Tüüp: Tavaline aare Maakond / linn: Pärnumaa Raskusaste: peidukoht 1.5, maastik 1.5 Suurus: mikro Aarde asukohainfo nägemiseks logi sisse! |
Kirjeldus:
Algne kirjeldus
Kuna majaka-aare on kadunud ja peitjad ei lükanud seda ka ümber ... siis otsustasin peita sama koha lähedusse uue aarde.
Must filmitops on peidetud väljaspoole eravaldust ja varvastest pisut madalamale (muidugi oleneb inimesest :) )
Aeda sisse pole vaja minna.
Maakividest hoone jätke ka rahule.
Rõõmsat otsimist :)
Koordinaatide muutus 11.09.16
Aare oli peidetud maakividest hoone sisse, mis tingis ümberpeitmise vajaduse.
A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M|0|1|2|3|4
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z|5|6|7|8|9
Lingid: pole
Aarde sildid: väikesaar (1), omanikuta (1)(täpsemalt)
Geocaching.com kood: GCTWCC
Logiteadete statistika: 214 (93,4%) 15 4 5 5 0 0 Kokku: 243
Vaatasime tuletorni ja mereranda. Lasime jäätisel hea maitsta. Aarde leidsime ikka ka. Tänan.
Minu jaoks siis viimane Eestist saadaoleva peitmiskuuga aare chellengeri jaoks. Kaks kuud veel tühjad, võib olla jäävadki, aga mine tea. Majaka juures on saanud ikka kordi käia. Sai seegi kord, nüüd siis aarde logimise eesmärgil. Rahvast ikka oli siin murdu, Ostsin minagi triibulise seelikuga näitsiku käest mõnusa jahutava jäätise ja maandusime kividele vaadet ja ilma nautima. Kusjuures seekord tõesti enam ei kohanudki neid triibulisi seelikuid mujal kui vaid poes ja teenindajate seljas. Varasematel aegadel on ikka kohalikel mammidel ka neid nähtud. Aare oli õnneks inimmassidest eemal, nii et leidmisega probleeme polnud. Tänud peitjale aarde eest.
Kollektiivne leid :) Aitäh! Soovitan otsida.
Algul vale objekti kallal aga kui õigesse liikusin tuli kiire leid. Aitäh.
Sattusime sinna kui seal oli väga palju inimesi. Õnneks oli nende tähelepanu mujal, seega õnnestus probleemideta nimi kirja saada. Tänud!
Rannamãngude vahel tehti turistidele väike Kihnu tiir, ja nii sai nopitud kiire aare.
Leitud. Aare oli maas pooleldi liiva alla mattunud, kuid siiski kuiv. Panin ta koordinaatidele lähima vihjeobjekti sisse.
Nats tuli ikka põõsas sukelduda, enne kui aardeni jõudsin. Paar okast näppudes jäävad kohta meenutama. Ja nüüd väike piknik.
Kõrgelt imeilus vaade saarele! Kuna oli väga ilus päikseline ilm ja puhus soe tuuleke siis väga mõnus paik jalutada!
Nina oli üksildane ja rahulik. Kõigepealt otsisin aare üles, siis vastasin seikluse punktile. Aare end kaua ei peitnud. Saare ots oli inimtühi kuniks ma jõudsin tagasi infotahvli juurde. Siis möödus minust auto. Hiljem sai ta minust uuesti mööduda. Tee äärtes näitasid kibuvitsad iseloomu. Aitäh!
Väga osavalt peidetud, maakividest pole jälge asukohas ????
Kuna Labi punkt meid taas siia tõi, siis muidugi vaatasime üle ka varemleitud aarde. Tundub, et ta on vahepeal oma asukohta veidi vahetanud, ju siis eelmine põõsas liiga räsitud juba sai. Eelmisel aastal aitasime karbikese riputusaasa teibiga, seekord avastasime täis saanud logirulli. Teip oli ilusti püsinud, panime uue logiraamatu ja värskendasime topsil olevat markeeringut.
Peale aardele tehtud hooldust tegime sama endaga, ehk otsustasime siinsamas rannal ära süüa oma võileivad.
Laiemas plaanis üks meeldivamaid kohti kogu saarel. Pole ka ime, kui null on päikesele avatud nii kaua kui teda üldse paistab. Lindudele meeldis samuti, tunnistust selle kohta andis nende rohkearvulisus nina ümbritsevatel kividel ja madalas merevees.
Kitsamas plaanis, peidukoha läheduses esines kahjuks ebameeldivaid elemente. Aarde logimiseks pidi maapinda jälgima, et millegi haisva sisse ei astu. Seda ei saa küll kuidagi peitja süüks panna. Esiteks, kultuuri(tuse)tase on inimestel erinev ning tegemist ju ikkagi avalikult ligipääsetava tsooniga. Teiseks viitab logiajalugu, et aarde asukoht on 15 aasta jooksul korduvalt muutunud. Aga näe, siiamaani vastu pidanud. Respekt!
Trotsisime tuult ja ronisime torni, tiirutasime torni pmber ja kaugemal, no seekord ei olnud õnne, rahvast oli ka liiga palju lähedal. Jääb teiseks korraks.
Kihnus veedetud päeva esimene leid. Tuletorni sai ka ronitud, selle tipus oli mõnus jahutus palavasse päeva:)
Väga leidlik vihje! Koht on imeilus! Kõige kenam tuletorn, mida olen näinud! Logiraamat on paraku täis. Tänud peitjale!
Järgmine peatus oli siin. Natuke luusisime vaatamisväärsuse ümber, siis aga keskendusime geopeitusele, sest ei osanud üldse hinnata, et kui kaua Kihnus minna võib ja kuidas/millal tagasi mandrile saame.
