notification_importantFüüsiline vahepunkt on punkt, kuhu aarde omanik on midagi peitnud.
Kasutajanimi:

Parool:


Pole kontot? Registreeri!

Unustasin parooli


Toeta Eesti geopeitust!
Miks ja kuidas toetada?


Kiri administraatoritele


Ootsipalu oru hiiglased

Peitis 30.06.16 Aimi [aimike]

Tüüp: Tavaline aare
Maakond / linn: Põlvamaa
Raskusaste: peidukoht 2.0, maastik 2.0
Suurus: normaalne
Aarde asukohainfo nägemiseks logi sisse!

Kirjeldus:

Ootsipalu orus Põlvamaal, Veriora vallas, kasvab uhkeid ja ilusaid puid palju, kuid kaks nendest väärivad eraldi esiletoomist. Need on Eestimaa kõrgeim harilik kuusk ja Eestimaa kõrgeim harilik mänd – vastavalt 48,6 ja 46,6 meetrit. Puud on tähistatud infotahvlitega. Vanust on üksteise lähedal kasvavatel puuhiiglastel üle 200 aasta. Mänd on 2016. aasta alguse seisuga lausa maailma kõrgeim harilik mänd (Pinus sylvestris). Erinevaid männiliike kasvab maailmas üle saja, harilik mänd kasvab Euroopas. Eestis on harilik mänd ainus looduslik männiliik ja ühtlasi ka levinuim puu meie metsades. Üheks põhjuseks, miks Põlvamaal kasvab ühe koha peal nii mitu rekordpuud, peavad RMK metsamehed ja maaülikooli teadlased seda, et puud asuvad kausjal pinnal, osalt kalde peal, osalt lohus. See pakub looduslikku kaitset tugevate tormide ja tuulte eest ning tagab sadevee ja toitainete valgumise lohu põhja, varustades puid piisava vee ja toitainetega. Loodusemees Hendrik Relve on piirkonna puud ristinud Ootsipalu oru hiiglasteks.

Aarde leidmiseks pole vaja maad kaevata ega samblas tuhnida.

Vihje: pole

Lingid: https://www.youtube.com/watch?v=Dn3Eu_B4uXo

Aarde sildid: vaatamisväärsus (2), soovitan (1), lühem_matk (1), lastesõbralik (1), ilus_vaade (1)(täpsemalt)

Geocaching.com kood: GC6MP4T

Logiteadete statistika:   112 (99,1%)  1   3   0   0   0   0  Kokku: 116


10 august 2024 leidis Tiit ja Este [tram]

Kui Meenikunnol matkatud ja mõnus surin kehas, otsustasime minna hiiglased vaatama. Kohale juhatav silt oli suht põõsas ja jäi märkamata, ragistasime läbi võpsi nulli ja siis algas alles tõsine katsumus. Langenud suuri puid oli ikka hulgim ja andis nendel ja nende all turnida. Õnneks et hiiglased olid püsti ja kindlalt omal kohal, võimas värk. Aare oki korras, karbi kaant oli näksitud aga sisu kuiv ja korras. Tänud siia juhatamast ja aitähhid aarde eest!


maailma kõrgeim harilik mänd


10 august 2024 leidis Tiit ja Este [este]

Meenikunno matkarajalt tagasi oli õhtu algamas ning arutasime edasist liikumisuunda, kas Valgesoo või hoopis kodu poole. Aga et pööramiskohal jäi silma Ootsipalu hiiglast viit, pöördusime sinna. Hiiglased uudistatud, hakkasime aaret otsima. No tõtt öelda oli päris keeruline tuulemurru langenud puude vahel ronida, see "maastik" vajaks küll suuremat raskusastet. Arvasin juba, et null "valetab" ja peidukas on suure puu ümbrise juures, läksin igaks juhuks korraks ka sinna tagasi, aga et silma midagi ei jäänud, tulin uuesti puude peale turnima. Mul hakkas otsimise isu kaduma, aga siis avastas Tiit peidukoha ja ka see aare sai logitud. Aitäh peitjale!

1 mai 2024 leidis peetervandersell [peetervandersell]

Männiga oli kõik korras, aga kuusk paraku juba surnud. Ka aardepaiga ümbruses olid üraskid ja tormid korralikult möllanud. Aardega siiski kõik korras, aitäh peitmast!

27 detsember 2023 leidis J.K (Joonas) [foorum]

Leitud, võimsad puud !

30 september 2023 leidis Kadri ja Erki [boson]

Käime päris tihti Meenikunno rabas ja tagasi sõites loeme ristmikul silti, mis ütleb, et paremale jäävad Ootsipalu hiiglased. Võtsime nüüd lõpuks julguse kokku ja läksime hiiglastega kohtuma. Osutusid sõbralikeks! Isegi aarde juhatasid kätte! Aitäh!

