Tüüp: Tavaline aare Maakond / linn: Tallinna linn Raskusaste: peidukoht 1.0, maastik 1.5 Suurus: mikro Aarde asukohainfo nägemiseks logi sisse! |
Kirjeldus:
Aare paikneb endise Noblessneri laevatehase tsehhide piirkonnas, endise elektrijaama hoone ees. Elektrijaama hoone on ehitatud aastatel 1914-1915 Noblessneri allveelaevade tehase osana. Hoone on projekteerinud arhitekt V. Saharov. 1917. aastal tehas evakueeriti, hoone renditi sadamatehastele. Nõukogude ajal osaliselt oli hoone kasutusel sööklana. Tänaseks päevaks on hoone renoveeritud büroohooneks.
Noblessneri ajalugu algas 1912. aastal, mil kaks Peterburi ärimeest – Emanuel Nobel (Alfred Nobeli vennapoeg) ja Arthur Lessner – rajasid siia toonase Tsaari-Venemaa tähtsaima allveelaevade tehase. Kahe mehe perekonnanimedest saigi tehas nime Noblessner.
Aastatel 1914–1917 ehitati Noblessneri Laevatehases üheksa Bars-tüüpi allveelaeva Läänemere laevastiku jaoks ja kolm Vaikse ookeani laevastiku jaoks. Naabruses asunud Volta tehases valmistati ehitatavatele allveelaevadele kogu elektriseadmestik.
1916.aastal sai tehas veel tellimuse 20 suure ookeaniallveelaeva ehitamiseks, kuid 1917. aasta oktoobrirevolutsiooni tõttu jäidki need ehitamata. Tellimuste vähesuse tõttu kuulutati 1925. aastal välja tehase pankrot ning hooned jagati mitme ettevõtte vahel, kes muuhulgas ehitasid siin väiksemaid laevu. Nõukogude okupatsiooni algul liideti killustunud ettevõtted taas üheks. Aastatel 1944–1951 kandis tehas nime Tallinna Meretehas ning siin remonditi Balti laevastiku miinitraalereid. Järgmistel kümnenditel tegutses käitis Meretehas nr 7 ja 7. laevaehitustehase nime all, ehitades aluseid Nõukogude mereväele ning remontides vaalapüügilaevu ja kalatraalereid.
Pärast Eesti iseseisvuse taastamist 1991. aastal sai tehase nimeks Tallinna Meretehas. Siin ehitati Eesti Piirivalveametile patrull-laev Pikker ja remonditi ka allveelaeva Lembit enne selle üleandmist Eesti Meremuuseumile.
Alates Tallinna Meretehase pankrotist 2001. aastal kuulub tehas BLRT Grupile, kes koostöös partneritega arendab Noblessneri sadamalinnakut ja elamukvartalit.
A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M|0|1|2|3|4
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z|5|6|7|8|9
Lingid: https://www.youtube.com/watch?v=0QBrsILIW44
Aarde sildid: vaatamisväärsus (1), tasuline_parkla (1), muguoht (1), lumega_leitav (1), drive-in (1)(täpsemalt)
Geocaching.com kood: GC9VMQ8
Logiteadete statistika: 72 (97,3%) 2 7 5 1 1 0 Kokku: 88
Mööda jalutades tegime hetkeks peatuse ja Salme õngitses vilunud liigutusega põhja kukutatud karbikese taas välja. Pühkisime aarde puhtaks ja panime oma õigele kohale taas tagasi. Sisu kuiv ja korras.
Kohapeal jõlkusid küll mingid jõmmmugud, aga õnneks oli meie kannatus pikem kui nende oma ning sai ära logitud.
Ööpimeduses kerge, pidi ainult veidi ootama kõrvalseisvate bemmivendade lahkumist. Miskipärast oli mul kohutav tung toppida oma käsi esimese asjana täpselt õigesse kohta. Aitäh peitjale!
Kuna GC-lehele ilmus värske teade, et välismaa geopeiturid on selle just taastanud, siis tekkis lausa sportlik huvi, et kuidas saab originaalilähedaselt taastada aaret, mida sa varem leidnud pole. Aare oli taastatud väga omapäraselt- objekti äärele jäetud vitamiinitops. Kuna sobivad abikad olid kaasas, siis õngitsesime välja ka originaalkonteineri, tegime selle puhtaks ja panime oma õigele kohale tagasi. Liba-aarde võtsime kaasa.
