Fosforiidisurfi
!!! Arhiveeritud !!!
Peitis 07.08.03 Registreerimata kasutaja [notreg]
 | Tüüp: Tavaline aare Maakond / linn: Harjumaa Raskusaste: peidukoht 2.5, maastik 4.0 Suurus: muu Aarde asukohainfo nägemiseks logi sisse! |
Kirjeldus:
NB! Aardele ligipääs on keelatud ja trellitatud.
Peitis 7.08.03 meeskond Ole & Vanaisa ehk Ole Seinja Enno Reinsalu
Koordinaadid: N 59° 29' 15.8'' E 25° 05' 09.8''
kõrgus 40 m; Garmin eTrex
Aare koosneb sponsorfirma Ideeklaas tootmisjäätmetest: umbessellistest, kõlbavad kaela.
Aare on vana surfi põhjas. Kilekarbis. Karta on, et suure vihmaga võivad uppuda.Veel on logiraamat ja grafiitpliiats. 25.0860557556
Vihje: pole
Lingid: pole
Aarde sildid:
Geocaching.com kood: GCJ08T
Logiteadete statistika:
19 (95,0%)
1
3
0
0
1
0
Kokku: 24
31 august 2006 leidis
Miki ja Heleliis [miki

]
Vudinal urgu kohe.. mis ei viinud loomulikult sihile. Peale paaritunnist loogiliste kohtade nuuskimist tuli leida teine taktika. Ehk siis.. väljas koordinaatidele kohale jalutamine. Sealt leiutasime läbitud teekonna ja suuna koopasuuni. Edasine oli juba lihtne.. meetermõõdustik konverditi sammumõõdustikuks, et kui palju otse ja kus keerama peaks. Õige piirkonna tuvastas Heleliis, aarde leidis Miki kell 23:40. Võtsime Põlevkivi pastaka, jätsime sinise pastaka.
19 august 2006 leidis
Linnu, Laululind ja Rixx [linnu]
Seda otsisime kaua. Kuna mina olen lühem, siis tuhnisin Laululinnu palvel igasugu soppides. Vaatasin enne ka õigesse käiku, aga maas ei tuhninud, muidu oleksin ise esimesena leidnud. Aga nüüd olen ma proff! :-) Vahetasin aardes olnud sinise klaasripatsi Hõbemäelt võetud kollase klaasripatsi vastu.
19 august 2006 leidis
Laululind, Rix ja Linnu [laululind]
Pärast Hõbemäe leidmist väljusime august nr. 2 ja kinnitasime keha, et kohe käiku tagasi sukelduda. Lootsime selle aarde puhul väga vihjepiltidele, aga tühjagi! - tuleb välja, et sarnaseid pilte võib käikudes näha õige mitmeid. Liikusime kaevanduskaarti jälgides enamvähem õigesse kohta ja hakkasime otsima. Aeg kulus ja enesekindlus vähenes. Mõõtsime kauguse meie poolt valitud punktini igaks juhuks üle - peaks nagu õige koht olema. Takerdusime otsinguil ühte pildiga sarnasesse paika, aga õnneks taipasime, et see pole see. Taandusime veidi maad mööda tuldud teed ja pöörasime ühes teatud kohas ümber nurga. Lõpuks ometi leitud! Linnule hakkas meeldima sinine klaasripats, vahetasime selle Hõbemäelt võetud kollase klaasripatsi vastu, lisasime lühikese pastaka ja hariliku pliiatsi.
Käigust väljusime kaevandusehitise varemete juures oleva augu kaudu, kus kohtasime venekeelseid noori koopaisse sisenemas. Niipalju siis nahkhiirte kaitsmisest...
P. S. Linnu teatas, et tema vaatas õigesse käigusoppi juba enne mind ja käseb end nüüdsest peale profiks lugeda - sest kunagine ülemine aare olevat olnud algajatele ja alumine professionaalidele :-)
14 september 2005 leidis
Ove [ove