12 august 2023 leidis Martin, Madli [nufik]

Kui Madlil uni kl 6.30 ära läks, tulime Jaaniraotult siia kõrgeid puid kaema. Aitäh!

4 august 2023 leidis Christine [catiberg]

See oli küll ootamatult eriline koht. Uskumatu lausa! :) Vaatasime neid hiiglasi, tervitasime ja läksime aaret otsima. See leidus kiiresti. Leitud ja logitud. Aare kuiv ja korras. Aitäh!

4 august 2023 leidis Herki [wingman]

Lugesin ja suu vajus lahti. Kas need on kalamehejutud? Aitäh!

22 mai 2023 leidis Reimo [rrebane]

Leitud.

28 august 2022 leidis Helen [vikatid]

No on siin ikka puud, võimsad hiiglased

23 august 2022 leidis Silver [silver0]

Hea siis, et käbikuninga meister oma varustusega siia ei sattunud. Muidu oleks pidanud veel poodi pikema nööri järgi minema. Vinged pood on siin tõesti.

Tänud.

8 august 2022 leidis Klaara, Maire ja Karl [ftf]

Hiiglased on tõesti suured ja kõrged. Üks kahjuks hakkab vaikselt otsi kokku tõmbama. Ronisime läbi murdunud puude aardeni, aitäh!

4 august 2022 leidis Helen ja Salme [helen]

Vaatasime hiiglased üle ja turnisime natuke väiksemate ja juba murdunud liigikaaslaste vahelt läbi aardeni. Kõik oli korras, aitäh huvitavasse kohta juhatamast!

4 juuli 2022 leidis Rainer ja [estoniaball]

Esimest korda käisin siin just eelmine talv. Millegipärast aga ma ei mõelnud tol ajal, et nende hiiglaste vahel miskit ka peidus võiks olla, ju oli mul külm ja tahtsin ruttu autosse tagasi. Lahendasime täna siis talvel tehtud vea ära ja leidsime õige asja üles. Aitäh!

4 juuli 2022 leidis Mattias ja [rainer]

Vaikselt hakkas vihma tibutama, aga õnneks see ei seganud aarde otsimist. Aitäh peitjale!

3 juuli 2022 leidis Maret [madkool]

Leitud, logitud, tänan!

12 juuni 2022 leidis Hannes [hannesvee]

Väga uhked puud, kuigi sellel kuusel küll pikka iga enam ei ole... Tänud aarde eest!

3 oktoober 2021 leidis Artur, Andres, Helle [artr87]

Meil oli tore RMK metsamaja üritus sealkandis. Aarded ka. Uhked puud.

11 september 2021 leidis Tõnu, Margit, Marta ja Kaspar [t6nnmann]

Uhked puud. Täname!

22 august 2021 leidis Maarja, Mart, Gregor [maarja]

Hiigelsuur tänu :)

10 august 2021 leidis Margus ja Airi [airce]

Uhked hiiglased tõesti. Kuigi maa pealt vaadatuna on raske aru saada, et kas tõesti nii kõrged. Kui sinna otsa peaks ronima äkki siis saaks aru. Vot ei tea. Hiiglasi tuleb aga austada, mitte nende otsas kõlkuda. Aitäh siia kutsumast!

20 juuli 2021 leidis Krissu ja Dauno [yksk6ik]

Vägevad puud tõesti. Üks neist hakkab küll juba alla vanduma.Kahju. Tänud tutvustamast

8 juuli 2021 leidis Mihkel [speedsta]

Põrguhauast tulema hakates tabasid esimesed vihmapiisad tuuleklaasi, tundus selline tühi jutt. Valgjärveni jõudes keeras aga taevajumal lõpuks kraanid valla ja läbi vihmasaju jooksin järve jahutavasse soojusesse. Pika kuumaperioodi järel oli paduvihmas ujumine väga mõnus kogemus. Kui suur sadu järele jäi, võtsin suuna hiiglastele. Puud olid tõesti võimsad aga maapinnalt ei saagi aru, et pea 50m kõrgusele küünivad. Levi oli ja nulli navigeerimine ning logimine õnnestus edukalt. Kohalik kruusatee oma kurvidega on mulle tuttav juba aastakümnete tagant, kui sai seda võetud ookerkollase VAZ 2106 tagaistmel, kas Nohipalusse kinno või Mustjärve äärde ujuma sõites. Kraavi sõitmise variante oli aga situatsioone ei tekkinud. Tõsine flashback oli Madala külast Lepassaare suunas sõites, kui tabasin üht korraliku löökauku. Ma olen täiesti kindel, et see oli seal ka aastal ~ 1988 või hoopis 1998, kui veel siin kandis perega rohkem ringi liikusime. Võimalik, et selles kohas jagas isa õpetussõnu, et kui näed auku teel, pidurda aga kui hoogu maha ei saa, siis august läbi sõites lase pidur lahti. Sellise oli siis minu mõnusalt nostalgiline kulgemine kuumas ja vihmas.