Mitme aasta taguse Kihnu külastuse ajal olime geopeituses täiesti algajad, otsisime saarel ka mõned aarded. Siin mäletan otsimist ja mitteleidmist. Täna juhatas koordinaat meid hoopis teise kohta ja seal tuli seekord leid kiiresti. Aitäh.
...
Üliäge ja meeldejääv mereretk: 3 päeva, 13 saart ja laidu, 30 kraadi sooja, päike ja vahva seltskond :)
1. päev: Manilaid-> Kihnu
2. päev: Kihnu-> Rohuküla-> Hobulaid-> Seasaar-> Väike-Tjuka-> Tjuka-> Harilaid-> Heinlaid-> Saarnaki-> Hanikatsi-> Kõrgelaid
3. päev: Kõrgelaid-> Vareslaid-> Kesselaid
13 saart ja laidu 3 päevaga 30-ne kraadises kuumuses. Esimese päeva üheksas aardeleid (9/30). Olime päeva alustanud Munalaiu sadamast ja kõigepealt käinud Manijal. Nüüd siis jõudsime Kihnu. Laenutasime jalgrattad ja asusime aardeid otsima ja leidma.
Eelmine selle koha geopeituse aare jäi mul leidmata, aga see-eest leidsime tol korral ühe teise aarde, millest täna juba saan rääkida, sest nüüd on sellel kivist hoonel hoopis teine funktsioon. Nimelt aastaid tagasi leidsime kivi alt võtme, mis tegi lahti väikese kivist majakese ukse ja selle sees oli alkoholi ladu. :) Kiiresti panime tookord ukse kinni ja võtme tagasi ning kartsime, et kindlasti on turvakaamerad kusagil meid jäädvustanud ja turvaauto lendab kohale ja meie saame süüdistuse sissetungimise eest võõrale territooriumile. Kuigi meil oli ainult huvi leida geopeituse aare! :) Aitäh aarde eest uues kohas!
Pireti eelmise korra mitte leid ja muu varanduse leid on siiani põnevust tekitanud. Tänud peitjale.
Kuna rahvast oli liikvel palju, siis läks otsimisele tükk aega. Tops oli maas, pärast logimist pistsin ta okste vahele. Vahepeal käisin tuletornist vaadet nautimas ja sõin mererannal rabarberi-nõgese jäätist. Aitäh aarde eest!
Varbad ajasid segadusse ???? Aga leidsime ????
Sel ajal kui teised kaarti uudistasid, käisin mina logimas. Tänud aarde eest!
Jõudsime siia kohale, parkisime rattad ja saime logitud napilt enne mugudehordi. Jalutasime ka pikemalt mere ääres ja imetlesime luiki - neid oli siin ikka üksjagu. Tornis on käidud küll juba mitu korda, aga ronisime üles ka seekord - vaade on ju imeline. Tänud aarde eest!
Kui juba siin siis loomulikult tuli ka taevast katsuma minna. Tuul oli kohati nii tugev, et tahtis riided seljast rebida :D aitäh :)
Adventure lab tõi siia aga kahjuks vahepeal läks pastakas katki ja ei saa logida. Teinekord tagasi.
Käisime torni otsas ära ja väikse tiiru ka kadakate vahel ;) aitäh!
Tegelikult oleks võinud siin aja maha võtta ja natuke rohkem ringi vaadata ning tornis ka ära käia. Tänan.
Väntsaime ratastega majakani. Majakas paistis suletud olevat, seega sinna me minna ei saanud. Otsisime üles aarde ja vastasime ühele seikluse punktile.
Siin tornis käisime kaks aastat tagasi vaadet nautimas. Täna muudel asjaoludel. Tänud
Logiraamat saab kohe, kohe täis. Meil polnud geokotti mandrilt kaasa võetud. Found it: (43xx) 22.Apr.2021 Pitkäninä ots. Täname
Nautisime hullumeelset sügisrännet ja suveilma. Aarde logisime ka.
Tõsi ta on, et kirjeldus on vist natuke ajale jalgu jäänud, aga ega see nüüd leidmist eriti keerulisemaks ka ei teinud. Kena koht, tänud juhatamast!
varvastest on asi tõesti kaugel. Kui just paari aastast vennapoega kukile ei võta. leitud.
Leitud ja logitud, oli kõrgemal kui varbad, sinna ta ka tagasi sai.
Aardekirjeldus ei pea hästi paika, kui just mõnel inimesel varbad umbes rinna kõrgusel ei ole. Meie sellisest kohast aarde leidsime ja sinna ka tagasi panime. Enda varvastest madalamale teda kuidagi sokutada ei tahtnud. Tegime konteinerile ka väikese teibituuningu. Vana teip oli topsist eraldunud ja laperdas niisama ja poleks varsti enam oma funktsiooni täitnud. Logiraamatu panime ka minigrip kotti. Koht ise on kindlasti külastamist väärt, kui Kihnus juba ollakse. Täname!
Leitud! Aeglane ja valulik leid :P Meie varbad päris seal ei asunud ja leidis see, kes kirjeldust ei kuulnud. Algul tulime laupäeval linna paiku ja rahvast oli murdu. Õhtul uuesti proovides oli juba vähem segajaid.
Aare leitud, läks osa meist torni ja osa jäätist mekkima. Otsustasin kadakamarja-jäätise kasuks - eksootika. Aitäh.
Aarde leidsime kohe, aga siin läks natuke kauem. Mekkisime kohalikku käsitööjäätist ning mõned ronisid ka majakasse. Aitäh!