Oi mulle ei meeldi sellised peidukad :D Aga õnneks tuli tops seekord välja kõige esimesest kohast kuhu käe panin. Läks hästi :D Tänud!
Ei saanud veel tiirugi aardepaigale peale teha, kui juba karp käes oli. Aitäh!
Aitüma eelkõige tiimile kes aardele uue eluvaimu sisse puhusid.Uude logiraamatusse esimene sissekanne tehtud.
Aitäh hooldajatele! Muutsin aarde staatust. Uus staatus on "OK / Aktiivne".
Õngitsesime karbi sügavikust välja, puhastasime ja kuivatasime ning panime uue logiraamatu.
Oli mida uudistada! Taskulamp aitas karpi leida. Logiraamat oli väga eriline, kahjuks aga kergesti lagunev ja vajanuks heledas toonis kirjapulka, et ka nimed välja paistaks. Aitäh peitjale!
Kui taskulambi appi võtsin, siis jäi tops kiirelt silma ja läksin autosse vormistama asja. Logiraamat laguneb ja tükk tegu oli tuvastamisega, kuhu nime peaks kirjutama. Aitäh peitjale.
Aare oli õnneks omal kohal ning nabani mehhanismi sukelduma ei pidanud, leid tuli kiirelt. Omajagu aega läks samas nime kirjutamiseks koha leidmisega. See logiraamat on ikka täiesti suvaliselt täis kritseldatud ja laguneb teine ka.
Tänud!
Mitmeid kordi siin käinud aga rahvas koguaeg liikvel, seekord õnnestus leida, ty
Üks tiir ümber ja käes ta oligi. Nimede jaoks sobiva koha kätteleidmine võttis palju kauem aega. Aitäh peitjale!
Seekord õnneks üks natuke lihtsam masinavärk. Tänud peitjale!
Objektile lähenedes esiti tõusid juuksed püsti, et järjekordne poleerimist ootav monstrum, aga siis meenus, et siinseid logisid olin lugenud, et tänu vihjele lihtne. Ja tõesti, nii ta oligi. Tänud peitjale aarde eest.
Aardele lähenedes, lootsin, et öösel inemesi väha ja mul rahulik toimetada, aga võta näpust, mugusid nagu loogu. Lõpuks leidsin hetke, kui polnud kedagi ja sain koteineri kätte. Tagasi paemiseks läks ka jupike aega, lõpuks olin jälle täiesti üksi ja saigi aare oma kohale. Tänud aarde eest.
Olime ümbruskonnas ringi jalutamas ja sobis hästi ka siin peatus teha. Teel aarde poole lugesime Noblessneri ajaloo kohta. Oli nii mõndagi huvitavat mida kõrva taha panna. Näiteks kust tuli nimi Noblessner. Aarde enda juures peab tänama vihjet. Muidu oleks kindlasti pidanud mitu korda ohkama. Õnnestus kohe nii hästi, et aare tuli esimesest vihjele vastavast kohast välja. Aitäh!
Olime siinkandis liikvel ja panime nimed kirja. Aitäh!
Kodulähedane õhtune jalutuskäik. Põhimõtteliselt oleks võinud ju kohe kui aare ilmus, otsima tormata, oleks vast FTF-igi saanud. Aga need ajad on möödas, kus iga päev sai geopeituse lehte uute aarete osas monitooritud... Ja oligi tore, sai jalutuskäigu marsruudi sisustatud.
Kohapeal oli kohe selge, kus aare end peidab ning ka vihje ei jätnud väga palju eksimisruumi. Tiir ümber objekti ja käes ta oligi. Logi kirjapanemine osutus aga aarde leidmisest oluliselt raskemaks - temaatiline logiraamat on küll tore, aga täiesti ebafunktsionaalne. Nii kirjutasin minagi - nagu ka paljud eelnevad - oma logi kuhugi logiraamatu tagakaanele teiste "allkirjade" vahele. Nii et selle jama võiks seal ASAP välja vahetada, aga muus osas väga viis aare! Aitäh!