3 juuli 2021 leidis Moonika [herbaarium]

Leitud. Väga võimsad puud tõesti. Meeletud sääsed ja parmud, nii et kaua seal olla ei saanudki.




11 juuni 2021 leidis Ott [kilumees]

Leitud

30 mai 2021 leidis Monika [jalutajametsas]

Väga võimsad puud! Super koht! Aitäh!

22 mai 2021 leidis Reix, Indy ja [puutetundlik]

Ca 50 m ühe taime pikkuseks on ikka hull number, vaadata sai neid tervikuna ainult pea kaugel kuklas :). Aga Euroopa pikim eksemplar on 20 m veel pikem ja maailma pikimal on mõõtu lausa üle 100 meetri… Neid ei kujuta visuaalselt küll ettegi aga võib-olla ükskord satub vaatama minema. Meie hiiglaste juurde aitäh Aimile aaret peitmast, oli mugav tulla ja huvitav tutvuda :)

17 oktoober 2020 leidis Henry [metatase]

Väga vägevad hiiglased, väärt koht loodusesõpradele. Aitäh!




6 oktoober 2020 leidis Margus ja [kaksikmadu]

Võimsad tegelased.

Aitäh!

26 september 2020 leidis Danita [danitavilde]

Aitäh toreda aarde eest! Varem polegi siia sattunud, väga võimsad puud!

13 september 2020 leidis Inge [aunad]

Nii tore, et sõbra isa sellised hiiglased metsast leidis.. nüüd saame kõik neid nautida. Tänan peitmast.

5 september 2020 leidis Ain [aints]

Mõne aasta eest olid mõlemad hiiglased veel hea tervise juures, nüüd on rekordkuuse võra kuivama hakanud. Aare korras, aitäh.

20 juuli 2020 leidis Hillar [kaija]

Natuke otsimist ja aare leitud. Aitäh!

19 juuli 2020 leidis Ove [ove]

Tänan aarde eest!

12 juuli 2020 leidis   [tunk]

Mul on kohe vaja enda elu "huvitavaks" ajada :o) Selle sekundi jooksul, mil pilk sõiduteelt telefonikaardile fokusseerus, jõudis auto veidi kitseneval äsja renoveeritud kruusateel liiga kaugele pehme serva peale ja hakkas halvaendeliselt aina rohkem sügava kraavi poole vedama... Suurema hoo sain maha, kuid rooli keeramisest sel pinnasel kahjuks enam kasu polnud. Tulemust võib näha lisatud pildil. Auto peatus korraliku karteri?-kolakaga suurema kivi vastu, küllaltki arvestatava kalde all ning parem tagaratas õhus. Kui juhid, siis juhi!

Sain meetrikese kivist eemale tagurdada, aga omal jõul tagasi tee peale sõitmine polnud muidugi mõeldav. Kraavis kükitades oli vähemalt väga hästi näha, mis põhja all toimub. Vedelikke õnneks kusagilt ei sirisenud. Kere oli kergelt deformeerunud paremast esinurgast ning nagu hiljem veendusin, ka kraavipoolselt küljelt. Tis but a scratch!

Pauku kuulnud kaks kohalikku lähenesid talu poolt üle põllu. Noored inimesed, rääkisid, et see on lühikese aja jooksul juba kolmas kord kui täpselt sama koha peal teelt välja sõidetakse. Nad olevat siia alles hiljuti kolinud ning majaga tutvumas käies lebanud üks auto parasjagu teisel pool kraavi katuse peal. Ehk mul läks vist isegi hästi... Kraavi sügavust ning auto asendit hinnates jõudsime ühiselt järeldusele, et ilmselt traktorit vaja. Õnneks olevat üks sobiv üsna lähedalt võtta. Helistati naabertalusse ja anti hetke pärast teada, et sealt hakati liikuma. Kohale jõudnud traktorist astus välja väga asjalik maamees, kuigi pikalt ei läinudki kui auto tagasi tee peale tiritud. Talunik rääkis veel, et see tee rikuti euronormidega vastavusse viies lihtsalt ära. Ettenähtud sügavusega kraavide saamiseks tehti kasulik sõidutee ala kitsamaks. Nüüd kui veokas vastu tuleb, siis on raske kõrvuti teele ära mahtuda, sest kraavi ääres on pind pehme ja variseb.

Kõik mulle appi tulnud head inimesed keeldusid kategooriliselt igasugusest tasust. Jaaniraotu talu peremees ütles, et raha tal on, kütust kah, aidaku ma parem omakorda kedagi hädasolijat kui elu võimaluse kätte mängib. Kuldsed sõnad. Ja selle võla ma ükskord tasun! Südamlik film nimega Pay It Forward meenus, kes on näinud, see teab.

