GSAK - Geocaching Swiss Army Knife
Mis on GSAK?
GSAK on tõhus abivahend geopeituse ja muude teekonnapunktide haldamiseks. Nagu pealkiri ütleb, on see programm välja töötatud geocaching.com jaoks, kuid väga edukalt saab seda kasutada ka geopeitus.ee ning muude punktide haldamiseks. Programmi autor Clyde on pärit Austraaliast, kuid tema tööd kasutatakse üle maailma. GSAK on üldiselt tasuta programm. Seda võib kasutada tasuta ja registreerimata ka peale 21 päeva möödumist, kuid siis ilmub aeg-ajalt ekraanile kiusav aken, mis programmi töö oma olemasolu ajaks peatab. Mida kauem on GSAK olnud registreerimata, seda kauem Sind ka kiusatakse. Ja registreerimine maksab vaid 25$ - eks igaüks teab ise, kaua ennast kiusata laseb.
Mida GSAKiga teha saab?
GSAKiga võib luua ja kasutada mitmeid erinevaid andmebaase, vahetada nende vahel andmeid
GSAKiga saab sorteerida teekonnapunktide (aarete) kirjeid vastavalt oma vajadusele, olgu see siis nimetuse, maakonna, raskusastmete, peitja, kauguse või isegi mitteleidmiste arvu järgi. Ka on võimalik täiesti ise välja mõelda järjekorranumber kirjele ja järjestada selle järgi.
GSAKiga saab filtreerida välja teekonnapunktid (aarded), mis on juba külastatud või mis on arhiveeritud, multid või mõistatused, samuti saab filtreerida välja aarded, mis on konkreetse peitja poolt peidetud, raskusastmelt üle/alla sulle sobiva või ka lihtsalt linnukesega märkida ära ebasobiv aare ja see välja jätta.
GSAKiga saab saata oma valitud teekonnapunktid otse GPS-i või ka GPS-ist neid välja lugeda. Sealjuures saad välja valida igale punktile oma ikooni, kui soovid.
GSAKi andmebaas võib olla heaks „offline“ andmebaasiks sinu aardetuuril.
GSAKi on võimalik laiendada ja kohandada oma äranägemist järgi makrodega, mis on justkui liidesed andmete haldamisel. Väike valik makrosid on siin lehel allpool, loodetavasti lisandub neid kasutajatelt kogu aeg.
Kust saab?
GSAKi ametlik koduleht asub http://gsak.net Siit leiad ka koha, kust see suurepärane programm endale tõmmata, samuti on lehel detailne juhend, kuidas selle kõigega hakkama saada.
NB! GSAK töötab väidetavalt ainult MS Windows keskkonnas. Siiski, artikli autoril õnnestus asi edukalt tööle saada ka Ubuntu linuxi all, küll pisukeste kiiksudega, kuid siiski.