notification_importantGeopeitus on rahvusvaheline mäng - maailmas on üle 3 miljoni aarde.
Kasutajanimi:

Parool:


Pole kontot? Registreeri!

Unustasin parooli


Toeta Eesti geopeitust!
Miks ja kuidas toetada?


Kiri administraatoritele


EK7: Leopold Hansen

Peitis 28.04.17 [matu07]

Tüüp: Multiaare
Maakond / linn: Tartumaa
Raskusaste: peidukoht 1.5, maastik 2.0
Suurus: normaalne
Aarde asukohainfo nägemiseks logi sisse!

Kirjeldus:

Leopold-Ottomar Hansen (27. november 1879 Laiuse – 15. veebruar 1964 Elva) oli Eesti näitleja ja lavastaja.

Teatriteed alustas Hansen 1899 koorilauljana August Wiera teatritrupis. Aastail 1903–1905 oli Riias Eesti seltsi näitleja ja lavastaja.

Alates 1906. aastast tegutses Hansen Tartus Vanemuise teatris. Tuntumate rollidena võib nimetada Pliuhkamit Oskar Lutsu "Kapsapeas", Piibelehte Eduard Vilde "Pisuhännas" jm.

1920.aastail tegutses ta ka lavastajana, alates 1933. aastast töötas Tallinnas Draamastuudios ning 1944–1961 taas Vanemuises.

Leopold Hansen avaldas luuletusi (pseudonüümid Nõmmelill, L. H.), jutte, kirjutas näidendeid, kupleesid, naljapalasid pidudeks ja memuaare.

Umbes 70 aastat Elvas elanud Hansen on jätnud siia oma jälje. Tegutsenud on ta näitejuhina ning igal muul moel püüdnud Elva inimestele teatrit südamelähedaseks muuta. Näitleja andis palju linnaruumi, olles üks esimesi, kes rajas Arbi järve äärde kodu, mis hävis sõjas. Tema algatusel on rajatud paljud Elva haljasalad ja alleed, sh pärnaallee Kesk tänavast Arbi järve äärde. Tema idee kohaselt paisutati Pulga ojale praegune Elva paisjärv. 1930-ndate aastate algul oli ta valitud mitmel korral Elva alevivolikokku. Ühtlasi valiti ta Elva esimeseks aukodanikuks.

Oma teise maja ehitas Hansen Vaiksele tänavale. Siinset maja ta päris valmis ei saanudki. Just kaminasaal, kus tema vaimusilmas pidi tulevikus kultuuriõhtud toimuma, jäi pooleli. See ehitati valmis tema 90.sünniaastapäevaks, mille avamisel paigaldati majale ka mälestustahvel. 2016. aastal müüdi hoone eraomandisse ja on tänaseks lammutatud. Hanseni tütar pärandas testamendiga suure osa oma varast Tartumaa Muuseumile ja Elva kirikule. Hansen ise suri 1964. aastal ning on maetud Elva kalmistule. Tema haua tunneb ära kalmuaia järgi, mille näitleja ise projekteeris.

Käesoleva multiaarde esimene punkt juhatabki kuulsa näitleja ja kirjaniku viimse rahupaiga veerde, kus leiate juhised lõppaardeni jõudmiseks. Lõppaarde juures avaneb inspireeriv vaade Pulga oja paisjärvele, mis ilmselt härra Hanseni tegevuse tulemuseta vaid erksaimate hingede mõttelendudesse jäänuks.

Ära lõhu, ära kaeva! Austa rahu, austa loodust!

• -----------------------------------------------------------------------------

Aare kuulub eesti kirjanikke tutvustavasse seeriasse, mis on kingituseks kõigile kirjandushuvilistele, sest aarde esimene leidja saab au (ja kohustuse) peita seeria järgmine aare tähestikuseeria põhimõttel. Palume austada seeria reegleid - kui puudub soov eesti kirjanike seeriasse aaret peita, ei tasu tormata.

Eesti kirjanike seeria reeglid:
* Esmaleidja peidab kuu aja jooksul pärast leidu aarde tähestiku järgmise tähega, võttes aluseks kirjanike perekonnanimed/pseudonüümid.
* Kasutatav tähestik: A, B, (C), D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, (Q), R, S, (Š), (Z), (Ž), T, U, V, W, Õ, (Ä), (Ö), Ü, (X), (Y). Sulgudes olevad tähed võib vahele jätta, kuna Vikipeedias puuduvad niisuguste perenime algustähtedega kirjanikud. See tähendab, et P esmaleidjal on valida Q või R vahel.
* Aardetüübi osas nõudeid ei ole, kuid see peab olema seotud ühe eesti kirjanikuga - tutvustama mõnda autori teost või temaga seotud kohta.
* Kõik võivad alati seeriasse lisaks boonusaardeid peita, sel juhul tuleks siiski vältida nimede algustähti, milleni seeria järg veel jõudnud pole.

Vihje: pole

Lingid: https://et.wikipedia.org/wiki/Leopold_Hansen

Aarde sildid: soovitan (13), lahe_teostus (5), matkarada (3), vaatamisväärsus (2), lumega_leitav (2), lühem_matk (2), ilus_vaade (2), eesti_kirjanikud (2), muguoht (1)(täpsemalt)

Geocaching.com kood: GC750K9

Logiteadete statistika:   127 (98,4%)  2   1   1   0   0   0  Kokku: 131