Aga mis seos on kogu lool antud aardega? Ega muud, kui kirde poolt mööda Viluste-Lindora maanteed Ootsipalu oru hiiglaste juurde sõites see lugu juhtus, aardest natuke üle kilomeetri kaugusel, pärast 90-kraadise kurvi läbimist. Hiiglased on tõeliselt muljetavaldavad ja see koht väärib kindlasti külastamist! Olge siis ainult autoroolis tähelepanelikud ning ärge igaks juhuks liiga tee serva sõitke :o)




25 aprill 2020 ei leidnud Imbi,Kaisa,Aivar [geopard]

Kuna hiiglaste orus oli hulgaliselt tuulemurdu ja gps vigurdas siis jäi aare kahjuks leidmata

17 veebruar 2020 leidis Leho [morgot]

Huvitav kuda need hiiglased sinna nii kobarasse sattunud on. Leid tuli õnneks lihtsalt kuigi geps näitas veel 15 meetrit eemale aga geokuhi oli ikka nii ilmne.

23 september 2019 kommenteeris Henrik [uuspoiss]

https://www.err.ee/983422/eesti-korgeim-kuusk-kuivas-ara

31 august 2019 leidis Anu [roosinupp]

Valisime aarde perega külastamiseks, kuna olime siin lähedal ja leidsin kaardilt täpi. Lugesin ainult aarde pealkirja ja mõistatasime, millised hiiglased siin võiks peituda. Hiiglaslikud künkad? Kivid? Karud? Jänesed? Siilid? Need olid siis meie pakkumised. Kohapeal selgus, et poleks osanud arvatagi, et puud nii kõrgeks kasvada võivad. Minge vaadake ka!

19 august 2019 leidis Liis&Kaupo [lepalind]

Mnjaa, on alles pirakad. See aare oli ka eelmisel sügisel plaanis võtta. Aga 4 päeva kärutamist väsitasid ära ja siia tuleku asemel pöörasin nina kodu suunas. Tänaseks oli just paras kogus leidmata aardeid alles jäänud.

19 august 2019 leidis Kaupo&Liis [luurebuss]

Ootsipalu hiiglastega (tegelikult ainult männiga) olin varasemalt teinud tutvust ja soovitan liikuda ka mööda matkarada, näeb nii mõndagi huvitavat. Kuuseni ei-teagi-miks polnud varasemalt jõudnud, nüüd sai nii see kui ka aare ära nähtud.

28 juuli 2019 leidis Peeter ja Piia [piuks]

See hiiglaste koht tuli küll üllatusena. Vägev!
Jätsime ka ränduri uut kaaslast ootama.
Täname tutvustamast!

28 juuli 2019 leidis Piia ja Peeter [blondiin]

Ka mina teadsin seni et rekordimehed elavad Järvseljal, seeg atuleb tunnistada, et tänu geopeitusele olen taas targem ja seega parem inimene. Silitasin hiiglaseid ja mõtlesin - terve päev klorofüllitud, tubli on, kiidame heaks

25 juuni 2019 leidis Marko [markosu]

Leitud ja logitud.

10 juuni 2019 leidis Mari [marihen]

Vägevad hiiglased, tänud tutvustamast!

30 mai 2019 leidis Karl [zdrk]

Ootsipalu hiiglasi olen tahtnud näha oma silmaga päevast kui selle kohta uudist lugesin mõned aastad tagasi. Täna õhtul saabus see päev. Tõesti.. Pääääris kõrged puud. Olgugi, et kuusk männist pikem aga minu jaoks oli mänd vingem. Siiski maailma suurim. Väikeses Eestis maailma suurim populaarne mänd. Vinge! Tegin mõlemale puule pai ja läksin panin nime kirja. Aitäh aarde eest!


Maailma suurim


8 september 2018 leidis Vanamuru [vanamuru]

Ma ei teadnud neist mitte midagi! Tänud peitjale siia juhatamast!

3 august 2018 leidis HLLP [paulaloona]

Paar päeva varem olime külastanud puid, mille juures olid sildid eesti kõrgeim, aga vot, siin saime lugeda, et hoopis need on kõrgeimad. Aitäh!

30 juuli 2018 leidis OhjaAh feet. Priit.U [ohjaah]

Taaskülastus ka aarde leidmiseks Suveseikluse afterpartyl.

28 juuli 2018 leidis Airi, Tauno ja Laura-Liisa [aurora]

Olid need alles võimsad hiiglased! Ja nende vahelt oli aardeni selline veel selline kena tee rajatud. Tänud!

28 juuli 2018 kommenteeris Paavo [speedy]

Peitjale infoks, et nüüdseks on hiiglaste ümber aardele veel sobilikumad peidikud rajatud. Kas neid kasutada, on peitja otsustada. Isiklikult soovitan, siis on ka talvel ideaalselt leitav ja puhtam-kuivem samuti. Minge nautige hiigelväge!