Siin oli mõnus! Aare tuli ka ruttu kätte ja täname!
Arvan, et päris mitu lohi mahub sinna aarderaamatusse. Häid lohisid mahub ikka palju ühte aarderaamatusse. Meil oli ka mõned lohid kaasas, õnneks tegid oma selfid ära ja lendasime pärast nagu noored kalakajakad kala sööma.
Aarde juures on pakkumises päris palju merikapsast, mis hakkab küll vanaks minema. Vanaks minnes muutuvad need kibedaks. Põldmarjad hakkavad aga valmis saama, kiirustage, seltsimehed taimetoitlased.
Tuletorn on tasuliselt avatud, tuletorni all võite näha ainust Kihnu minust nooremat naisterahvast.
Kui olime telklaagri lahti pakkinud tulime väikesele saaretuurile. Ei tasu seda goolit ikka liiga palju ka usaldada. Saime asfaldist kuni metsateedeni maastikku. Aare hakkas kiirely silma. Logiraamatul oli juba viimane lehekülg käigus aga kümmekond lohi peaks veel kll mahutama. Tänud peitjale
Siingi oli esimeses vaadatud kohas aare logimist ootamas. Sellise suurepärase päikselise ja sooja ilmaga tekkis täitsa suve tunne. Nüüd sai meie kiire praamisõiduga võidetud lisaaeg otsa ja teised toimetused hoo sisse. Tänan kutsumast.
ei leidnud, kiireks läks ... vähemalt on konkreetne põhjus tagasi tulla ;o)
Geokorteriühistu "Kesk 56" väljasõit Kihnu saarele.
Kaheksas aare.
Siin sai Andreku kõrgusekartus korralikult proovile pandud. Õnneks on majakal vaheplatvormid, väitis, et Kõpu tuletorni trepist ta alla ei saanudki :) Pärast torni ostsime jäätist ja sättisime end Pitkäninä otsale kivide peale maiustama. Kõhud olid küll alles kalast liiga täis aga ei saanud ju jätta seda jäätist proovimata. Hea jäts, eriti see kadakane. Pärast jäätist logisime ka aarde ja läksime ujuma.
Ilus koht pilditegemise ja lebopeatuseks. Tänud juhatamast!
Parkisime rattad, tegime pilte, otsisime aarde. Igati ilus koht, aitäh!
Kihnu 10/10. Tehtud! Kõik kümme Kihnu aaret jalgsi ja ühe päevaga. Ainuke probleem selle juures on see, et meil oli vaja veel tagasi Rock Citysse jõuda... ja veel see ka, et konteineri sulgemise hetkel hakkasid langema esimesed suuremad piisad. Peitsime aarde tagasi, tõmbasime kapuutsi pähe ja kotile katte peale ning hakkasime astuma, lootuses, et keegi meie jalavaeva vähendab... ei vähendanud. Aga jõudsime elusalt voodisse. Tänud aarde eest! Vast tuleb ka kolmas kord siin Puagi juures, kus saab meenutada seda hullu päeva muheda muigega.
Rahvast oli rannas ja majaka ümbruses küll palju, kuid kadakad lubasid rahulikult toimetada. Aitäh!
Siia tuletorni juurde jõudsime taas koos sadamas kohatud lätlastega. Olid nemadki nördinud, et tuletorn peidus oli. Samas, agar töö käis, hääle järgi torni puhastustööd, aga kuna ta oli kinni kaetud, ega me siis täpselt ei tea, mis seal toimus. Aarde enda leidsime muidugi kiirelt. Täname!
Ehitusbuum ka saarele jõudnud :D. Pilk merele ja logi kirja. Aitäh!
Aare leitud, tuletorn oli kahjuks peidus. Tänud peitjale !
Tulime saarele suurema segaseltskonnaga oma igaastase lastematka raames. Plaan oli tulla 31. juulil saarele ja 1. aug võtta kastiauto matk. Matka broneerides aga selgus, et tuletorn läheb just 1 augustil remonti ja sinna enam ei saa. Siis otsustasimegi saarele saabumise päeval teha ise kõigepealt jalgsimatk majakani ja pärast seda rahuikult jalutada telkimiskohta. Saigi päris tore matk. ILm oli palav, kuid kõik kõndisid vapralt. Majakasse saime sisse ja ülevalt avanes suurepärane vaade. Pärast logisime aarde, ujusime sealsamas vannisoojas merevees. Järgmisel päeval tegime selle kastiauto sõidu ka ära, see oli samuti tore elamus. Aitäh aarde eest!
Henriko tahtis juba ronida tuletorni kuid kutsusime ta tagasi kuna oli vaja mugude eest katet teha. Samas ei olnud ka vajadust, sest mugud asutasid kohe minekule ja Kaupo sai aarde hetkega kätte. Aitäh.
Alguses otsisin vihjele vastavast kohast, kui Annabel ütles hoopis teise vihje ja nii see oligi.
Lihtne aare aga vot kus läks alles aega. Lõpuks jõudsime järeldusele, et ju me lähenesime lihtsalt vale pidi asjale :D Aitäh!
Sai natukene kohaliku kalamehega juttu aetud ja siis logitud. Meestel jäi täna sealt merele minemata, tuul oli avamerelt juba jää ära viinud, lahtine vesi 200-300m kaugusel. Kui mina rattaga sadamasse jõudsin olid nemad juba seal merel(jääl).
Kihnu peatus number seitse. Päris palju rahvast oli majaka ümber tuiamas - kes all, kes ülal. Ega nad tegelikult väga ei seganud ka, päris kärmelt sain oma asjad aetud. Nüüd oli siis lõpuks saar otsast otsani ning servast servani rattaga läbi sõidetud. Kokku läks koos aarete otsimisega aega umbes paar tundi.
