notification_importantKas sul on Aasta Aarde 2024 valik juba tehtud? Hääleta nüüd!
Kasutajanimi:

Parool:


Pole kontot? Registreeri!

Unustasin parooli


Toeta uue veebilehe valmimist!


Kiri administraatoritele


Tulareemia

Peitis 03.04.05 Veronika, Sixten, Rolts ja teised jääratturid [sixten]

Tüüp: Tavaline aare
Maakond / linn: Harjumaa
Raskusaste: peidukoht 1.5, maastik 2.0
Suurus: väike
Aarde asukohainfo nägemiseks logi sisse!

Kirjeldus:

NB! Aare hooldatud 01.06.2014 kasutaja timix poolt, koordinaatide muutus.

Aare taastatud 20.08.2012 kasutaja mooritz poolt, vihje natukse muudetud, koordinaadid ja mu info sama.

Aare sai peidetud meie teisel Pakri-retkel, kus meil tegelikult ei olnudki kavatsust aaret peita. Seekord liikusime jalgratastel Suur-Pakri poole üle viimase jää. Juba teekonna algul Kurkse sadamas hoiatas Kurksevana, et eile oli just keegi läbi jää kukkundud ja peaaegu ära uppunud. Nojah...ikka läksime ka ise proovima. Jää oli juba paras löga ja vesi paljudes kohtades peal. Poole maapeale jõudisme ilma suuremate probleemideta (kui mõned küllili käimised välja arvata). Peale lõunapausi edasiliikuma hakates saime läbida ca 200m kui Pelle ilusti rattaga läbi jää sõitis, siis läks suuremaks päästeoperatsiooniks, Pelle sai küll omal jõul välja aga rattas jäi ikka auku hulpima tänu pakiraamil olevatele kottidele. Asi ise juhtus ca 100m Suur-Pakri mandripoolsemast küljest. Siis sai kaldalt lauajupid alla veetud ja Rolts riietus siis lahti, et mitte üleni märjaks saada ja läks ratast päästma. Kuna aga jää oli täiesti pude juba seal augu juures siis sai temagi karastava supluse osaliseks. Õnneks oli vesi seal ainult kaenla alla ja nii põhja toetused sai ka ratas lõpuks kuivale. Edasi siis jälle lõke püsti ja riideid kuivatama:)Igaljuhul saime ca 1,5h pärast kuivade riietega jälle liikvele ja lõpuks ka Suur-Pakrile tiiru peale.
OK, nüüd siis aardest. Aare sai jääaugust kusagil 1-1,5km kaugusele peidetud. Kohapealsete vahenditega improviseeritud aare (klaaspurgis) sisaldab: tikke, paki paber taskurätikuid, 3 tammetõru Helenilt, unine kärbes, geopeituse aardeleiu juhend, logiraamat, pliiats ja koost lahti võetud pastakas (et purki mahuks:).
Ja kust aarde nimi, tulareemia. Tegelikult otsige ise internetist, soovitavalt enne Pakritele minekut, pärast võib hilja olla :)

Vihje: pole

Lingid: pole

Aarde sildid: väikesaar (1), omanikuta (1)(täpsemalt)

Geocaching.com kood: GCT45N

Logiteadete statistika:   80 (95,2%)  4   1   2   1   1   0  Kokku: 89


21 juuli 2012 ei leidnud Liisa, MK [blackwhite]
Majaka-torni juures oli kunagi kaks ust. Praeguse seisuga on mõlemad maha löödud ja midagi avada pole... Tellistest putka puituks on hoone põrandal maas ja elektrikilbi? suur rauduks putka kõrval. Aardest ei olnud märkigi. Üks klaaspurk vedeles maas aga "sisikonda" polnud märgata. Avameri, mis põhjatipu vastu möllab, on võimas- öösel ei lasknud mürin magadagi ja tuuled raputasid telki korralikult. Järmisel päeval oli tegu, et mööda merd tulema saada.
16 juuli 2012 ei leidnud Priit [triip]
Kahe ukse "avamine" midagi mõistlikku ei andnud ja niisama ka midagi kahtlast silma ei jäänud.
27 juuli 2005 ei leidnud SLO jahimeeskond merel [kaits747]
Sõitsime jahiga "Viktooria" Haapsalust paldiskisse ja peatust randumiseks polnud ettenähtud. Vaatasime siis kolm Kaidot ja muud tegelased kurvalt maa ja mere poole ning kihutasime vastu oma teisele kohale!
27 juuli 2005 ei leidnud Kaido [kaido]
Jäi leidmata vale lähenemistee tõttu: purjekaga avamere poolt ei saa kuidagi ligi, sest sealkandis on tugevad avamerelained. Majakast ja aardest olime 600 meetri kaugusel, purjetades mööda. Nägime ära ka laiu, millest enne polnud teadlik: Pakritest loode suunda jääb maatükikene, kus näha ka mingi mast ja militaarkola. Arvatavasti on see ka Tulareemia aarde juurest nähtav. Kasutada oli tavalisi GPSe ja uus HP pihuarvuti iPaq 6515 messenger. See viimane tundus esialgu ideaalne abimees just geopeiturile "välitöödel": temas on kõik-ühes olemas: GPS, GPRS, digikaamera ja klaviatuur sõnumite tippimiseks rasketes oludes. Paraku oli GPS väga kapriisne ja vaatamata NiCE tarkvarale, mis pakkus ekraanile korralikke Eesti kaarte ja võimalust oma asukohta kasvõi veebis eksponeerida ei suutnud ta merel satelliite leida.
http://www.reisijutud.com/node.php?id=1146

600 meetrit aardest.


geopeituri töövahend: kaamera, GPS ja Internet kõik ühes.