Hiigelplatvormid


28 juuli 2018 leidis Anna & [kallo]

Käisime suveseiklus ajal neid hiiglaseid kaemas. Ega siin ei ole siis nii, et ainult nemad kahekesi need hiiglased on. Ikka väga palju pikki sihvakaid mastipuid siin üheskoos. Väega paik vististi. Tänud aarde eest!

28 juuli 2018 leidis Carolina [caro]

Leitud Suveseikluse käigus koos moori, speedy ja kajaliisiga. Siia juhatas meid üks legend. Kuna teistel oli aare leitud, siis jätsin nemad küsimusele vastust otsima ja puude ümbermõõte leidma ning ise suundusin aaret otsima. Vägev koht, nüüd on seal suveseiklejate suured rajad ees, ei mingit võsa.

17 juuli 2018 leidis Kats ja Indrek [carina]

Vau, mida puud! Üks meie tänase päeva päeva-aaretest, tõesti nautisime siin ringivaatamist. Uskumatult võimas! Leid oli kiire, teisest kohast, kuhu vaatasime.

16 juuli 2018 leidis urban & gammaluka [urban]

Kiire leid / Tänud peitjale !

13 juuli 2018 leidis Katrin [lihtsaltsilvi]

Uhke värk! Ikka võimsad küll! Tahtsin ilusat pilti ka siia aga aku juba täitsa tühi ja auto tel.laadijalka miskit viga. Tänud juhatamast!

16 juuni 2018 leidis Ingrid ja [polaar]

Need kõige-kõige hiiglased on seal vahvad. Looduse poolt on seal tõepoolest head tingimused nii pikaks kasvada. Tänud siia kutsumast!

16 juuni 2018 leidis Erle ja [ingrid]

Tore koht oma vägevate hiiglastega. Tänud juhatamast.

13 juuni 2018 leidis Henny ja [reix]

Lähenesin autoga lõuna poolt. Parkisin aardega risti ja trügisime läbi metsa. Aarde leidsin suhteliselt avalikult, paigutasin meetrikese eemale sobilikku kohta ja veits maskeerisin. Vaatasime hiiglased üle - tõesti suured. Ja muidugi avastasime normaalse raja, mis vaatamisväärsuste juurde viib. Oleks siis võinud 40 meetrit edasi sõita :)



7 juuni 2018 leidis maamees6 [maamees6]

Leitud koos laheda meeskonnaga. Puud on siin küll väga vägevad.

7 juuni 2018 leidis Erik-Jürgen [viirastus]

Leitud

7 juuni 2018 leidis 15 õpilast ja [harleyquinn]

Olen seda aaret plaaninud juba ajast, kui aimike selle peitis. Kuidagi jäi alati käidud teedest natuke kaugele. Olen väga rõõmus, et just selle tänasesse valikusse võtsin, et õpilastele geopeituse ilu ja mitmepalgelisust tutvustada. Tõeliselt võimsad puud. Lapsed ka selfietasid, seega meeldis kõigile. Aitäh!

7 juuni 2018 leidis Laura [musthikas]

leitud

7 juuni 2018 leidis Vanessa [banana]

Leidsin. Väga lahedaks kujunes see et selle lähedal asusid Eesti kõrgeim mänd ja kuusk. Meeldiv kogemus.

7 juuni 2018 leidis Karmen [maasikakohuke]

Ümberring oli väga ilus loodus. Aare sai leitud, aitäh

7 juuni 2018 leidis Margit [pisikepardike]

Armas kohake

6 juuni 2018 leidis Sten [mofer]

Login tagant järele, kuna vaadata oli metsavahel tookord päris palju ja ununes logida :D. Sai pärast pikka bussis loksumist kõrged puud ülevaadatud ja aaregi tuli puude vaatamise käigus peaaegu ise välja.

6 juuni 2018 leidis Jaanika [janzujanzu]

Leitud

7 aprill 2018 leidis Arvo, Rudolf ja [matu07]

Jätkasime oma matka mööda kevadisi kruusateid. Siin oli metsavahe veel täitsa külmunud, ka õhk püsis palju jahedam kui mujal. Puud olid täitsa muljetavaldavad, aga et kohe rekordiomanikud ja nii üksteise lähedal? Vau. Aitäh kutsumast!

29 märts 2018 leidis Tiiu-Marie; Heldur [heldur]

Tõesti tõelised hiiglased. Tänud kutsumast!

24 märts 2018 leidis Anneli, Newton/Leopold ja [errvee]

Tõelised hiiglased olid seal metsa vahel kasvamas. Üks uhkem kui teine. Aitäh kutsumast.