Enne tuletorni külastust otsustasin selle aarde üles otsida. Teised töökaaslased vaatasid mind kõrgelt, kui mina topsi üritasin kätte saada :) Pärast vaatasin mina neid ülalt alla. Väga kaunis vaade avanes tuletornist. Oli, mida nautida. Aitäh peitjale.
Pärast tuletorni külastust otsisin aarde ka üles. Aitäh peitjale.
Kõige pikemalt otsitud ja kõige mugurohkemas kohas pesitsenud Kihnu aare. Aga leitud ta sai. Aitäh!
Leitud ;-) Meie meelest ei pea paika vihje, et aare jääb varvastest allapoole, aga võimalik, et me lihtsalt ei saanud mingist nüansist aru.
Teine aare Saarel. Tänud. Käisime nii kaugel ninas kui vähegi andis kuiva jalaga minna. Kohtasime ka esimest ussi (nastikut) seal kivide vahel peesitamas.
Oi oi kus siin oli alles muulukaid ja vaade tornist oli ka võrratu. Tänud.
Aarde leidis Janar enne, kui ma rattalt mahagi ronida jõudsin. Tänud!
See oli mul juba teine kord seda aaret otsida ja tundus, et ei leia ka nüüd kui aare uues kohas aga lõpuks hakkas ikka kätte.
Keskendusin tekstis öeldule- varvastest allpool. See ongi vananenud info. Kanavarvastest allpool oli küll. Leidmisrõõm jäi jällegi teistele. Minule muulukarõôm.
Seni kuni teised suplesid, otsime meie aaret. Vaev sai tasutud.
Sattusin Kihnu esimest korda Räimeretk 2017 raames. Pärast mitmete talude külastamist ja parimate palade degusteerimist, oli vaja „kõht tühjaks sõita“, et lõunasöök sisse mahuks. Suundusin majaka juurde. Tee äär oli paksult täis õitsevaid ülaseid ja sinililli. Asfalt lõppes, kuid tee tolmas ainult korra, kui kohalik traktor mööda sõitis.
Aaret ei leidnud. Varasemaid logisid korralikult ei lugenud ja seetõttu piidlesin esiti putkat igast küljest. Mind märkasid 2 meest, kes kutsusid ming geopeituse nime järgi. Selgus, et nad olid leidnud mu logi vana rahvamaja juurest. Küsisid, kas ma nägin küüslauguleibasid aardekonteineris. Mõned olid veel jäänud ja nad olid need välja visanud. Majaka aarde olid nad juba varem leidnud ja soovitasid mul otsida kadakatest. Kuna rahvast vooris ümber majaka, otsustasin käia kõigepealt üleval. Ilusad vaated ja superilus ilm (kindlasti selle kevade soojem ja päikeselisem). Otsisin silmadega üles ilmajaama, sest teadsin, et seal on veel üks geoaare. Kui ma alla jõudsin, oli rahvast veel rohkem, kõik kadakad olid rattaid täis. Ei pääsenud löögile, et kadakaid läbi otsida. Kuna lõunalaud ootas, ei saanud ka kauemaks jääda. Ehk satun veel kunagi Kihnu!
Tänud siia kutsumast!
Jah, mõned ronisid kõrgustesse ja mõned jäid alla…
Aare sai kiirelt leitud. Peale seda ronisime Lauri ja Marisega torni. Mu telefon kardab vist kõrgust, nii et poolel teel ta otsustas, et tema läheb alla tagasi ja pani mul taskust plehku. Lendas mitu korrust alla, õnneks olid Maris ja Laur veel all pool, nii et said mu telefoni kätte. :) Tänud peitjale.
Peale aarde leidu ja ümber tõstmist ronisime ka torni. Kristel mängis trepi peal oma telefoniga lemmikmängu Ämblikuvõrk Go...hoolimata mitmest korrusest ei ilmunud silmaga eristatavaid uusi võrke juurde :P Vaade oli ülevalt kaunis :)
Ahjaa, uuemad koordinaadid oleks siis 58° 05' 48,2" 23° 58' 17,3" Ja vihje: kadakas
Üsna kiire leid, pärast ronisid mõned kõrgustesse ja mõned jäid alla. Aitäh!
Kõigepealt otsisime topsi üles, seejärel panime nimed kirja ja Laur viis aarde kaugemale kadakasse. Ei ole vaja seal seda kiviseina lammutada enam, Nuffi nii palju ka ei jaksa neid üles ehitada pärast!
Tops kolis ca. 33m otsa poole kadakasse. Hiljem täpsustan koordinaate.
Algul pidasin ennast liiga lühikeseks ja sihtisin hoopis kangema raskusastmega paika. Õnneks jäi aga enne treeningharjutusi silma ja näppu sootuks mugavama maastiku raskusastmega peidupaik. Tänud!
Aaret otsides kohtusime ka omanikuga. Kui ta meie aarde otsimist nägi, siis tuletas ta meelde, et tegu on ikkagi eraomandusega. Me seletasime talle lahkelt, mis me siin teeme, tutvustasime mängu ja näitasime "aaret". Nüüd on ta kursis ja järgmistega kindlasti lahkem. :-)
Tuletorni külastusel, panime ka nimed kirja. Tänud! EVEJ
Lõpuks saabus rõõm me õuele. Sai võetud üks väike aare kaugel külas Kihnumaal. Võtsime täringu, jätsime helkuri.
