notification_importantÄra pane pliiatsit logiraamatu minigripp-kotti!
Kasutajanimi:

Parool:


Pole kontot? Registreeri!

Unustasin parooli


Toeta Eesti geopeitust!
Miks ja kuidas toetada?


Kiri administraatoritele


Pühadekare

Peitis 14.08.17   [tunk]

Tüüp: Tavaline aare
Maakond / linn: Saaremaa
Raskusaste: peidukoht 1.5, maastik 4.5
Suurus: väike
Aarde asukohainfo nägemiseks logi sisse!

Kirjeldus:

Et miks siia oli siis nüüd karpi vaja panna?
Eks ikka peitmise pärast.
Ja kiusu pärast.
Või väljakutse pärast.
Tegelikult ka kokkuleppe pärast.

Aare ei asu onnis sees, vaid kohas, kus onn varem seisis.
Koordinaadid võivad näidata veidi mööda, täpsustame siis kui uus onn püstitatakse.

Kui planeerid saarele jalgsi/ujudes minna:

  • Hinda ohtusid adekvaatselt. Vali kindlasti mõistlik ilm - tuule kiirus mitte üle 5 m/s ning pikemaks ligunemiseks sobiv veetemperatuur. Kuivastu sadama mõõtmisandmeid vaata siit.

  • Oma elu ja tervise eest vastutad ise. Kui tunned end mistahes hetkel ebakindlalt, siis parem pöördu tagasi ja tule paadiga või külmal talvel üle jää. Alla 175 cm pikkustele ei soovita suvel ilma abivahenditeta saarele minekut.

  • Varu piisavalt aega. Võilaiu lõunatipust alustades arvesta vähemalt 2 tundi kuni sinna naasmiseni. Vihjeks veel niipalju, et Võilaiu lõunatippu jõudmine võtab samuti omajagu aega.

  • Pööra tähelepanu sügavusandmetele Maa-ameti kaardil, ortofotolt näed ka heledamaid kohti, kus mööda põhja astudes kaugemale pääseb.

  • Ujumisvajadus sõltub sinu pikkusest ning veeseisust. Ujumisdistantsi miinimumi viimiseks soovitatav teekond on näha lisatud kaardipildil ning GPX träkk alla laetav siit.

  • Kui kannad kaasas veetundlikku elektroonikat, siis kasuta varem testitud veekindlat kotti. Aarde leidmiseks pole tegelikult GPS vajalik, piisab pilgust Maa-ameti kaardile.

  • Jalanõud on väga soovitatavad, sest merepõhi on siin kivine ning ka saarel oleks paljajalu valus liikuda. Lisaks silmapiirile jälgi ka jalgeesist, paiguti esineb üsna suuri kive, mille vastu võib end ära lüüa.

  • Üksi minnes anna enne lähedastele täpselt teada kuhu minek ning kui ruttu plaanid tagasi jõuda.

Vihje: pole

Lingid: pole

Aarde sildid: ilus_vaade (4), soovitan (3), väikesaar (2), ujumiskoht (2), pikem_matk(>1km) (2), lumega_leitav (1)(täpsemalt)

Geocaching.com kood: GC7BJWK

Logiteadete statistika:   31 (96,9%)  1   2   1   0   0   0  Kokku: 35



28 august 2020 hooldas   [tunk]

Kujutad sa pilti, palverännak Vilsandi meteoroloogiajaama vist aitaski! Igatahes ilmataat halastas ja kruttis mu viimaseks saarte päevaks tuulenupu meeldivalt tasase peale :o) Täna oli täitsa super ilm merevees sulistamiseks. Lõunaks sai korralik täiskomplektne aardekarp koostatud, keha kinnitatud, ujumiskott pakitud ja vaim valmis pandud. Ligemale poole päeva projekt on see jalutuskäik piki Võilaiule viivat mudajõge ja pärast lehmi veel edasi mitu kilomeetrit mööda merepõhja.

Harvad on need juhtumid, kui tekib võimalus enda aaret otsida :D Ajutise lahenduse taastajatelt lisavihjete küsimise välistasin juba enne retke - pole eriti minu stiil. Seetõttu jõllitasin nullis ikka igal kolmel tasandil, enne kui asenduspurk kuskil 5 minuti pärast välja tuli - kuigipalju peidukaid seal ju polegi. Päris kavalalt oli silma eest varjule pistetud küll :o) Uue karbi paigutasin siiski endisel viisil, ehkki 2 meetrit eemale ja kohapealsetest vahenditest kokku klopsitud maskeeringuga. Koordinaati ei hakka sellepärast küll muutma. Aarde leidmiseks pole tarvis onni sisse minna. Onn on aeg-ajalt ikka kasutusel veel, seda näitavad kasvõi nii esimesele kui teisele korrusele viivad uued redelid.

Lisamissiooniks võtsin täna välja selgitada vähima ujumise täpne trajektoor. Hülged jälgisid mu tegevust huviga, seda nii veest välja ulatuvatel kividel pikutades kui niisama siin-seal pinnale tõustes. Aga ikka vähemalt 50-meetrist distantsi hoides. Jah tõesti, soodsate olude korral tuleb keskmise pikkusega täiskasvanul ujuda kõigest napid 15 meetrit, veealuseid kõrgendikke järgides saab kogu ülejäänud teekonna hakkama lihtsalt merepõhjas astudes! See info läks nüüd ka kirjeldusse, koos lingiga träki olulisemale osale GPX kujul ning Kuivastu sadama ilma-andmetele (uuenevad iga 5 minuti järel). Eks ujumisdistants sõltub muidugi paljudest asjadest - meretase, tuule kiirus/puhangud/suund, laine kõrgus, sinu pikkus, täpsus kõrgendike järgimisel, ka kõrgendike kuju ja asend võib ajapikku pisut muutuda. Igal juhul tasub enne minekut turvalisuses veenduda. Ehk antakse sel suvel veel mõni soodne ilm, hoolimata aarde nimest ei pea külastuseks pühasid ootama :P Mõnusat sulistamist!


Varustus


Ilmaolud


Võilaiu peatee


Sõbrad maal


Sõbrad vees


Pilvelõhkuja nullis