17 märts 2018 leidis Lembit ja Andres [polekala]

Auto jäi patuga pooleks teeäärde - ju vast oleksid teised ikkagi mööda mahtunud, kui neid sel ajal tulnud oleks. Täitsa mõnusad mürakad seal ennast taeva poole õieli ajanud. Aitüma tutvustamast!

10 veebruar 2018 leidis Reido, Anne [reido]

Leitud! Tänud peitjale :)

11 november 2017 leidis Mihkel ja Kätlin [weps]

Leitud.

11 november 2017 leidis Kätlin ja Mihkel [sookoll]

Pärast Liipsaare onni ülevaatamist ning tornis tee joomist hakkasime otse autoga läbi metsa lõikama. Meie tee katkestasid mahakukkunud puud. Siia jõudsime juba pimedas. Lambid pähe ning hiiglasi imetlema. Aardeleid tuli vaatamata pimedusele üsna kiirelt.

5 august 2017 leidis Urve ja Hannes [jussike]

Leitud.

23 juuli 2017 leidis Raul [raul59]

Ega tõest, kui eemalt neid hiiglasi vaadata ei saagi aru , et oleks midagi erilist. Aga ligemale jalutades on tõesti tegemist vaatamisväärsusega ja paneb mõtlema, et miks just siin on selline võimas kasvulava. Kui kõik vajalik info sai loetud võis ka logida. Aitäh.

24 juuni 2017 leidis Mare ja Martti [gepsur]

Kõigepealt aarde leid ja logimine, siis sai ka hiiglaseid imetletud. Tänud peitjale.

7 juuni 2017 leidis Miki [miki]

Lahe leid, et nad niimoodi kõrvuti asuvad. Proovisin ka mõlema otsa ronida, kuid ei jõudnud just kuigi kõrgele. Tänan peitjat juhatamast!

26 mai 2017 leidis Arvo [arvoaljaste]

eemalt polegi nii suured, alla lähed ja vaatad, siis on tõelised hiiglased

13 mai 2017 leidis Marje & Paavo [speedy]

Kui Räpina puhastatud, kulgesime edasi siia, kauaoodatud (aastakese) kanti. Ossam-tossam! Maailma kõige-kõige ja Eesti kõige-kõige kohe käsikäes?! Kohe uhke on olla eestlane :-) Uudistasime hiiglaseid, kellest maailmarekordi hoidja on minust tervelt 25.5 korda pikem. Lugesime kõik infotahvlid huviga läbi. Veel uhkem tunne hakkas peale tulema :-) Alles siis läksime otsisime aarde üles. Sellege oli kõik klaar.
Mina valisin just selle aarde 2016. aasta kõige ootamatumaks ja vahvamaks kohaks, mida geopeituse raames külatama kutsuti. Sest kui palju teisi kohti ikka on, kus maailma ja Eesti kõige-kõige niivõrd võimsalt koos on. Aitäh Aimikesele meid siia toomast!


Pisike konn


Maailma kõige-kõige!


Rännuabi


Aulend üle puulatvade


8 mai 2017 leidis Epp [karulinn06]

Aitäh!

3 mai 2017 leidis Hanno ja Triin [trine]

Minu gepsu ajasid need hiiglased täiesti segaseks, oleks täiega metsa põrutanud, kui Hanno poleks õigel ajal "maa peale" tagasi kutsunud. Uhke värk, aitäh näitamast!

3 mai 2017 leidis Triin & Hanno [hanno5000]

Leitud. Võimsad tõesti! Ühel päeval ma selle männi otsas ära käin ka :P. Aitähh!





22 aprill 2017 leidis Raivo [raivo]

Vaatasin puud ja aarde üle. Aitäh!

15 aprill 2017 leidis Andres [elektrik]

Leitud. Aitäh!

12 märts 2017 leidis Olavi [uulaf]

Vägevad hiiglased!
Kui mööda vedelaid teid sihtkoha poole suundusime, kostus ühel hetkel kõrvalpingilt STOOP-P-P!!!
Kui auto pidama sain, selgus et tee ääres puu otsas oli metsis (Tetrao Urogallus). Ma ausalt öeldes ei teadnudki, et nii suur kanaline nii kõrgele puu otsa suudab lennata. Lisaks kalpsasid kitsed kolmekümne meetri kauguselt üle tee. Vägev!
Meie tiimi ornitoloogiahullud lugesid päeva korda läinuks. Mina lugesin päeva korda läinuks pärast logi kirja panemist:)
Tänud aarde eest!


Selle aasta esimene kohtumine metsisega:)


17 veebruar 2017 leidis Alo, Kadi ja Andreas [pikkkasso]

Sünnipäevatuur jätkus siin. Olid need alles mürakad. Vat siis kus võib ootamatult leida midagi sellist, mida ei oska oodatagi. Või noh , logide järgi muidugi oskasime oodata, aga ilma geopeituseta oleks vaevalt osanud. Igatahes on see üks tore koht ja puud tasuvad vägagi vaatamist ja külastamist. Tegime ilupilte ka ja logisime . Aitähh .

