Tüüp: Virtuaalne aare Maakond / linn: Pärnumaa Raskusaste: peidukoht 3.5, maastik 3.5 Suurus: suur Aarde asukohainfo nägemiseks logi sisse! |
Kirjeldus:
Sillaotsa järv on tuntud ujumiskoht kohalike seas, kuid siltide puudumise tõttu vaevalt võõrad siia sattuvad. Kahjuks pole viimasel ajal kohta hooldatud ning näeb hääbumas. Antud järves toimuvad Kilingi-Nõmme triatloni ujumisetapid.
Aarde leidmiseks tuleb minna null-koordinaadile ning teha endast pilti kiviga. Olen siin ujumas käinud 2000ndast aastast alates, kuid kordagi varem pole näinud kivi vee all. Seetõttu on ujudes kivi raskem leida, kuid heaks orientiiriks on pais. Kui ujuda nii, et paisu betoonist tee on otse ning külgi ei näe, siis jõuab kivini. Päikselise ilmaga paistab ka ujudes kivi 5 meetri kaugusele ning pole ohtu kokkupõrkele. Kanuu või SUPi pealt on seda kerge leida. Mitteveekindla telefoni kaasa võtmiseks panin selle korralikku gripkotti, see kõrvadega säilituskarpi ja karp seljakoti.
Leiulogiks sobivad pildid, millelt on aru saada, et teie olete kivil käinud. Pildistaja võib olla kaldal, kui pilt tuleb piisavalt selge teie tuvastamiseks kivil. Aare on peidetud vahelduseks 1.0/1.0 virtuaalsetele ning seetõttu pole mõeldud talvel leidmiseks. Aaret võib logida, kui see on märgitud kättesaamatuks, kuid järvel ei tohi jääd olla.
[ENG] To find this cache you must go to zero coordinates and make picture from yourself with rock. Photographer can be on land, but then picture must be good enough to recognice you. Virtual is not meant to find in winter, as it is not 1.0/1.0 cache. It is allowed to log cache, when it is temporary unavailable, but lake can't be in ice then.
Virtual Rewards 2.0 - 2019/2020 This Virtual Cache is part of a limited release of Virtuals created between June 4, 2019 and June 4, 2020. Only 4,000 cache owners were given the opportunity to hide a Virtual Cache. Learn more about Virtual Rewards 2.0 on the Geocaching Blog.
NB! Aare on märgitud automaatselt kättesaamatuks ajavahemikul 01. november kuni 01. aprill
Vihje: pole
Lingid: pole
Lisapunktid | Tüüp | Koordinaadid |
---|---|---|
Vettemineku koht | Muu | 58° 7.9040' 24° 58.0760' |
Aarde sildid: soovitan (6), ujumiskoht (3), rattaga_raske (1), kalastuskoht (1), 2020_aasta_aarde_kandidaat (1)(täpsemalt)
Geocaching.com kood: GC892N2
Logiteadete statistika: 44 (93,6%) 3 3 0 0 0 0 Kokku: 50
Kuna sõitsin Sillaotsa järvest mööda, seoses seal kandis avaldunud, uue aarde esmaleiu plaaniga siis tegin peatuse ja käisin virtuaalaarde luurel. Leidsin üles Caro ja Karuonu tekitatud elevantside raja, mis peaaegu kivini viis. Kõrkjad jäid küll ette ja kivi näha polnud aga nüüd on kohal käidud ja plaan valmis. Tuleb lihtsalt telo veekindlasse karpi ja seljakotti panna ja nii kivini ujuda. Siis seal pilt ja tagasi. Või siis keegi kaasa kutsuda ja kaldalt pilt teha. Plaanis on veel see suvi pildistamas ära käija.
Kuna mina ise kivil ei käinud, vaid assisteerisin tegevust kaldal, siis ilmselt pole mul õigust seda logituks märkida ja alljärgnev on väike ülevaade toimunust.
Olime eile õhtul Tartus, kui märkasime, et uus ja huvitav aare avaldunud. Kuna täna oli nagunii plaanis liikuda marsruudil Tartu-Tõrva-Pärnu, siis sobis meile kõrvalpõige Kilingi-Nõmme suurepäraselt. Päev läbi tatsasime Tõrvatilku taga ajades ja õhtul natuke peale 19 jõudsime järve äärde. Tõrvast lahkudes olime juba ka märganud Puutetundliku logi aarde leidmise kohta. Sealt olime ka hea idee saanud kasutada julgestuseks vetelpääste päästerõngast. Kohale jõudes oli paik inimtühi, üks meist sumas vette, teine läks mööda kaldapealset kõrkjatesse umbkaudset aarde kaugust määrama. Kuigi kõrkjates olija ja järvel olija vahel silmsidet luua polnud võimalik, siis kõrkjate lehvitamisega siiski oli mingil moel võimalik endast märku anda. Üsna kiirelt õnnestuski ujujal kivi märgata ja selle otsa ronida. Telefon oli pakitud kahte minigrip kotti ja see pakend pealaele surfimütsi alla. Seega sai teha ülesvõtteid nii kivil olles kui ka kaldalt pildistades. Täpne logimise aeg oli kell 19.35.
Kui olime selle kõik õnnelikult tehtud saanud ja peaaegu järvest välja roninud, saabus parkimisplatsile üks auto. Sealt hüppas välja kaks inimest ja nende esimene küsimus oli, kas on logitud? Selgus et saabusid Hanno Ja Triin. Neil oli sarnane taktika, et üks vees ja teine kaldal juhendamas. Kui Triin oli kivile jõudnud, siis tegi SalmeS veel ühe ujumise otsa sinna ja saime ka ühispildi tehtud (kell 19.57). See oli väga tore kohtumine ja muidugi läks jutt Puutetundlikule, kes sealsamas lähedal RMK platsil ööbimas. Kõik koos läksime talle väikesele õhtuvisiidile. Lõkkeplatsil oli Puutetundlikule juba seltsiks Max ja ühest tavalisest aardelogimisest hakkas välja arenema juba sündmusaare.
Oli väga meeleolukas õhtupoolik - tore väljakutse kivi leidmiseks ja supertore kohtumine teiste peituritega.