Üks mugurohkemaid kohti saarel. Samas hetke logimiseks leidsime ja panime nime kirja. Kohustuslik torniotsas käik sai ka tehtud. Tänud peitjale.
Kui muude Kihnu aarete juures kohtasin ma ainult mõnda üksikut möödasõitvat autot või ratturit, siis selle aarde juures oli trobikond inimesi. Õnneks aarde leidmist nad ei seganud. Tänud peitjale! Pärast käisin veel torni tipus vaateid imetlemas.
Leitud, sai jaanipäev Kihnus veedetud, ning rattastega saarele tiir peale tehtud.
Leitud. See uus peidukoht on küll halvasti valitud.
Kihnu roheliseks tegemise tuur #1. Aare ise on korras, aga asukoht tahaks tõesti muutmist.
Isiklikult hindaks maastikku vähemalt 3.0, mitte 1.5 nagu kirjelduses. Teiseks - hoonel on nii palju võimalusi kus aare võiks olla, siis tunnistan ausalt, et me olime sunnitud vähemalt 3-4 kivi kangutama enne kui tabasime õiget kivi, mille all aare. (Linnapreilil on suur paus olnud geopeitumises seega järgnev jutt on minu isiklik hinnang) Kunagi, mingil ajaühikul, ei olnud sellist hoonet kahjustavat peitmisviisi väga aktsepteeritute hulka seega oli üllatav, et hiljuti on aare niimoodi ümberpeidetud. Kui võimalik, siis oleks soovitav aare ümberpeita, et geopeiturite hordid ei kahjustaks hoonet vaid leiaks natuke "sõbralikumast" kohast aarde.
Kalmer logis kõik teele jäänud aarded ka ära ja siis jalutasime siia. Aarde leidmine võttis ikka aega ja olen nõus, et müürile see hea ei ole. Aare asub koordinaatidel vihjele vastavas kohas. Aitäh!
Topsi asukohta tuleks muuta. Aarde tõttu on tekkinud korralik erosioon vana maakivi hoonele. Konteineri kättesaamine eeldab ronimist ja seoses sellega on enamus kividest nurga peal lahti. Vastasel juhul peab varsti nuffi Kihnu tuletorni juurde viima ja ta "müüri laduma" paluma.
Otsisime ja otsisime. Jagasime laiali c:geo-s peituvad vihjed ja suunitlused kirjeldusest. Otsisime veel ja ei midagi. Üks hetk millegi tõttu viskasin pilgu ka ikka GP lehele ja ohho.. Kõik hoopis vastupidi. Edasi ei olnud enam raske kuid hoone seisukohast ei ole see peidukas kohe üldse mitte hea.
Otsisime alguses GC info järgi, mis on vananenud, enne kui taipasime GP lehele vaadata. Pärast seda oli leid kiire. Mulle ei meeldi maja seina sisse peidetud aarded, eriti kui sein nii pudi kui see siin. Õnneks ei käi siin palju rahvast. Palju rohkem sümpatiseeris auk trepi all ;) Aitäh sellegipoolest!
Vihje oli abiks kuid jah. Oli vaja abivahendit kasutada.
See aare oli kogu meie 122km väntamise kõige hirmsam aare. Peitjal on ilmselgelt raskusi jalavarjude leidmisega, kui tal nii suured varbad on. Kahjuks meil selliseid pole, seega pidi lähenema teisiti. Aga ka siis jäid meie varbad veel väga lühikeseks. Kuigi Astangul sai juba selgeks, et maa pealt pastavad kivid teisiti kui kõrgustes, suutsin ma upitada end siin vale kivini. Ning siis korraga mõjus ühele kivile uskumatult suur gravitatsioon, sain sellega vastu kätt ning tänu sellele sai Erki kiviga vastu õlga (kui poleks käepuudet olnud, oleks kokkupõrge olnud peaga). Katkestasime seejärel tegevuse. Õnneks oli ehmatus suurem kui vigastus ja mõni hetk hiljem võisime juba logida. Niisiis on ikka õige, et maakividega hoonet ärge näppige :)
Ps. Me ei olnud mugud, me lihtsalt pidasime joogi- ja söögipausi ;)
Vihje aitas,geps näitas õiget kohta ja mugud lahkusid täpselt õigel ajal.Tänud peitjale.
Täna, 5+ aastat hiljem, aare veel logimata. Mis siis ikka, likvideerin selle võla :)
Täname õue kutsumast!
Tänaseks väga midagi saarelt otsida ei jäänudki. Seega täna oli aega viga parandada ja aega naudelda vaba aega ja ilma, mis oli võrreldes eelmisega imeline. Enne, kui kõik nullis olevad objektid algosadeks võtma hakkasime tegi Margus kontrollkõne ja edasine oli vaid vormistamise küsimus. Paraku ei saa järgevatele öelda, et siin kõik klapiks. Maastik on minu jaoks vähemalt kolm ja kirjelduses seisev lause, et hoone tuleks rahule jätta ei aita grammigi leiule kaasa. Meil aga said sel korral väikese abiga kõik saare aarded leitud ja tore, et nüüd minugi jalg ja ratas on Kihus olnud ja seda saarekest näinud. Tänud reisikaaslastele ja kõigile, kes saarele aardeid on peitnud!
