. Algul otsisime "Kala ruudus" üles, mis vajas tõsist hooldust, sest oli vettinud. Jätsime aarde päikse kätte kuivama ning suundusime edasi selle aarde punkte leidma. Missugune mõnus jalutuskäik väikesaarel - päike paistis nii kuumalt, et jalutasime Aarega lausa särkideta. Leidsime OLMI tarekese sildi u 90 meetrit enne koordinaate. Seejärel vaatlustorni, kus sai just parasjagu numbreid otsida, aga need oli kogu aeg ilusti ja suurelt kirjas. Suundusime ka majaka juurde, kus oli vaja trepiastmeid loendada. Paraku on majakas nüüd lukustatud ja see tegevus jäi ära. Kuna kõik muud vahepunktid olid teada, polnud kontrolltehtest raske ka astmete arvu välja võluda ning tulem vajalikku kohta pista.

Kõik vahepunktid asuvad väga toredates kohtades, saab saarele kenasti tiiru peale teha ja pildi saarel olevast ette. Meile meeldis kangesti, eks hääl ilmal ja seltskonnal oli ka oma roll :-)

Lõpp-aarde kättesaamiseks tuli sutsu turnida, kes kuhu millega :-) Kogu tegevus tasus lõpuks ära ning saimegi logiraamatu pihku. Pinge, põnevus, ootusärevus.. Tadaa - me oleme esimesed! Tantsisime aardega oma mittetuntud esmaleiutantsu ja lõime käsi kokku (kui sul tuju hea, siis käsi kokku löö :D).

Markeerisime konteineri GC+GP kleepsuga, lisasime est+rus mängujuhendi. Hiljem saatsin aarde peitjale info suletud majaka kohta. Kivi oli õnneks ikka samas kohas ja lukustamata :-) Samuti informeerisin, et tegelikult võib aaret otsida aastaringselt, kuna teeradadel liikuda võib kogu aeg ja selle aarde leidmiseks pole vaja maha astudagi.

Vahetult enne lahkumist tegime ka piknikulaua taga korraliku lõuna, millest ei puudunud ka eile õhtul alles jäänud tilk Minttut, mille esmaleiu terviseks ära tilgutasime.

Aare oli väga heas korras. Aardest EVEJ, saarelt korjasime kokku suure kilekotitäie prügi, mille viisime mandriinimestele käsitlemiseks. Aitäh selle suurepärase aja eest sel toredal väikesaarel! Soovitan jalutada.

14 september 2014 leidis Speedy, Moor, Karuonu, Andreas & [caro]

Otsustasime teha paadiga väikse väljasõidu. Ilm oli imeilus - päike paistis, tuult ei olnud, meri on nagu klaas. Rammu oma kahe aardega oligi meie eesmärk. Kaks aastat leidmata aare, siis peab ju vaatama minema. Aarde omanik oli nende kahe aasta jooksul kirjeldust veidi muutnud, ühe vahepunkti väärtuse avalikuks teinud ning miskipärast ka lõpppunkt oli kõigile näha. Läksime mööda vahepunkte lõpu poole, võtsime punktidele täpsemad koordinaadid, ning vaatasime kohad üle. Majakas oli lukustatud, seega astmeid lugeda ei saa ega saare peale alla vaadata. Andsime omanikule uue väärtuse, mida küsida.
Lõpppunktis pidi veidi siiski otsima, ei tulnud aare nii naksti välja. Rõõm oli suur, kui nägime, et logiraamat tühi on ning tantsisime kõik viiekesi FTF-tantsu. :) Speedy kleebustas aarde ja logiraamatu ning lisas ka juhendi. Üldiselt väga mõnus multikas, hea oli jalutada ning saarega tutvuda. Aitäh peitjale!