5 veebruar 2017 leidis Greta ja Henrik [uuspoiss]

Värskelt lumises metsas eriti kenad hiiglased. V mõõdulindi ja J kummituse. Aitäh.

4 veebruar 2017 leidis Kadri [paula]

Leidsin. Aare on kuiv ja korras. Aitäh!

18 oktoober 2016 leidis Tiia, Einar [pagarid]

Vägevad hiiglased siin. Aitäh!

2 oktoober 2016 leidis Annabel, Ethel ja Priit [armastan]

Aitäh siia juhatamast.

Tänud peitjale :)

10 september 2016 leidis Britt, Tiia [brittsuits]

Hiiglased imetletud ja aare leitud. Britt -127, Tiia - 34

10 september 2016 leidis Elika, Emily, Martin ja Toomas [nipitiri55]

Leitud :) Väga isuäratav logiraamat on.

23 august 2016 leidis Erci, Kaaru & [erts]

Leitud, logitud. Lahedad puud :)

23 august 2016 leidis Erts ja Erki [erci]

Täna aardele jälle üks tore koht Eestis avastatud. Soovitan. Erki tänab!

20 august 2016 leidis Arvet [arweto]

Logitud.Tänud juhatamast!

19 august 2016 leidis Liina & Mai [amazzony]

Mugudele autojuht olles on raske geopeitusega tegeleda, kuid ometigi napsasime endale mõned aarded, nii ka selle aardega. Mugud viskasime seenemetsa, saime pool tundi geoaega ning sellest 15 minutit kulus aarde poole sõiduks. Kiire arvutus näitas, et aarde otsimiseks on täpselt 0 minutit. Heh, ega see meid takistanud, tagasiteel tuli lihtsalt veidi rohkem gaasipedaalile vajutada ja mõni minut jäime ikka tagasiminekuga hiljaks. Sellegipoolest oli parajalt kiire, mis tähendas parajat spurti. Esimese hooga otse aarde poole, kuigi kõrgeima kuuse juures röögatasin Liinale, et katsu puud. Tema millestki aru saamata patsutas hoo pealt kuuske ja sibasimegi edasi. Pärast alles seletasin, et no peaks need kõrged puud vähemalt oma käega ära katsutama. Esimese hooga vaatasime valesse kohta, õnneks Liinal olid instinktid korras ja saatis mind õigesse kohta otsima. Lahe maskeering karbil ja logiraamatuga koos tegime poseeritud pilte. Luban, et ei ampsanud mina seda tükikest :P Täname peitjat sinna juhatamast! Oli küll tempokas, aga igati lahe seiklus.

13 august 2016 leidis Aix, Ele [aixo]

Koht väärib aaret. Ilmselt ilma temata poleks sinna sattunud. Logiraamat tõi naeratuse näole. Täname!

31 juuli 2016 leidis M ja T [mjat]

Ega muidu ei olekski sattunud, aga ka see aare tuli üles leida. Mõtlesime, et see küll nii värske, et pole jälgi tekkinud, aga juba oli rada sees, mida mööda minnes jõudsime täiesti õigesse kohta. Tagasi jalutades imetlesime veel neid puid ja seda võimsat metsa seal.

30 juuli 2016 leidis Annabel, Ethel [mirtel]

Leitud :)

30 juuli 2016 leidis Hannes, Sass, Liisi [hpalang1]

Ohoo. Tuleb ka ausalt tunnistada, et ringi on siinkandis sõidetud omajagu, aga orgu ja selle hiiglasi pole ma ka varem tähele pannud. Seda meeldivam, et hiiglased on omale aarde ka saanud. Rahvast vooris seal sel päeval omajagu - tüüpiliselt plätudes, siider või Õ lahtiselt käes, kiruti nõgeseid ja ei saadud sugugi aru, milline just see kõige-kõigem mürakas pidi olema ja miks üleüldse oli vaja siia sattuda. Paarile näitasin, siis enam ei viitsinud. Proovisin mändi kah alt ladvani välja vaadata, lähedalt, piki tüve - pea hakkas ringi käima. Isu täis vahitud, võtsime aarde ka ette - lesis teine täpselt seal, kus arvata, puhas ja korras. Aitäh näitamast, sobis kenasti!

30 juuli 2016 leidis Annabel, Ethel [sassu2907]

Kevadel sai käidud neid hiiglaseid vaatamas, aga siis ei olnud seal veel aaret. Nüüd sai taas vaatama mindud ja aare kiirelt leitud.

28 juuli 2016 leidis Joonas [joonas444]

2400.