]
Kuna koobaste sissepääsul ühtegi keelusilti ei olnud ja nahkhiirte talvitumisaeg algab oktoobrist, siis ei näinud vajadust kelleltki luba küsida aarde otsimiseks. Aare ise oli kergelt leitav tänu vihjepildile. Liginemiseks läks vaja kummikuid kuigi Hõbemäe sissepääsu 1 kaudu liginedes saab ka kuiva jalaga. Aardest võtsin Ideeklaasi toote ja lisasin vile.
6 september 2005 kommenteeris
Ole ja vanaisa [vanaisa]
Kontrollisime fosforiidisurfi aarde olekut. Aare on olemas ja sinna on jõudnud vaid parimad. Ilmselt ajab enamikku segadusse asjaolu, et põllul, kuhu minnakse, on auk, aga augus aaret ei leia. Tõesti-tõesti, seal oli fosforiidisurfi ülemine aare, mille jäänuste likvideerimise eest tänulik olen. Alumine aare on umbes 15 m allpool. Nii on koordinaadid samad, kuid kõrgus merepinnast hoopis teine.

Et oleks kergem leida, kui lähikonda jõutud
7 jaanuar 2005 soovis arhiveerimist
Taimo [taimo]
On selgunud, et koobastesse ei tohi minna ka pärast maikuud, kuna tegemist on nahkhiirte kaitsealaga, mida tohib külastada ainult Harjumaa Keskkonnateenistusega kooskõlastatult.
http://www.geopeitus.ee/foorum/read.php?1,500
4 jaanuar 2005 kommenteeris
Enno [vanaisa]
Suur tänu virkadele aardeküttidele, kes mu vaeva vähendasid ja Fosforiidisurfi aarde mõttetuks muutunud ülemise osa elupäevad lõpetasid. Alumine jääb edasi julgematele ja nupukamatele, kuid palun sinna enne maikuud mitte minna - seda ei tohi teha magavate nahkhiirte elu huvides.
2 jaanuar 2005 ei leidnud
Tan121, Kats, Sven, Kris ja jäljekoer Luna [tan121]
Otsisime, aga aaret ei leidnud. Olime juba väsinud ka ja kaua ei tuhninud ka.
12 detsember 2004 kommenteeris
Kaido [kaido]
Kuna foorumis läks selle aarde kohta vaidlus kummalise teema alla, siis paneksin olulise info Fosforiidisurfi aarde kohta ka siia:
Re: Kiireim meetod aarde arhiveerimiseks
Posted by: kaits747 (IP Logged)
Vanaisa, kui sa ise viitsid siis mine ja korja ülemise aarde jäägid ära - siis ei tekigi punktiotsijatel võimalust "aaret leida". Ja kes selles süüdi on, et sul on 2 aaret 1 nimega ja samadel koordinaatidel.
Re: Kiireim meetod aarde arhiveerimiseks
Posted by: vanaisa (IP Logged)
Tõesti pole viitsinud. Aga asja selgituseks: Maa on kolmemõõtmeline ja igal punktil on ka kolmas koordinaat, kõrgus "merepinnast" ehk absoluutkõrgus. Antud juhul, et lihtsam oleks, andsin selle ligikaudse sügavusega, kaugusega maapinnast. Tegelikult on ülemise aarde kõrgus +46 m ja alumisel +32 m. Seega ei ole aarde kahe osa koordinaadid samad, kolmas koordinaat, kõrgus on erinev. Seejuures, mitmeosalised aarded ei ole maailmas väga suur erand. Ja juba on olemas üsna odavad GPS-id (Garmin Summit näiteks) mis võimaldavad määrata piisava täpsusega kõrguse pärast GPS kalibreerimist lähima geodeetilise punkti peal, mis on seal lähedal olemas. Aga Fosforiidisurfi puhul pole seda isegi vaja, piisab ruumilisest ettekujutusest ja sammumõõdust.
Lisaks - kolmemõõtmelis ettekujutust nõuab ka lähedal paiknev Fosforiidikarjääri aare.
PS. Loodan et haldur ei soosi listi mõttevahetuse kujunemist nääklemiseks.
Oluline: viitsisime viimaste külastajatena siis ise ülemise aarde ära korjata, seega edaspidi otsige vaid alumist, mis on samadel koordinaatidel, aga sügavamal.
10 detsember 2004 leidis
Kaido, Indrek ja Kaido(2) [kaits747

