notification_importantKui sa leiad, et aare on peidetud juhiseid rikkudes, võid sellest teada anda.
Kasutajanimi:

Parool:


Pole kontot? Registreeri!

Unustasin parooli


Toeta Eesti geopeitust!
Miks ja kuidas toetada?


Kiri administraatoritele


Tuhala

Peitis 06.10.11 Hannes, Triinu, Kaur, Sass [hpalang1]

Tüüp: Mõistatusaare
Maakond / linn: Harjumaa
Raskusaste: peidukoht 2.0, maastik 1.5
Suurus: väike
Aarde asukohainfo nägemiseks logi sisse!

Kirjeldus:

Tuhala mõisaga seoses tasub meelde jätta kahe selle kunagise omaniku nimed. Krahv Ludwig August Mellin oli esimese Liivimaa atlase koostaja aastal 1798 (atlase faksiimilet on aegajalt poodides siiani saada) - see kunstiteos võiks igale geopeiturile tuttav ette tulla. Paul von Lilienfeldt-Toal oli sotsioloogia rajajaid tsaaririigis ning valiti 1895 koguni rahvusvahelise sotsioloogide ühingu etteotsa, asepresidendiks. Aga ega talupojadki härradest maha jäänud. Krahv Mellin olla kirjutanud: "Tuhala talupojad on oma kombelisuses, jõukuses ja hariduses teistest talupoegadest terve sajandi võrra ette jõudnud, ilma et sellest kuni praeguse ajani mingeid kahjulikke tagajärgi oleks tekkinud, mida omavoli ja privileegide kaitsjad nii väga kardavad ja ennustada tahavad."

Mõisast endast suurt enam järgi ei ole, aga mõisasüdames ringi vaadata tasub ikka. Ja et aare lihtsalt skoorimiseks ei kujuneks, peidame otsa vette. Kuula, kuis vesi kohiseb. Vaata, kuidas ta kohisema hakkab ja nullist sinu poole voolab. (9.5.12 alates) Nüüd tõsta pilk - pöetud peaga vanakest näed? Nii natuke paremal otsejoonest? Mine tema juurde ja sukeldu, vähemalt küünarnukini, vee poolt. Said? Peaksid saama ...

(VANA MÕISTATUS, AJALOO HUVIDES: Astu paar sammu ette-vasakule. Nõjatu vasakule, toeta ennast rinna või õlaga julgesti ja mugavasti. Hoia end parema käega kinni, siruta vasak välja kaugele ümber nurga ning haara aardest. Ulatasid? Mina ulatasin. Kui ei, mine ringi ja proovi sealt, aga see pole pooltki nii mugav.)

Vihje: pole

Lingid: http://www.mois.ee/harju/tuhala.shtml http://maaritnomm.blogspot.com/2009/05/tuhala-mois.html

Aarde sildid: soovitan (1), lumega_leitav (1), ilus_vaade (1)(täpsemalt)

Geocaching.com kood: GC35G8K

Logiteadete statistika:   133 (87,5%)  19   6   5   3   0   0  Kokku: 166



26 august 2021 kommenteeris Arheoloog [hpalang1]

Muutsin aarde staatust. Uus staatus on "OK / Aktiivne".

Tublil arheoloogil õnnestus siiski karp varingu alt välja kaevata. Olla puhas ka korras ja vähemalt praegu varingu peal. Pikemas perspektiivis tuleb siiski midagi ette võtta.

Aitüma arheoloogile!

31 jaanuar 2021 kommenteeris Hannes ja Mammu [hpalang1]

Muutsin aarde staatust. Uus staatus on "Ajutiselt kättesaamatu".

Ei õnnestunud meil ka karpi tuvastada. Samas tundub, et seal on üks korralikumat sorti varing toimunud. Ootame kevadeni, siis vaatame, kas sulab välja või läheb arhiivi.

28 mai 2012 kommenteeris Leho [morgot]
Kustutada
9 mai 2012 kommenteeris Hannes [hpalang1]
Muutsin aarde staatust. Uus staatus on "OK / Aktiivne". Vana peidukas hukkus üleeile lõplikult, täna olid selle jäänused veel vaadeldavad, kui kedagi huvitab. Otsisin talle uue peiduka sealsamas kandis, isegi mõistatuse algust sai veel kasutada, aga samaväärne see siiski enam ei ole. Aga head otsimist sellegipoolest!
5 mai 2012 kommenteeris Hannes [hpalang1]
Muutsin aarde staatust. Uus staatus on "Ajutiselt kättesaamatu". Kes seda oskas arvata - vesi on endale nullist sinu poole uue tee uuristanud, tammist mööda, ja selle käigus ka ühe puu juurte aluse õõnsaks saanud. Puu ise püsib veel, aga ainult koormarihma najal. Kirjelduse järgi aaret kätte saada pole võimalik ja peidukas läheb ka ilmselt lähiajal allavoolu, kas siis tervikuna või juppideks saetult. Seega korjasin karbi ära, aga katsun talle ümbruskonnas uue peiduka leida. Tundub, et neid seal on, kahjuks mitte küll samaväärset.

Spoiler


6 oktoober 2011 kommenteeris Märt [mart]
Muutsin aarde staatust. Uus staatus on "OK / Aktiivne".