Selle aarde juures nautisme küll eesti keele oskusest tõusvat kasu. Saime selles salajases ugrimugri keeles kirjutatud logidest aru et vihjed aarde kirjelduses on ulme. Seetõttu suutsime peagi leida ka peidiku. Nagu GC lehelt näha, siis eesti keelt mittevaldajate seas on mitteleidude protsent üsna kõrge. Külastasime ka majakat, tegime kaunid pildid ja lõunasöögiks konsumeerisime hommikul sadamast ostetud suitsutet tuulehaugid
Uus päev ja hoopis teine ilm, ilus päikeseline lausa kõrvetav. Sellest aardest sai meile selle saare esimene ja viimane aare. Seekord otsustasime, et nii nüüd tuleb leiulogi :) Sihik sai paika, peidukas tundus paljulubav, kuid suurem osa vihjetest ja raskusastmetest ei klappinud. Siis saabusid mugud ja parkisid oma auto meie jaoks täiesti võimatusse asukohta. No okei, me võime ju vahelduseks ka veidi päikest võtta, merd imetleda ja looduskauneid kaadreid jäädvustada :) Tegime seda üksjagu aega. Siis ikka nihelesime jälle positsioonile, lõpuks tegime veel ka geo-kõne-kontrolli, et meie väljavalitud punkti täpsustada. Ja kui mugud lõpuks lahkusid saime ka leiulogi kirja panna. Täname taastajaid, see aare jäi meile meelde :)
Saarele lasti meid veel kuiva jalaga aga nii, kui olime ööbimispaika jõudnud hakkas sadama. Otsustasime siis varajase lõunaeine maha pidada, millele jätkus ka varajane veini proovimine. Lisaks toodi veel kohalikku koduõlut ja peremehe enda suitsutatud kala, mis maitses väga hästi. Lõpuks olime end üsna ümaraks puginud ja sedasi ei võinud see ometi jätkuda. Sõltumata sellest, et vihm ei tahtnud mitte järgi jääda tuli meil ikkagi sellise koerailmaga aardeid otsima minna. Siin külastasime kõigepealt majakat ja seejärel läksime aaret otsima. Kuna me ei suutnud kuidagi vihjet, raskusastmeid ja eelnevaid logisid kooskõlastada siis jäi ka aare leidmata. Hiljem tulin siia veel koos Arviga ja grupp lätlaseid otsis siin ka aaret aga ka neil polnud edu.
Minu esimene Kihnu külastus algas vihma ja tugeva tuulega. Püüdsime küll algul aega parajaks teha tubases tegevuses, et ise märjaks ei saaks. Aga kaua me vastu ei pidanud. Kõigepealt pistsime nina toast välja, vaatasime polegi kõige hullem ilm. Siis juba haarasime ka jalgrattad ning võtsime suunaks majaka. Majaka juures oli tuul tugev. Parim mõte tundus varju otsida. Nii alustasime torni ronimisega. Oi kui mõnus oli tipus, sai kopsud värsket õhku täis tõmmata ja vabalt hingata. Hoopis teise tunde andis. Olin päev varem veetnud pika päeva koosolekul, kus valitses õhupuudus ning olemine oli väga raske. Nüüd sai lõpuks olemise õigeks ja hingamise vabaks. Pärastpoole proovisime ka seda geopeituse mängu, et otsime aaret. See oli luhtaläind üritus. Sest aardepool küljes möllas tuul ja vihm ning sealpool, kus oli hea rahulik varjus otsida, sealpool aaret polnud :( seekord mitteleid.
Enne aarde otsimist, käisin ka majakas ringi ning ka väike eine paus. Lugesin logisid vaatasin 0-s ringi päris pikalt. Vaatasin oma arust läbi kõik loogilised ja vähem loogilised kohad, kuid seekord ei õnnestunud mul seda aaret leida.
Kõigepealt nautisime tuletorni treppidest ronimist ja platvormilt avanevat vaadet, seejärel asusime aardejahile. Otsisime ja otsisime ja üritasime vastukäivatest vihjetest ja kommentaaridest sotti saada, aga leidmata ta meist jäigi. Selle asemel tegime hoopis pilte torni jalamil ja saime endale ühe hulkurkoera seltsi, kes jälitas meid päeva lõpuni. Kihnu saare ainuke mitteleid kahjuks.
Kirjelduses olevad laused, et maakivist hoone tuleb rahule jätta ja varvastest madalamal, ei pea üldse paika. Muidu koordinaadid viisid nulli ja vihje peab paika.
Meie Kihnu tuuri 5/8 aare. Kui mina kohale jõudsin oli osadel meie seltskonnast juba aarde peidukoht tuvastatud. Hea, et meid nii palju oli, mitme peale saime aarde ikka kätte ja tagasi ka pandud. Aitäh!
See aare jäid leidmata, kui hiljem aarde kirjeldust ja vihjet lugesin siis sain aru, et otsisime üldse valest kohast. Aga eks siis järgmine kord!
Kogu see lugu on väga segane. Ega ei saanudki aru, kust täpselt otsida. Veetsime siin pikalt aega, aga ei leidnud. Selle eest leidsime ühe kivi alt miskit ja seejärel tõelise varanduse, mida julgesime vaid piiluda. Koht on vahva ja äkki tuleme veel kunagi tagasi ja leiame ka geopeituse aarde.
Selle aardega katkes meie senini soravalt sujunud aardeotsing saarel. Ilmselgelt kodutöö oli nõrgapoolne kuid sellised segased kirjeldused ning vastuolulised juhatused on jätnud märkmimisväärse jälje maakivist hoonele. Kaheksa aastaga alates peitmisest on tõsiselt palju sideainet müüridest välja urgitsetud - sama tempoga jätkates vajuvad veerandsajandiga seinad laiali. Sai nuusitud tuletorn ülevalt alla põhjalikult läbi, piilutud siia ja sinna, tõstetud erinevaid esemeid, kui aga kui närvid tõsiselt pingule tõmbusid, siis sai otsustatud katkestada - hoone säästmiseks.