Ka siin on aarde peitja vormindatud metalli kasutanud. Keegi triibulises riietuses isand on juba surmaunne suikunud, siit moraal, ära mine lendama, kui sul seljas on triibuline kostüüm.
Alguses ei teadnud midagi, kui rain vihje ette luges, panin käe õigesse kohta
Tore aare. Alguses oli suur küsimärk, vihjet lugedes kõik selge
Mugusid siin ikka leidus, seetõttu otsisin silnadega kuni vihje mõtestatud sai. Siis kulus väheke aega kuna üks meesterahvas oli end aarde lähedal sisse seadnud ja ei paistnud niipea sealt lahkuda tahtvat. Lõpuks õnnestus tabada kaks hetke aarde võtmiseks ja tagasipanemiseks.
Käisime Proto avastuskeskuses ja avastasime Noblessneri piirkonda. Pole siiakanti ammu sattunud, uhke kant.
Tänud siia kutsumast, aitäh aarde eest!
Võtsin tõuksi et koju sõita.. Ei jõudnud väga kaugele. Aitäh aare eest!
Rexi juurde vurades nägime silmanurgast ka seda objekti. Oli kohe teada et siin v6ib keskmisest kauem aega minna. Tagasi tulles tegimegi siin ka peatuse. Tuleb tunnistada et koos poisiga oli siin palju m6nusam otsida. Ei tekkinud seda ebameeldivat tunnet mugudele tsirkust teha. Aega siiski läks ja objekt sai korralikult yle poleeritud. Kui siis kirjeldus ja vihjed uuesti yle vaadatud, polnud muud kui vormistamise vaev. Lahe logiraamat ja tänud petijale
https://www.geocaching.com/seek/log.aspx?LUID=a34f51f7-5d81-4979-b178-5a542807039f Leitud!
Lahe logiraamat oli siin. Tänud peitjale.
PPA Pikker on abiks olnud meilegi, kui sõukruvi koos võlliga otsustas Kolga lahe sügavustega tutvuma minna Malusi lähistel. Hea, et ta merel seiklejatel silma peal hoiab..
Tänan peitmast.
Leid oli kiire. Kohe peale logimist tervitati meid võõramaakeeles ja peale paari lauset läksime üle emakeelele :) Raputasime oma turistiaura maha ja läks geojutu vestmiseks :) Leitud ja logitud. Aitäh!
Logide põhjal teadsime, et kiiret leidu ei pruugi siin tulla, seega valmistusime pikemaks otsimiseks. Tegelikkuses leidsime kohapeal eest geokaaslased wingmani ja catibergi, kes just oma logimist lõpetasid. Seega hea, et niigi läits ja aardega kiirelt ühele poole saime, jäigi rohkem aega geolobaks. Eks rääkida olnuks veel paljustki, aga seda saab jätkata juba mõne geosündmuse ajal. Täname aarde eest!
Eelmisel nädalal leidsime, vihjest oli otsimisel abi. Pildi peal oli aare küll näha, aga näppe ei saanud kuidagi külge. Luumurdu ka ei hakanud tekitama.
Täna oli lootust, et aare on välja õngitsetud, igaks juhuks võtsin ka abivahendi kaasa. Kus oli alles liiklus siin täna! Pole midagi imestada, ilm oli igatepidi mõnus. Meile sattusid peale Anna & Kallo. Teolt tabatud ongi mul siiani logimata, pilt jäi küll tegemata, aga kõik tingimused said täidetud. Oli tore vestlus. Tuli kohe meelde aare Geopeituri tuhat ja üks päeva. Minul oli selle aarde logimise hetkel just tegemisel 365 päeva järjest ja isegi ei mõelnud tollal 1000nde peale. Tundus tol ajal ulmeline ülesanne. Nüüd enam ei julge öelda, et võimatu. Äkki, äkki kuidagi venitan välja?
Aitäh aarde eest! 816.
Väga sageli ma siia kanti ei satu, kui satun, on midagi jälle muutunud. Enamasti ägedamaks. Aaret ma kusagilt õngitsema ei pidanud. Logida tuli küll kiiresti, mingid inimesed lähenesid. Ruttu aare tagasi ja ise edasi. Aitäh!
