Tüüp: Mõistatusaare Maakond / linn: Tallinna linn Raskusaste: peidukoht 2.0, maastik 1.5 Suurus: väike Aarde asukohainfo nägemiseks logi sisse! |
Kirjeldus:
Null asub ühe spordirajatise ees. Olin 13 aastane poiss, kui toimus üks sündmus, mis on jäänud kindlasti minu elu üheks meeldejäävamaiks. Nimelt krooniti Tallinna “Kalev” viimaseks N. Liidu korvpallimeistriks. See oli sümboolne võit, millele järgnes kolm kuud hiljem vabanemine raudsest haardest. Sellist õhkkonda pole ma üheski spordihallis tundnud, mis oli aastal 1991 talvel-kevadel selles saalis.
Selle meeskonna tollased kangelased juhatavad sind aardeni. Spordifännile on see kergemat sorti mõistatus, teistele natuke raskem. Nullis võib kindlasti ära käia - meenutage seal oma rõõmsaimat sündmust selle kohaga seoses. Logisse võib kirjutada, kes on teie arvates Eesti kõigi aegade parim korvpallur. Ja ärge unustage – Kalevi "üks" oli legendaarne, Kuusmaa skooris enamasti kolm punkti, Babenko kaks punkti, Metstak viskas haaki, Sokk oli olümpiavõitja, pikim oli Karavajev (2.14) ja kõige noorem oli Noormets (19-a.). Kõige tähtsam mäng toimus 06.05.1991 Tallinnas.
Aare asub koordinaatidel 59.ABCDEF ja 24.GHIJKL
A Pehka - Babenko
B Toomiste
C Noormets - Sokk
D Karavajev - Babenko
E Nagel - Metstak
F Saksakulm
G pool Kullamäed
H Jackson - Metstak
I Karavajev - Kuusmaa
J Sokk + Kuusmaa - Jackson
K Toomiste + Kullamäe - Pehka
L Nagel
Koordinaadid on võetud Maa-ameti kaardilt.
Kalevi meeskond 1991
Aivar Kuusmaa, Tiit Sokk, Sergei Babenko, Rauno Pehka, Margus Metstak, Andrus Nagel, Aleksandr Karavajev, Ivo Saksakulm, Gert Kullamäe, Aivar Toomiste, George Jackson, Marek Noormets. Kõige tähtsam mees ehk peatreener oli Jaak Salumets.
Vihje: pole
Lingid: pole
Lisapunktid | Tüüp | Koordinaadid |
---|---|---|
Lõpp | Lõpp-punkt | Geokontroll 128/142 |
Aarde sildid: lumega_leitav (1), drive-in (1), soovitan (1), muguoht (1)(täpsemalt)
Geocaching.com kood: GC8WZXB
Logiteadete statistika: 93 (100,0%) 0 3 0 0 0 0 Kokku: 96
https://menu.err.ee/1608947830/efta-d-on-jagatud-aasta-parim-film-on-kalev
Parim mängufilm – „Kalev“
Parim filmirežissöör – Ove Musting „Kalev“
Parim helirežissöör filmis – Matis Rei „Kalev“
Parim filmihelilooja – Mihkel Zilmer „Kalev“
Parim kostüümikunstnik filmis – Mare Raidma „Kalev“
Parim meesnäitleja filmis – Mait Malmsten „Kalev“
Tubli töö Ove Musting. Aitäh!
Lõpuks avaldati aare ka rahvusvahelisel lehel. Tänud Palangule abi eest. Tema vihjetele toetudes, aarde kirjeldust tuunides, läks kiiresti üles.
Ühe mängija poolt väga õige tähelepanek. Tõesti ka Indrek Rumma oli osaline võidus ja sai kulla kaela. Aga ma ei tahtnud arvutusi väga keeruliseks ajada ja kasutasin ainult neid, kes osalesid play-offis. Peale Jacksoni tulekut jäi Rumma mängivast koosseisust välja. Küll suutis ta ennast murda hiljem Eesti koondise esiviisikusse.
Käisin täna ja vaatasin aarde üle, kõik oli vinks-vonks. Nüüdsest tervitab lõpus mängijaid ka Rumma, küll mitte elusuuruses :-)) . Aitäh kõigile vägevate logide eest. Poleks uskunud, et nii täpselt veel mäletatakse neid sündmusi. Huvitav, et ikkagi leidus veel selliseid, kellel oli kõik täpselt paberil kirjas, nagu minul. Järelikult tuleb järgmine spordimõistatus raskem teha, et saaks korralikult ajusid ragistada.