Mõnel oli see aare leidmata. Ja minul selle aarde uus versioon leidmata. Otsisime nii kaua kuni Merle ja Mihkel tuletornis käisid. No kuidagi ei tahtnud leiduda, eriti kirjelduse järgi. Lugesime Jussikeste logi ja otsisime sealt, kus kirjeldus keelas. See lõpuks ka aitas.
Aga huvitavaks läks alles siis, kui hakkasime paberil ja veebis olevaid logisid kokku viima. Veebis leide rohkem ja kuidagi segased lood. Jussikese taastatud aardes polnud ühtegi logi, ainult Pilditibi veebilogiga kattuv kuupäev, kuid seegi ilma nimeta :-) Ka Mari ja Siimu logi polnud. Ilmselgelt oli aru saada, et kuskil on veel üks varasem aare. Piisas korra endise nulli poole piiluda, kui sealt tuligi kivi alt välja kena must topsike, kus niiske logiriba sees. Kuivatasime selle päikse käes ära ja arutasime pikalt, mida teha. Otsustasime, et Jussikese peidetu on kuivem kestab pikemas perspektiivis kauem ning viisime kaks topsi kokku üheks. Küll tuleb ka kirjeldust muuta, sest selle järgi pole aare leitav.
Lõpp hea, kõik hea. Kahest sai üks ja segadust edaspidi vähem. Kuni mõni mitteleidja taas algsemasse nulli uue aarde taastab..
Pärast hüppasime kive mööda veelgi enam lõunasse. Korjasime ära paar taarapudelit ning sõitsime edasi põhja poole. Aitäh ka uue versiooni eest mida otsida andis.
Ma ei tea, kas ma pidingi selle maast leidma, aga ma panin selle sinna tagasi, kust ma selle leidsin. Ma kahtlustan, et see võib sealt peagi prügi näol kaduma minna. Koht on vahva ja väärib kindlasti ühte aaret :)
Meil oli see aare varem leitud ning meie arvates võiks seal aare edasigi olla. Kuna peitja enam ei mängi, siis kokkuleppel adminnidega võtsime ette taastamise. Kohapeal selgus, et endisesse kohta ei ole võimalik ega mõtet praegu taastada ning otsisime uut peidikut. Aare on uues ajutises peidikus kuni ehitustööd on pooleli, siis saab olukorda uuesti hinnata ja vaadata, kas saab endisesse asukohta tagasi panna. Ajutine peidik on paarkümmend meetrit vanast eemal N58° 05' 49,02" E23° 58' 15,90", igasuguse geoerosiooni vältimiseks lisame vihjeks: ∟ 2,8m. Maastik on nii nagu on, aga me hindaks ajutise asukoha maastikku pigem 2,0-ks. Konteineriks on filmitopsist kübe suurem ravimitops, kuhu mahtus logiraamat, pliiats, teritaja ja pisike mütsimärk. Edu otsijatele.
Kuna torni tahtsin nagunii uudistama minna, tegin ikka proovi. Telkima jäin sinna samasse lähedale, mere äärde.
Panen siia rahvusvahelisel lehel olnud leiuteate infoks, et aardekarp võib siiski veel kuskil alles olla.
Hieno majakka, josta näkyi Muhu-Väinä regatta!
Ning järelepärimise peale, kuidas saab kadunud aaret leida, tuli vastus:
We really found it (black container, log-book, pencil ...) below one rock between the lighthouse and the road.
Greetings from sunny Finland!
Kinnitan Erko sõnu, aaret ei ole ja vajab asukoha muutust! Ma just enne Kihnu minekut vaatasin, kas mõni aare vajaks hooldust, kuna teateid polnud ei võtnud midagi ka kaasa, sest ega rattakott palju mahuta. Kell oli 1 päeval!
Aaret pole enam seal, kust mina selle varem leidsin. Aed on maha lammutatud ja koht seetõttu liiga avalik. Samasse kohta taastamine pole mõttekas. Tuleb miskit muud välja mõelda või arhiveerida.
Selle rännaku teine aare. Maailm on ikka imeline ... majakavaht-giid rääkis, et hiljuti Osoonis näidatud Kihnu-loo järel oli algatatud ...asi kohaliku vastu kes sõitis seal mootorrattaga!
üks ütlemata mõnus koht. Võtsime aarde, istusime laua taha ja nautisime väikest einet aare kahe vahel. Lõpuks sai logitud ja siis tegime tiiru majakas, kaasa sai Kihnu kokaraamat. Mõnus! Aitähh peitjale, ilma geoaardeta ei oleks vist sinna kunagi sattunud.
Majakas ise väga armas ja stiilne, sai otsas ära käidud ning Kihnust ülevaade tehtud. Kihnu saare esimene aare, mille Rutt välja nuhkis-koukis.
Natuke passimist ja leitud! Käisime tornis ka ära, ilus! :)
Loomulikult ronisin ma selle sisse, kus arvasin olevat aga oli lihtsam, tänu! Ilus vaade ülevalt, kindlasti minge torni!
EVEJ.
Ratastega Kihnut avastades jõudsime ka majaka juurde. Teised ronisid sisse, minul oli enne vaja teatud toimingud teha. :) Aare oli veidi niiske, püüdsin tuulutada-kuivatada ja eemaldasin ligumärja vana logiraamaturulli ja GP juhendi. Kuna saabus suur grupp turiste, käis aardetops minuga majaka tipus ka ära, pärast alles sain tagasi panna.