Panin aga Waze'i navigeerima ja lõpetasin hoopis Kõrvaline koht Karjamaa aarde juures. Tegin auringi ümber objekti ja tõdesin, et aarde tops hetkel alla pole kukkunud. Ilmselt oleks pidanud aru saama, et olin valel aardel Navigate teinud kui Arsenali juurest tuli juhis vasakule keerata...
Õige aarde juures oli üsna objekti juures üks tühi parkimiskoht. Ka aarde otsimisega ei läinud aega kuna eelmisel korral olin õige asukoha juba tuvastanud. Seekord õnnestus karp kätte saada ning ilusasse, kuid lagunevasse (lehed tulevad kergelt lahti) logiraamtusse nimed kirja saada. Aitäh!
Õngitsesime sügavikust karbikese välja ja panime omale kohale tagasi. Karpi sai pandud ka uus pliiats.
Nägin kaameraga, kuid kätte ei saanud. Tõesti alla kukkunud nagu GC logides kirjas.
No on ikka mõnel massinal süda. Lahe. Tänud ???????????? näitamast.
Kōige hullem ei olnud, varasemad mootorid on kauem aega vōtnud. Aga hea lähedal tulla. Aitäh peitjale.
Tegime ühe ringi ära ja kuna siis hakkas päris hullusti sadama, põgenesime tunnelisse vihmavarju. Küll see sadu kestis kaua, aga ootasime kannatlikult, sest kuhugi minna ka polnud. Lastel oli õnneks päris lõbus. Kui vihma vähemaks jäi, tegime teise tiiru ja oli karp käes. Aitäh!
Õhtune kiire põige siiakanti. Veidi aega ikka läks enne kui nimed kirja saime aga näppe seekord õliseks saada ei õnnestunud. Tänud peitjatele!
Sain ka õlivarda näpitud enne kui logi ilusasse raamatusse kirja sai :D. Pärast leidu arutasime, millega täpselt peidukaobjekti näol tegu võiks olla, peitja teab? Aarde eest aitäh, noblessnerikad on lemmikud.
Aarde juurde jõudes keegi juba otsis. Asusin siis ka otsima. Käsi käis ikka igasugu aukudest läbi ja sai ikka korralikult õliseks. Nagu oleks parasjagu mootori kapremondi lõpetanud. Aga lohutuseks jäi lõpuks ka aare näppu. Nimi sai kirja ja andsin logiraamatu edasi kaasotsijale. Tänud peitjale.
Koht oli tuttav ja juba korduvalt külastatud, kuid siiani polnud sellele jurakale tähelepanu pööranud. Seekord sai see tähelepanu rohkem kui küll. Nulli jõudes muutusin juba ärevaks, et siin võib olla mustmiljon peidukat ja liigne sagin ümbruses võib saada saatuslikuks. Õnneks vihje piiras võimalusi ja vaikne hetk tekitasid võimaluse edukaks leiuks.
Tänud.
Noblessneris on alati midagi uut vaadata, arendus käib hoogsalt. Täna näppisime vana ja panime nime kirja. Aitäh!
Mõnusa õhtuse motikatiiru viimane täpp. Vihjele vastavaid kohti tuvastasin mitu ja sain näpudki õliseks, aga insener teadis täpselt, kust otsida ja saime leiu kirja.
Täna oli ilus õhtu ja ka rahvas oli seda Noblessnerisse nautima tulnud. Lähedusest kostus kõva tümakat, õnneks mugud otsimist ei seganud. Eks siit oli päris palju kordi mööda sõidetud, aga antud objekti ei mäletagi. Tänud peitmast.
Sõitsin just loojangu ajal reisisadama juurest elektritõuksiga siia ja valgus ja vaated on ju kenad. Kõrtse hakati sulgema, saalides keerati tuled maha, viimaste lahkuvate külastajate eest sai kergesti varjuda. Tundus sekundiks päris muhe ja omaette koht. Muidugi on iga ruutsentimeeter, ninanokkimine, püksikehitamine ja topsikuotsimine siin kaameratega üles filmitud. Topsik kuiv ja korras, tänud peitjale.
Kui otsida vihjele vastavast kohast siis üle paari minuti ei kulu ja käed jäävad ka puhtaks. Üle ei tasu mõelda. Peitja kohta üle keskmise normaalne aare (kompliment).