]
Leidsime esmaleidjatena alumise FS aarde ja võtsime ülemise. Veel 10 dets õhtul oli see aare "leitav" Silikaadi bussipeatuse prügikastist. Nüüd on alles siis vaid alumine aare :) Ja kuidas need koordinaadid saadud on jäi saladuseks ka peale Kohtla kaevandusmuuseumi külastust 11 dets. Igatahes kui mäemeister eksis üle 10cm ta enam järgmine päev tööle minema ei pidanud.
10 detsember 2004 leidis
Kaido, Indrek ja Kaido(2) [kaido]
Kuna olime aarde ülemise osa juba leidnud, siis see alumise aarde leidmine läks skoori mõttes n.ö tühja, aga mis sellest.
Teel Hõbemäe aardeni oli see aare üsna käeulatuses, nii et mõtlesime ta ikkagi ära külastada. Esialgu otsisime natuke valest käigust, kuhu juhatas vana kaevanduskaart. Eeltööna olin GPSUs kandnud kaevanduskaardile kõik olulised punktid, aga Fosforiidisurfi osas pani see kaart natuke puusse. Loogikat järgides aga polnud kohapeal aarde asukoha tuvastamine probleem. Surfist immitses vett, mis oli ära jäätanud ka kõik kivid, aga aarde saime siiski kätte.
Leidsime 21:25, logi järgi olime ka esmaleidjad. Ei võtnud, ei jätnud.
Tegelikult hiljem siiski võtsime, nimelt ülemise fosforiidisurfi aarde, seda ei maksa enam otsida. Õigemini olid sellest veel järgi vaid riismed. Kes tahab aaret leida, peab nüüd koopasse sukelduma, see on ainus võimalus. Loodetavasti jääb omanik rahule.
http://www.reisijutud.com/gallery/view_album.php?set_albumName=Ylgase101204
14 november 2004 leidis
Taimo [taimo]
Leidsin kell 12.10. Tänu fotodele oli õige koha leidmine lihtne. Aare oli paraku täielikult läbi vettinud. Ei võtnud, ei jätnud, ei kirjutanud.
15 oktoober 2004 leidis
Triinu, Dix ja Ef [nodsutours]
Lahkunud Hõbemäelt, ei võtnud jalge alla tulekuteed 1:1-le, vaid suundusime poole pealt otsima Fosforiidisurfi aaret (ülemist). Märt läks auto järgi ning meie turvadega, ehk Märdi pesamunadega, uuele jahile. Mõni aeg kõndimist karges õhtulooduses kui leitud sai õige koht. Natike kohapeal madistamist ning aare meile juba ise silma "pilgutas". Kell 21:24 päästsime teise õhu kätte - oli na õnnetus olukorras, karp pealt praguline, logi ja kogu sisu täiesti läbivettinud. Võtta ei olnud sealt enam midagi ning lisada polnud ka miskit mõtet. Logi jätsime paberiribale, mille oma kodutööst eraldasime. Palve peitjatele: palun taastage aare! Aardele panime ümber uue ja terve kilekoti ning asetasime tagasi oma kohale.
7 september 2004 leidis
Sven [234u]
07.09.04 kell 20.32 leidsid Fosforiidisurfi aardest “ülemise” osa Jalutaja jututoa liikmed 234U ja kristofer.Garmin eTrex Summit alguses küll vigurdas aga pärast viis meid kenasti kohale.Aare oli kehvas olukorras – seest niiske ja ligane, pärast sellega tegelemist tuli lausa käsi puhastada. Logiraamat oli puudu jah, eelmiste e-kommenteerijate jäetud paber oli alles ning sellele saab paar rida veel kirjutada.Ei võtnud aardest midagi, lisasime ühe Apotheka sooduskupongi.
Vaadeaarde juurest.
Sellinemoodustis asus aarde kõrval.
5 september 2004 leidis
Pille-Riin, Krista, Andri, Ermo [pioneer]
Fosforiidisurfi alumist aaret ei leidnud ka suure otsimise peale ülesse ning kuna "õiges" kohas oli suht palju veekahjustusi, siis hindasime selle kadunuks. Ülemise aarde leidmisega probleeme ei olnud, Krista leidis selle kiiresti, küll aga aarde kestaks olev salatikarp oli väga mineku peal.
15 juuli 2004 leidis
Kristian [kristian]
15.07.04 kell 19:46 külastasid aardepaika Evelin ja Kristian. Aare oli suhteliselt viletsas seisus: puudus logiraamat, karp oli poolenisti lahti (niiskus oli sisse pääsenud). Jätsime sinna ühe paberi logiraamatu asetäitjaks - palju sinna muidugi kirjutada ei saa. Aardest võtsime visiitkaardihoidja ja asemele panime mutrivõtme ja kleepsu. Samuti eemaldasime aardest vettinud sigareti.
19 juuni 2004 leidis
Kaido [kaits747

