notification_importantOma logiteates ära avalda aarde peidukohta reetvaid vihjeid.
Kasutajanimi:

Parool:


Pole kontot? Registreeri!

Unustasin parooli


Toeta Eesti geopeitust!
Miks ja kuidas toetada?


Kiri administraatoritele


Tallinna laululava

Peitis 29.12.22 Britt [brittsuits]

Tüüp: Virtuaalne aare
Maakond / linn: Tallinna linn
Raskusaste: peidukoht 1.0, maastik 1.0
Suurus: muu
Aarde asukohainfo nägemiseks logi sisse!

Kirjeldus:

Logimiseks tee pilt endast, oma kehaosast, gpsist vms ja laululavast. Mõnikord võib lauluväljakul toimuda üritus ja sissepääs võib olla tasuline. Sel juhul sobib pilt ka kaugemalt. Ägedam on kindlasti jäädvustada laululava mõne ürituse käigus.

Tallinna laululava on Tallinna lauluväljaku kompleksi keskne ehitis kõlakoda. See on ehitatud 1960. aastal laulupidude pidamiseks. Põhja pool lõpetab laululava külgseina sihvakas 42 m kõrgune peotule torn ja lõuna pool raadiotorn. Laululava projekti koostasid arhitektid Alar Kotli ja Henno Sepmann, konstruktor oli Endel Paalmann, akustikalahenduse tegi Helmut Oruvee.

Kolmel korrusel paiknevad lavaalused ruumid olid kavandatud esinejate kogunemiseks, neid kasutatakse pärast ruumide ümberehitust ja soojustamist 2008. aastal lauluväljaku administratsiooni, näituste ja ürituste jaoks. Lava oli ette nähtud mahutama 15 000 lauljat, kuid võimalik on ka vastupidine kasutus, kui etteaste toimub lavaesisel horisontaalpinnal ja laval istuvad pealtvaatajad (kuni u 7500 istekohta).

Laululava arhitektuurseks põhielemendiks on kahe tugikaare vahele riputatud hüperboolse paraboloidi kujuline varikatus mõõtudega 75 × 35 m, mis on ühtlasi akustiliseks ekraaniks. Tagumine tugikaar on raudbetoonist ja toetub postidele, moodustades lava tagaseina. Eesmine, keskelt isegi lava esimese astme kohale ulatuv kaldus tugikaar on osaliselt betooni täis valatud 2 m läbimõõduga terastorust (algses projektilahenduses olid mõlemad kaared raudbetoonist, kuid tööde käigus tehti esikaare konstruktsioonis montaaži lihtsustamiseks muudatus), millel on 73 meetrine sildeava ja mis ulatub keskelt 31,2 m kõrgusele. Kaare iga meeter kaalub 5 tonni. Varikatuse puidust laudadest koorik toetub 3,5 × 3,5 meetrise silmaga 30 mm läbimõõduga terastrossidest võrgule ja on pealtpoolt kaitstud valtsplekiga. 2002. aastal vahetati välja laulukaare plekk-katus. Enne 2011. aasta noorte laulu- ja tantsupidu asendati sanitaarremondi käigus katuse pehkinud puitelemendid. 2012–2013 teostati Tallinna Tehnikaülikooli eestvedamisel laululava geomeetria skaneerimine (nii suvel kui ka talvel), et hinnata suure lumekoormuse mõjusid. Varikatus on plaanis 2018. aasta sügisel asendada uue ristkihtnaelpuitkoorikuga. Laululaval on esinejate astmeliseks paigutamiseks või pealtvaatajatele istumiseks sobivad 42 kõrget kaarjat betoonist astet (algselt oli astmeid koos istmeteks klapitavate puidust vaheastmetega 50). Alumine ja ühtlasi kõige pikem aste on 100 m pikk. Laululava astmete üldpikkus on u 3 km. Astmeid ühendab 6 treppi. Laululaval on 5 siseruumidega ühendavat pääsu, neist 4 on esimese astme tasemel ja üks topeltlai pääs 24. astme tasemel.

(Tallinna laululava – Vikipeedia (wikipedia.org))

Vihje: pole

Lingid: pole

Aarde sildid:

Geocaching.com kood: GC9P7ZG

Logiteadete statistika:   49 (100,0%)  0   1   0   0   0   0  Kokku: 50