Tüüp: Sündmusaare Maakond / linn: Harjumaa Raskusaste: peidukoht 1.0, maastik 1.5 Suurus: normaalne Aarde asukohainfo nägemiseks logi sisse! |
Kirjeldus:
Harku aeroloogiajaamas asuv ilmamuuseum, ametliku nimega meteoroloogia ja hüdroloogia püsiekspositsioon, avati 29. augustil 2005. Muuseumis saab näha, kuidas ja millega on Eestis juba paar sajandit ilma mõõdetud.
Võimalik on näha erinevaid tuule, temperatuuri, mulla niiskuse, veevoolu ja kõrgete õhukihtide uurimiseks mõeldud mõõteriistu. Viimased on olulised just aeroloogiajaamale, sest sealt lastakse nn raadiosonde välja ligi 30 km kõrgusele.
Eraldi ruumis saab näha, milline nägi välja 1970. aastate radarijaam.
Esimesi mõõtmisi tehti Tallinnas juba XVIII sajandi lõpul. Neist pole jälgi eriti jäänud, küll aga saavad külastajad näha paarisaja aasta vanuseid ilmavaatluspäevikuid, mis on väga korraliku käekirjaga täidetud. Ilmselt mõeldi juba tollal andmete säilitamisele pikkadeks aastateks.
Seda muuseumit külastama see sündmus kutsub. Muuseum on avatud ainult tööpäeviti ja kuni kella viieni. Seetõttu on ka esimene aeg meile broneeritud kella neljast (külastus kestab umbes tund). Ühte gruppi mahub 20 inimest. Kui esimene peaks täis saama, siis teine aeg oleks varasem ja kell kolm. Sündmus on tasuta. Palun siis soovist võimalikult vara teada anda :)
Vihje: pole
Lingid: pole
Aarde sildid: vaatamisväärsus (1), soovitan (1)(täpsemalt)
Geocaching.com kood: GC7293B
Logiteadete statistika: 14 (77,8%) 4 5 0 0 1 15 Kokku: 39
Ei märganud, et kellaaeg nii varajane. Kell 16 hakkab loeng ja sealt puududa ei saa.
Ilmast ilma on ilmaga üks jama.
Nii ka seekord.
Ja kuigi ILM mu ettevõtmistele peale sellekohase aarde peitmist tavaliselt käru ei keera, siis ei klapi kuidagi selle päevaga muud graafikud.
Mina liigutan sel päeval lilli ja panen kõrsi risti. (Kuigi tahaks öelda, et ei liiguta lillegi ega pane kõrt kõrre pealegi.) Nagu ikka...
PS. Kui te sinna ilmategemise kraani juurde pääsete, siis üritage need muhvid-lohvid-kraanid-kangid soodsasse asendisse väänata. Noh, et ikka oleks ILM, mitte 12 kuud kehva suusa-või rannailma.
Teeme ilma minuta.
Võtaks tont, kui ma veel mõnest sündmusaardest osa võtan, kuna viimasegi haavad pole täielikult paranenud. Mina kutsun seda Indy-viiruseks ja kuna arst teatas, et sellist pole tema andmetel veel avastatud nakkuste nimekirjas, siis olengi teadusele omalt poolt panuse andnud. Niisiis olge ettevaatlikult uue ja üsnagi tundmatu, samas ohtliku viiruse leviku eest - vaktsiini sellele pole veel leitud.
Kuna aga sündmus toimub nii ehk naa koolipäeval, siis saan rahuliku südamega mitteosalemise kirja panna. Teistele aga põnevat avastamist.