Kalendris vaatas vastu tavalise aarde päev. Olime just saabunud Kanadast tagasi reisilt, aga kalender näitas juba uut päeva, mis ikka, tulime uurima, kuigi osad mitteleiud ei süvendanud palju lootust algul. Lõppkokkuvõttes oli päris lihtne. Vihje aitas palju kaasa. Aitäh! Näppe õliseks ei saanud.
On arm meil möödunud ja ees nüüd lahkumine, kas tõesti lootsid sa, et õnn on igavene? Armastuse kohta ei tea, aga aeg möödub küll ja seda oli siingi näha. Vaevu Toronto lennult tagasi Eestis, võtsime ette suuna kesklinna järelistumisele ning tegime siin peatuse. Oh kui tore on jälle kvaliteetseid ja korralikke aardeid näha! Eesti on selles osas lausa geopeituse maasikas. Aitüma, meil läks natuke aega, aga telefonipildid on head abimehed.
Läks üpris valutult, teises katsutud kohas oli aare. Aitäh peitmast!
Olime ka meie sellest mööda sõitnud ja mõelnud, et millal siia aare ilmub. Tänud
Kui uus aare avaldus ja selle kirjeldust hakkasin lugema ning mõistsin, et tegu Noblessneri ümbrusega, siis kohe mõtlesin, et siin vaid üks koht oleks, kuhu peita saaks. Kaardivaadet nähes oli selge pilt, mis objekt neid möödunud aegu meile meenutab. On see kolakas ju mullegi silma hakanud, aga pikalt polnud siin ruumi uute aarete jaoks. Kui endine naaber arhiivi kolis ja vaba auk tekkis, siis hakkas mulgi mõttelõng kerima ja hakkasin ettevalmistusi tegema ühe mahukama aardeprojekti jaoks. Selle raames sai ka kohapeal objekti silitamas käidud, et veenduda, kas ja kuidas midagi peita saaks. Ja nüüd siis pimm-põmm-pauhti Jaika aare platsis :) Pole hullu, panen enda projekti riiulile hetkeks ja loodetavasti laagerdumine talle ikka hästi mõjub.
Täna jalutasin kohale, nüüd siis juba mitte peitmise aga otsimise plaaniga. Esmaleidjalt olin põgusat infot saanud, et aare pole kohas, mida mina peitmiseks plaanisin, kuid õiget kohta mulle ei reedetud. Silitasin siis metalli ja määrisin varrukaid, kuid aaret ei leia. Astus siis esmaleidjagi kohale ja veendus oma käe ja silmaga, et aaret seal pole, kus tema kaks päeva tagasi selle leidis. On ikka rännuhimuline karp või hoopis mäluprobleemidega geopeiturid? Lõpuks tuli aare välja sealt, kuhu minagi olin mõelnud ehk midagi poetada. Tavaliselt ma aardeid ringi ei tõsta ja panen sinna, kust leidsin, kuid täna võtsin küll selle julguse ja panin karbi tagasi sinna kohta, kus esmaleidja kaks päeva tagasi ta leidnud oli.
Peale kogu seda janti ja käte määrimist oli mul hea meel, et Jaika ette jõudis, sest mulle hakkas tunduma, et polegi see nii hea koht aarde otsimiseks. Aga tänud karbi eest!
Võttis pisut aega ja sai leitud. Vahepeal pistsin käe ka mingi vedeliku sisse, mis lendas teksade peale. Vaatame, kas tuleb hiljem välja. Õnneks on nagunii vaja uusi teksaseid ja need juba ainult geopeituseks sobilikud. Väga põnev koht. Samuti väga mugurohke koht. Kui mugud möödusid, siis uurisin väga hoolega detaile :D Aitäh!
Raskusastmete järgi arvasin, et sõidan rattaga mööda ja login nime kiirelt logiraamatusse. Peale 10-minutilist otsimist aaret siiski ei leidnud ja kuna olin rattasõidust higine, siis sõitsin edasi kodu poole. Järgmine kord tuleb ka tööriided ja kummikindad kaasa võtta kuna kogu see masinavärk on seest kohati ka õline. Aaret otsides leidsin aga teistmoodi aarde, pildil oleva pooltäis pudeli.