Nibinal nabinal käpelt ära võetud:) Massid suundusid eemalolevaid rüsijää valle imetlema, hea rahulik oli:)
Kihnu kolmas aare. Mugud olid torni juures piknuku korraldanud. Logimise ajal saabus juba tuttav geotiim varemleitud aarete juurest.
Meie viimane aare siin saarel. Loodetavasti ei peitnud keegi tänasel päeval siia uut aaret mis paari päeva jooksul avaldub. :P (Nii juhtus Lätis ükskord.) Koht fantastiline ja täname kõiki peitureid kes andsid põhjuse Kihnut külastada. Püüame suvel ka ikka korra tulla. Kui mitte seeaasta siis kindlasti kunagi tulevikus!
No see oli ikka sõit saarele. Munalaiul tervitas mitmesajameetrine autoderivi, kuid saime 45 minuti pärast juba liikuma hakata. Alguses kalda ääres olid mõned külmunud lained, kuid muidu oli üpris hea jäätee. Enne aardeni jõudmist tutvusime kahe kauplusega, vaatasime üle muuseumi, mis oli väga asjalik käik, sest saime endale kohalikku toodangu näol ülivinged pähklitangid :) Ja siis läks trügimiseks, sest vaevalt olime jõudnud autoga kohale, kui kõik tahtsid ära sõita ja sõitjaid oli palju. Kuna kohalikud ei olnud arvestanud sellise pealetungiga ja teed olid aetud lahti nii, et kaks autot kõrvuti mööda ei mahtunud, siis tekkis hullem ummik, kui Tallinnas tipptunnil. Lõpuks sõitis kogu kolonn tagasi esimese ristmikuni, kes esiots ees, kes tagurpidi (ka meie nii). Peale lahkujate möödalaskmist leidsime mere ääres kenasti koha, käisime vaatamas 900m kaugusel merel tekkinud ülilahedat jäämurdu ja lõpuks tagasi, kiskusime nätske logirulli välja. Panime enda poolt kaasavõetud puhta logirulli koos minigripiga karpi asemele nagu hpalang1 meile soovitas, jätsime ka kõik vana alles, jättes selle eraldi kilekotti samasse. Enne lahkumist aitasime lükata välja ühe auto ja tagasiteel teiste aarete juurde, sai tehtud veel kiireid peatusi, et abistada kraavivajunuid, kuna kraavide servad olid pehmed ja kes jättis laiema vahe kahe mööduva auto vahele, riskis kõvasti. Pagana hea, et tahavaatepeegleid sai nupust kokku klappida, millimeetri mäng käis kogu aeg. Rahvas oli üldiselt lahe, välja arvatud need tolkamid, kes parkisid , kus juhtus ja arvasid, et on ilged kunnid siin toredal saarel. Lõppkokkuvõttes oli Kihnu käik ülikõva ja siia tuleb suvel uuesti tagasi tulla, sestap jäi ka paar aaret soola :) Me oleks olnud väga rahul ka ilma aardeid leidmata, äksionit nabani! Täname toredaid inimesi ja kõiki kihnlasi. EVEJ
On jah ilus koht, aga ... Topsi ümbritsev minigripp oli aukudega ja topsi sisu külmunud... Panime ta autosse päikese kätte seniks sulama, kuni ise naaberaardega mässasime. Selle aja peale oli asi niipalju paremaks saanud, et sai hakata paberitest vett välja väänama. Uuema logiraamatu saime nipalju tahedamaks, et õnnestus HA ikkagi sisse kirjutada, vanem logiraamat (ilmselt ta on logi) oli nii vettinud pundar, et selle võtsin kaasa ja olen valmis esimesel nõudmisel omanikule üle andma. Ehk tänased järgmised suutsid seda veel putitada ... Aitüma näitamast ikkagi.
Käisime muuseumis ning peale seda suundusime lõunasse. Jõudes kohale, tervitas meid maaliline vaade. Aarde leidsime kiiresti. Tänud peitjale!
Pärast muuseumis käiku suundusime Kihnu lõunatippu, väga ilus koht oli, tänud peitjale. Muuseumit soovitame kõikidele! Aare oli heas korras.
Väike tuulutus tuules ja päikses ning aare ootab uusi leidjaid, tänud!
Siin jõudsime parklasse pärast kastika saabumist. Kastika juht istus igavleva pilguga parklas ja ei kippunud üldse suhtlema. Uurisime majaka ajalugu ja teist stendi ka ja siis suundusime alles aardeotsingule. Majaka juures otsisid välisturistid auguga ja auguta kive ja joonistasid kaardile ringikesi. Meil aeg seisis ja nii me siis majakat pildistasime ja Alex võttis vaikselt aarde peidukast. Veidi niiskunud logiraamatu panime kivile tuulduma. Kuna vana gripp oli oma töö lõpetanud siis lisasime uue gripi ja ka juhendi. Hea rahulik oli seal olla. Vahepeal loobusid turistid kivide otsimisest ja ronisid oma kastikasse tagasi ja lahkusid. Meie aga vaatasime lindude mänge ja võtsime lihtsalt aja maha. Kuivatatud aare sai omale kohale tagasi ja suund sai võtud viimase selle saare aarde poole. Tänud aarde eest selles kohas!
Päeva kolmandaks aardeks oli Pitkäninä otsa aare. Sinna suundudes tuli rahvamassi seas vastu geopeituri välimusega (kahtlust äratas käes olev GPS) naisterahvas, kelle me järgmisel päeval mandri peal ka teolt tabasime. aarde logimiseks kasutasime enda kirjutusvahendit ja ei pööranud sellele tähelepanu, kas aardes oli kirjutusvahend olemas või mitte. EVEJ.