]
19.06.04 - reisijututoa masinistina
19 juuni 2004 leidis
Kaido [kaido]
19.06.04 kell 18:30 leidsid Fosforiidisurfi aarde Reisijututoa geopeiturid Kaido, Indrek, Kaido (2) ja Jüri.Fosforiidisurfi oli tõesti lihtne leida. Alumist ei hakanud üritama, kuna olime ratastega. Kas tõesti alumine on nii sügaval?
Aardes sisu ei vahetanud. Fosforiidikarjääri n.ö virtuaalse aarde leidsime üles, natuke sai ka astelpajupõõsastes tuhnitud. Igaks juhuks. Ei leidnud aardest midagi peale huvitava vaate.
12 juuni 2004 leidis
Registreerimata [notreg]
12.06.04 Ole ja Vanaisa käisid vaatamas, millises seisus on fosforiidiaarded. Hõbemäe aare on oma kohal ja ootab leidjaid. Fosforiidikarjääri aare on kadunud, kuid mõne aja pärast teatame kindlasti selle taastamisest ja mitte enam nii lihtsana. Fosforiidisurfi aare on oma kohal. Viimase kuu jooksul oli seda külastatud ja logiraamatusse kirjegi kantud, kuid e-kirja pole me saanud. Ju siis e-suutmatud leidjad.Et asi oleks huvitavam, dubleerisime Fosforiidisurfi aarde. Nüüd koosneb see kahest osast. Ülemine on algajatele ja alumine professionaalidele. Ülemise ja alumise vahe on umbes 15 meetrit. Koordinaadid on muutuseta ja samad. Otsingu lihtsustamiseks kaks fotot, millelt on näha, mis on
ülemine ja mis on
alumine.
10 oktoober 2003 leidis
Märt [mart

]
10.10.03 käis seltskond koosseisus Kuldar, Tanel, Margus ja Märt järjekordselt aardejahil.Aare õnnestus leida kerge vaevaga kell 18.43. Aare oli heas korras ja täpselt õiges kohas. Võtsime aardest kaelaehte ja lõhnaõli, asemele panimepudeli viina ja tikud, arvestades tulevaste hilissügiseste aardeotsijatega, et pisut leevendada pimedust ja rõskust.
Pilt
30 august 2003 leidis
Olavi ja Joonas [olavi]
30.08.03 käisid seal Olavi ja Joonas. Surf polnudki väga sügav. :) Aardest võtsime klaasist südame, asemele panime visiitkaardihoidja,suusamäärde talveks ja Agent 007 Playstationi käsiraamatu.
20 august 2003 leidis
Ingo [ingo]
20.08.03 Otsisid Ülle, Kati, Kaidi, Tiit, Kristjan ja Ingo Fosforiidisurfi aaret. Leidis Kaidi. Ilmselt oli peitja arvatestegemist uuringusurfiga. Mõningad otsijad tahtsid minna juba tuulutussurfi (mida nad arvasid selle rajatise olevat) põhja otsima.Asendasime 2 kala ühe väga hea lõhnaõliga ja ühe mündiga. Pildid:
http://www.hot.ee/ingovalgma/geopeitus/id140.htm
17 august 2003 leidis
Helen [helen

]
17.08.03 leidsid Fosforiidisurfi aarde Helen ja Samuel. Olime esimesed, kes aardeni jõudsid. Aare üsna lihtsalt leitav ja hetkel veel heas korras. Järgmised otsijad võiks kilekoti kaasa võtta, et aaret rohkem niiskuse eest kaitsta. Aarde sisu oli üsna sõlmes ja selle harutamine võttis aega rohkem kui aarde otsimine. Endale võtsime klaasist kala ja 2 EEK. Aardesse lisasime pastaka ja klaaskuuli.
17 august 2003 leidis
Hannes [hannes]
17.08.03 külastas aaret Hannes. Eelmiste küttide jäljed olid katsudes veelsoojad. Võtsin aardest klaaskuuli ja ühe ehte, lisasin rulli teipi.