Tüüp: Mõistatusaare Maakond / linn: Tallinna linn Raskusaste: peidukoht 2.0, maastik 2.0 Suurus: väike Aarde asukohainfo nägemiseks logi sisse! |
Kirjeldus:
1989 - aasta, mil juhtus nii mõndagi maailma ajaloo seisukohalt murrangulist. To name a few: eetrisse läks Simpsonite esimene episood, esilinastus "Dead Poets Society", Nintendol tuli välja Game Boy jne jne.
See aare siiski tõmbab sind meelelahutusmaailmast veidi eemale ning kuigi David Hasselhof ja "Looking for Freedomi" olid täiesti pildil, keskendume natukene tummisemale tükile. Nimelt Berliini müürile, mis alates 1961. aastast oli Ida-Saksamaa ehk DDRi ja Lääne-Saksamaa ehk BRD eradajaks Berliinis. Niimoodi tekitati nn lääne oaas sotsialistliku DDRi südamesse. Ülirangelt turvatud müür põhimõtteliselt välistas igasuguse Ida- ja Lääne-Berliini vahelise vaba liikumise. Loomulikult oli katseid sellest üle murda/ronida, aga ka müüri alt tunneleid kaevates teisele poole saada. Kui aga 1980ndate lõpus üldine rahvusmeeleolu pead tõstis ning sotsialistlik-kommunistlik režiim lagunema hakkas, hakkas piltlikult mõranema ka see vanglamüürilaadne rajatis.
Ning 9. novembril 1989. a. ei tehtud enam takistusi berliinlastel ühelt poolt müüri teisele liikuda ning see päev sai ka tuntuks kui Berliini müüri langemise kuupäev. Kuigi, nagu me teame, reaalne müüri lõhkumine alles siis algas. Tänapäeval on Berliinis East Side Galleryna üks jupike ka originaalmüüri originaalasukohas vaatamiseks ja meenutamiseks säilitatud. Kuid seal, kus müüri enam ennast reaalselt ei ole, on enamasti tänavakividel selle asukoht kenasti jälgitav. Lisaks muidugi mitmed kuulsad piiriületuspunktid, nt Checkpoint Charlie.
Samuti on originaalmüüri paneele kõige selle jubeduse meenutamiseks ka mujal, kui Berliinis, näha. Üks tükk lausa meil endal siin Tallinnas, Vabamu ees. Null teid selle juurde juhatabki.
Seal uuri veidi müüri tükki ja selle juures olevat infot. Lõppaarde asukoha saad teada, kui vastad järgmisele küsimusele: Mis on märgitud saksakeelses osas selle tüki originaalasukohaks ja sisestad selle vastuse (4 sõna kokku kirjutatud, ainult üks kirjavahemärk vahel ning 2 sõna enne seda kirjavahemärki ja 2 sõna peale seda kirjavahemärki) siia:
Koordinaadid on võetud Maaametist.
Berliini müüri kohta loe juurde näiteks siit: https://www.berliner-mauer-gedenkstaette.de/de/die-berliner-mauer-10.html
Vihje: pole
Lingid: pole
Aarde sildid: muguoht (2), lahe_teostus (1), ajaloo_seeria (1)(täpsemalt)
Geocaching.com kood: GC97BV2
Logiteadete statistika: 94 (96,9%) 3 5 0 0 0 0 Kokku: 102
Ses suhtes, et 1990 on tulemas küll. Aga väikesed viperused olnud. Ühe purgi peitsin ära, kõik jube temaatiline ja koht iseenesest hea, aga vaat peidukohta sellele purgile head ei leidnud, sai suhteliselt niru kinnituslahendus. Sõitsin siis päris kaugele koju ära ja mõtlesin ta peale ja, noh, ei jäänud rahule selle peiduviisiga. Otsisin vahepeal alternatiivset kohta, rändasin kodust veelgi kaugemal ja peitsin sarnase purgi järgmisesse kohta, kõik jube temaatiline ja värki, kuigi kohapealse nastikuga ma hästi "jutule" ei saanud ja peidukoha valisin seetõttu nii ja naa. Millalgi sattusin läbisõidul hoopiski esimese purgi kanti, korjasin selle purgi siis ära ja hea, et ära ei avaldanud, sest ma olin omaenda kavandatud mõistatuse lahenduse ära unustanud ja ei saanud enam omaenda purki lahtigi. Johaidii, noh! Saatsin siis avaldamiseks ülevaatamiseks selle alternatiivi. Aga vaat 160 meetri reegel ei luba teile seda ära avaldada lasta. Seega: olge kannatlikud, 1990 on tulemas küll. Millalgi. Lähiajal.