27 juuli 2016 leidis Mia-Marii, Heivi, Elys-Anette, Maidu ja Janar [matkymbereesti]

Meil ka nüüd need hiiglased nähtud. Natuke ikka uhke tunne ka, kui oma kodu maakonnas leiad maailma kõrgeima männi ja Eesti kõrgeima kuuse. Peab vaatama, et nina liiga püsti ei aja uhkusest, muidu laseb lind veel sisse. Arutasime, et küll on hea maja ehitada, paar puud ja ongi kodu valmis. Tänud aarde eest.

24 juuli 2016 leidis BoKaAl ja [mooritz]

Peale kalasündmust siirdusime paat sabas hiiglaste maale. Paat rappus koledasti muhklikul teel ja nii lendus paadist ka meile veel vajalikku kraami. Õnneks olid hääd semud meite taga sõitmas ja päästsid varanduse. No ja siis läks pea täitsa sassi, sest ühtäkki leidsime, et sõidame hoopis vales suunas. Kiired ümberarvutused ja jõudsime aarde parklasse juba kaaslaste sabas. Aga hea et jõudsime, sest nii võimsaid puid on hulgi kohe hea vaadata. Tugevamad tegelased arutasid, mitut puud üheks talveks peaks sooja tarbeks varuma, kuid mina mõtlesin hoopis, et jumal tänatud, et meil neid puu otsa ronijaid ikka na vähe on, vaat kui oleks see aare hoopis seal ladva lähedal olnud, no vot siis , palju neid logijaid oleks. Mina igatahes latva ei näinud, kael ei paindunud nii palju :P.
Tänud peitjale!

24 juuli 2016 leidis Kleone [kleone]

Viimasel ajal on sattund nii, et ku ma vähegi Põlvamaale satun, olen ikka seda kitsast ja kurvilist kruusakat sõitma pidanud, kas või väikesegi lõigukese sellest teest. Täiesti arvestatav matkarada on rajatud mõlema hiiglaseni. Nulli ma rühkima ei hakanud, sest enne jäi peiduks silma. Aitäh.

24 juuli 2016 leidis AlKaMeBo [kajaliis]

Jeekim. Vot see on mets!
Reedel Kalapeole sõites, just arutasime, et silmaga on näha, kuidas loodus läheb järjest võimsamaks ja puud aina suuremaks. Aga no midagi sellist ei osanud oodatagi. Tundus, justkui oleks sekvoiade metsa saabunud. Sellised mastimännid - ulatuvad otse maast taevasse. Võtad kolm puud maha ja ongi täis koorem palki olemas. Mega!

23 juuli 2016 leidis Tanel ja Anne [phantom]

See, milliste hiiglastega tegu, selgus alles kohapeal. Täitsa muljetavaldav. Sai infotahvlid läbi loetud ja puha. Aare oli küll minu nullist paarkümmend meetrit eemal, aga loogika aitas välja. Aitäh peitjale.

23 juuli 2016 leidis Mari [marx303]

Mina olin selle kohaga ammu kursis. Ässitasin veel Janarit siia aaret peitma, et siin on mugusisaldus enamasti null, saab kenasti otsida. Nüüd, sellel aastal juba mitmendat korda siia tulles, oli aare kenasti olemas ja meie nimi sai sisse kantud. Aitäh! Puud on võimsad ja see koht väärib kindlasti aaret.

23 juuli 2016 leidis Anne, Tanel [nuffi]

Kirjeldus on ju nõrkadele st seda loen alles nüüd kodus. Küll ma autos mõtlesin, et mis hiiglased siin Aimikikesel on. Kohapeal õnneks keegi ei näind kui piinlik mul oli. Teise pähe ju ei näe.

Aga koht mõnus ja vääris aaret. Äge pesa ka aardel leitud, tänud, palun veel sellisedi aardeid!

19 juuli 2016 leidis Siiri, Toomas, Juhan,Leeni ja Helena [muumi]

Need hiiglased on tõesti vaatamist väärt. Täname peitjat.

8 juuli 2016 leidis Karu ja Lõvi [karukati]

Tähelepanu, Maad ründavad ajarändurid :) Kui meie aarde kiirelt nende hiiglaste juurest leidsime, siis olid ajarändurid esimestena nimed kirja pannud. Võimalik, et hetkel, mil peitja veel ei teadnudki, et ta selle aarde peidab :) Ja paistab, et oma ajarännakutelt pole nad tänasesse aega tagasi jõudnud, kuna esmaleidja logi endiselt tegemata. Väga vahva koht ja tore karp, aitäh näitamast!



5 juuli 2016 leidis Aare [karmas]

Leitud,aga kahjuks teisena.

Vägevad hiiglased seal ikka seismas.Tänud peitjale!

3 juuli 2016 kommenteeris Carolina [caro]
Muutsin aarde staatust. Uus staatus on "OK / Aktiivne".
30 juuni 2016 leidis Tormi [tormit]

Testija.